Історія розвитку закладу освіти


ІСТОРІЯ РІВНЕНСЬКОГО ЦЕНТРУ 
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ 
ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
1992 рік

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» у березні 1992 року у службі зайнятості Рівненської області створений обласний учбовий центр (м. Рівне, вул. Замкова,22а). Його директором призначений Скиба Василь Васильович. Центр організовував навчання безробітних за багатьма професіями відповідно до договорів, які укладалися з різними навчальними закладами.

1994 рік

Учбовий центр створив власну навчальну базу. В його приміщенні обладнані класи вишивальниць, в’язальниць трикотажних виробів та полотна, кравців, касирів, секретарів-друкарок. Гасло учбового центру – «Відродимо забуті професії». У квітні Рівненська обласна служба зайнятості приступила до роботи за проектом ТАСІS, в рамках якого учбовим центром організовано навчання безробітних з професії столяр за модульною системою. У вересні учбовому центру передано приміщення обласного центру зайнятості (м. Рівне, вул. Остафова, 27), в якому розташувалися класи в’язальниць, кравців, вишивальниць, виробників художніх виробів з лози та квіткарок. Завідуючою навчально-методичною базою призначено Ничипорук Людмилу Миколаївну.

1996 рік

З 1 лютого Рівненський обласний учбовий центр державної служби зайнятості перейменовано в центр організації професійного навчання незайнятого населення.

1997 рік

18 лютого 1997 року наказом Рівненського ОЦЗ №33 відповідно до листа Державного центру зайнятості від 11.12.1996 р. № ДЦ-05-1923 створений Рівненський навчальний центр державної служби зайнятості
Центр організації професійного навчання незайнятого населення реорганізований у відділ обласного центру зайнятості та навчальний центр державної служби зайнятості, який діє як юридична особа та, згідно Положення про навчальний заклад державної служби зайнятості, затвердженого наказом Міністерства праці від 02.08.96. №64, має статус державного закладу освіти.
Навчальний центр створено відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та з метою реалізації Концепції професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації незайнятого населення, затвердженої Постановою Кабміну України від 01.02.1996р. № 150.
1 березня навчальний заклад розпочав свою роботу.
17 березня Рівненським обласним управлінням статистики навчальному центру видано «Свідоцтво про державну реєстрацію».
Статут Рівненського навчального центру державної служби зайнятості затверджено Державним центром зайнятості Мінпраці України та погоджено з головним управлінням профтехосвіти Міністерства освіти України.
Директором навчального центру призначено Іванюк Валентину Дмитрівну.
У штатному розписі – 8 одиниць, з яких 2 - молодший обслуговуючий персонал. 

Основне завдання навчального центру - забезпечення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації незайнятого населення за професіями, в яких є потреба на ринку праці, які сприяють його самозайнятості та розвитку підприємництва. Отримано ліцензії на навчання безробітних за 12 робітничими професіями
• в’язальниця трикотажних виробів та полотна;
• вишивальниця;
• кравець;
• закрійник;
• квіткарка;
• виробник художніх виробів з лози;
• верстатник деревообробних верстатів;
• столяр /модульне навчання/;
• касир (на підприємстві, в установі, організації);
• секретар- друкарка, діловод;
• молодша медична сестра з догляду за хворими;
• оператор ЕОМ.
З метою більш широкого охоплення навчанням незайнятого населення північних районів області, навчальний центр відкрив при Дубровицькому (квітень) та Володимирецькому (червень) районних центрах зайнятості мобільні класи-майстерні кравців. 
Навчання столярів, касирів, квіткарок та виробників художніх виробів з лози організовано у новому орендованому приміщенні (вул. Відінська, 39).
Професійне навчання пройшли 882 чол.


 1998 рік

Навчальний центр – єдиний навчальний заклад в області, який здійснював підготовку верстатників деревообробних верстатів за модульною системою навчання.
Навчання безробітних основам комп’ютерної грамотності також проводилось за швецькою модульною системою.
У 
Демидівському районному центрі зайнятості почав працювати клас в’язальниць.
У грудні цього року місія ТАСІS безкоштовно передала навчальному центру комп’ютерний клас.
Позаштатні викладачі, Рябунець Орися Іванівна та Марченко Валерій Григорович, мають статус «Народний майстер прикладного мистецтва». Їх учні - постійні учасники виставок, що проводились Рівненським краєзнавчим музеєм.
У штатному розписі – 13,5 одиниць, з них 3,5 одиниці – молодший обслуговуючий персонал.
Професійне навчання пройшли 745 безробітних.

