Програма розвитку ООН (UNDP) в рамках проекту «Професійна освіта в Україні/Skills4Rekovery» впроваджує ініціативу «Сильні інституції ринку праці: комплексне осучаснення Державної служби зайнятості та провайдерів професійної освіти».
Працюючи у цьому напрямку, Державний центр зайнятості 26-27 червня провів дводенний офлайн-тренінг «Інклюзивна комунікація та доступність у закладах ПТО», у якому взяла участь робоча група Рівненського центру ПТО ДСЗ у складі: директор Наталія Бура, заступник директора з навчально-виробничої роботи Руслана Бодренко та завідувач господарством Центру Наталія Ткач.
Нещодавно директор Рівненського центру ПТО ДСЗ Наталія Бура взяла участь у надзвичайно важливому навчальному візиті до Берліна в межах мультидонорської ініціативи «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery», що реалізується за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) у співпраці з Міністерством економіки України та Міністерством освіти і науки України.
Мета програми – посилення потенціалу української системи професійної освіти та розширення можливостей для осіб з особливими освітніми потребами, зокрема у контексті відновлення економіки України.
Вчора в Олександрійському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ завершила навчання ще одна група слухачів за професією «Водій автотранспортних засобів (категорія В)». Чотирнадцять майбутніх підкорювачів автомобільних доріг пройшли свій шлях від перших теоретичних занять до впевненого кермування на дорогах обласного центру й автотрасі. Склад групи: четверо безробітних та 10 учасників бойових дій, серед яких троє – з інвалідністю. Протягом курсу, який тривав 2,5 місяця, куратор групи і викладач Олена Резун підтримувала кожного на цьому шляху, а інструктори Тарас Семенюк та Тарас Солончук навчали їх не лише водінню, а й витримці та спокою за кермом. (Більше про навчання цієї групи дивіться за посиланням https://www.cpto.rv.ua ).
Сарненському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ завершила навчання за професією «Продавець продовольчих товарів 3-го розряду» слухачка Марія Гамза. Вона навчалася дистанційно за індивідуальним навчальним робочим планом протягом 2,3 міс.
Свого часу Марія здобула вищу педагогічну освіту і за фахом є вчителем математики. Однак, їй не вдалося реалізувати себе в обраній професії. Так часом буває у житті: людина просто помилилася із вибором професії. У пошуках нових можливостей вона звернулася до служби зайнятості, де кар’єрний радник запропонував їй пройти професійне навчання, опанувавши нову і затребувану на ринку праці професію.
Вчора на базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ завершили навчання 12 слухачів за професією «Водій автотранспортних засобів категорії С». Серед них – дев’ятеро учасників бойових дій, для яких опанування цієї водійської категорії стало важливим кроком до успішної інтеграції у цивільне життя. Упродовж 3,5 місяців під керівництвом куратора групи Тараса Солончука вони опановували цю непросту та надзвичайно відповідальну професію.
10 липня стартує нова група слухачів за професією «Машиніст (кочегар) котельні». Навчання проводиться за змішаною формою – очно та дистанційно. Вас чекають за адресою: м.Рівне, вул В.Опанасюка (Пирогова),8. А у Сарненському навчальному відділенні аналогічна група розпочне заняття 17 липня.
Тривалість навчання – 2,8 місяця.
✅ Увага! Для зареєстрованих безробітних, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни навчання безоплатне (за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття). З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості aбо за телефоном +380442449504