2000 рік

Навчальний центр мав 12 спеціалізованих навчальних класів та майстерень і був розміщений у чотирьох приміщеннях: по вул. Кавказькій, 9а (адміністрація та 2 комп’ютерні класи), вул. Остафова,27 (класи кравців, вишивальниць, в’язальниць), вул. Відінська,39 (класи касирів, секретарів керівника, столярів, виробників художніх виробів з лози, квіткарок), столярна майстерня та цех по вул. Панфіловців,26 (обладнані за участю фірми „Рівнебуд”). Отримано ліцензії на нові професії: коваль ручного кування, бондар, бляхар.
У навчальному центрі почали працювати курси підвищення кваліфікації з основ комп’ютерної грамотності. У ГощанськомуЗарічненськомуКостопільському та Радивилівському районах навчаються виробники художніх виробів з лози, квіткарки та кравці.
У травні створено навчальну базу у Гощанському районі: на базі районного центру зайнятості відкрито філіал Рівненського НЦ ДСЗ, в якому обладнані класи квіткарок та виробників художніх виробів з лози, а для навчання ковалів ручного кування, яких не готував жоден навчальний заклад області, побудована та облаштована кузня-майстерня.
Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли 910 безробітних у 62 групах.
У штаті навчального закладу 15 одиниць працівників, 4 з яких - молодший обслуговуючия персонал. 


 2001 рік

Навчальний центр мав 20 аудиторій та майстерень, 16 з яких спеціалізовані та обладнані для навчання за окремими професіями.
Розпочато навчання слухачів на курсах цільового призначення: «Підприємець-початківець», «Касир торговельного залу», «Соціальний робітник для Товариства Червоного Хреста».
Здійснювалась підготовка безробітних за новими професіями: бондар, бляхар, коваль ручного кування. 
Кращі кваліфікаційні вироби груп в’язальниць та кравців передавались дітям багатодітних сімей, батьки яких перебували на обліку в міськрайцентрах зайнятості північних районів області та потерпілим від повені жителям Закарпаття та в Будинок дитини.
У липні навчальний заклад очолила Зубова Марія Петрівна.
У навчальному центрі в 2001 році пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищили кваліфікацію 976 слухачів у 68 групах.
У штаті навчального закладу 15 одиниць працівників, з них 4 одиниці – молодший обслуговуючий персонал.

2002 рік

Навчальному центру передано нове приміщення площею 475 кв.м. (м. Рівне, вул. Кавказька,2 (2 поверх)), урочисте відкриття якого відбулось у квітні цього року. Тут створені 2 комп’ютерні класи, укомплектовані 30-ма комп’ютерами, під’єднаними до мережі Інтернет.
У січні створений навчально-консультаційний пункт навчального центру у Костопільському районі, на базі якого безробітні опановували професії кравця, квіткарки, вчилися на курсах цільового призначення «Підприємець-початківець».
З метою інформування громадян про освітні послуги Рівненського навчального центру державної служби зайнятості організовувались пересувні та постійно діючі виставки кваліфікаціних робіт слухачів.
Пройшли навчання 1716 безробітних у 108 групах.
У штаті навчального центру – 19 чол., з них 4 – молодший обслуговуючий персонал. До викладання залучаються біля 100 позаштатних викладачів та майстрів виробничого навчання.
У грудні створено первинну профспілкову організацію Рівненського навчального центру державної служби зайнятості.

2003 рік

• Навчання здійснюється за 16-ма професіями , серед яких нові ліцензовані професії «Столяр будівельний», «Скляр».
Організовується навчання на курсах підвищення кваліфікації:
• «Основи комп’ютерної грамотності»;
• «Основи комп’ютерної грамотності (спеціалізація „1С: Бухгалтерія 7.7.”)».
Протягом року у навчальному центрі навчались 1719 безробітних у 113-ти групах, з них 858 чоловік – на курсах підприємців-початківців.
Працевлаштування випускників курсів після навчання становить 70-80%. 


 2004 рік

У січні введено в експлуатацію нове приміщення Гощанського навчального відділення площею 310 кв.м., в якому навчаються безробітні за 6-ма напрямками: кравець, квіткарка, виробник художніх виробів з лози (з виготовленням меблів), бондар, бляхар, коваль ручного кування. Завідувачем навчального відділення призначено Корчевного Миколу Анатолійовича.
З метою наближення професійного навчання до місць проживання безробітних північних районів області, Рівненський навчальний центр ДСЗ відкрив нове навчальне відділення у м. Сарни. Його завідувачем став Гаврилюк Іван Омелянович.
На базі МПП «Теренок» (м. Дубно) організовано навчання ковалів ручного кування та виробників художніх виробів з лози.
З 1 липня року розпочав роботу новий структурний підрозділ – навчально-діловий центрпідготовки підприємців з числа безробітних ( у м. Рівне). 
Навчальний заклад здійснював підготовку за 19-ма професіями. Ліцензовані нові професії:«Оператор копіювальних та розмножувальних машин», «Взуттьовик з індивідуального пошиття та ремонту взуття», «Робітник фермерського господарства».
Навчалось 1971 чол. у 129 групах. 
У штатному розписі 28 працівників, з них 4 – молодший обслуговуючий персонал.
Створено волейбольну команду навчального центру.

2005 рік

У с. Олександрія Рівненського району на базі колишніх таборів відпочинку створено містечко для дітей-сиріт та відділення Рівненського навчального центру, в якому безробітні та випускники інтернатних установ області можуть здобути одну з 10 професій. Завідувачкою навчального відділення призначено Іванюк Валентину Дмитрівну.
У Зарічному орендуються майстерні для підготовки столярів будівельних, кравців, квіткарок, а у м. Радивилів навчаються виробники художніх виробів з лози. Навчання підприємців-початківців проводиться у 14-ти міськрайцентрах зайнятості..
Протягом 2005 року у навчальному центрі навчались 2828 слухачів у 189 групах.
У навчальному закладі - 36 працівників.


 2006 рік

У лютому навчальний центр став учасником українсько-канадського проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні” за пілотною професією „Верстатник деревообробних верстатів”.
У березні ліцензовано професію «Продавець (з лотка, на ринку)» .
У результаті співпраці навчального центру з Рівненським обласним центром соціальної, медичної, професійної реабілітації інвалідів та інших найбільш незахищених верств населення 27 осіб з числа людей з особливими потребами здобули професією оператора комп’ютерного набору та 28 - молодшої медичної сестри з догляду за хворими.
У серпні навчальний центр взяв участь у загальнодержавній виставковій акції „Барвиста Україна” (м. Київ).
У листопаді навчальне відділення у с. Олександрія Рівненського району відвідав президент України Віктор Ющенко.
Пройшли навчання 3343 слухача у 227 групах. 
Рівень працевлаштування безробітних після проходження навчання за рік становить 81,1 %.
У навчальному центрі працювали 39 чол., з них 8 – молодший обслуговуючий персонал. 

2007 рік

Навчання здійснюється за 23-ма ліцензованими професіями.
Нові професії :
• «швачка»;
• «водій автотранспортних засобів» (категорії В,С,Е);
• «тракторист сільськогосподарського виробництва» (категорії А, В, С).
У переліку курсів цільового призначення, за якими здійснюється навчання, близько 30 назв.
У березні 2007 року в Олександрійському відділенні побував міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв.
Створений Дорадчий комітет навчального центру з числа роботодавців.
Двоє спеціалістів центру взяли участь у навчальній поїздці до Словаччини.
Розпочато роботу над створенням бізнес-плану навчального закладу.
У липні введено в експлуатацію нове 4-хповерхове приміщення загальною площею 1338 кв.м. (м. Рівне, вул. Пирогова,8), в яке переведені усі рівненські бази навчального центру.
У штаті навчального закладу 43 працівника, 9 з них – молодший обслуговуючий персонал.


 2008 рік

Навчання проходило за 33 ліцензованими професіями та за 55 напрямками. Професійну підготовку пройшли 4860 осіб: 326 слухацьких груп, 26 осіб безробітних за індивідуальною формою.

Ліцензовано 11 професій. Вперше розпочато навчання за будівельними професіями. В Олександрійському навчальному відділенні створені слюсарна майстерня, майстерня з виготовлення металопластикових вікон та пост діагностики автомобілів а також станція ТО. Суттєво оновлена матеріальна база Гощанського відділення за професіями бондар, коваль ручного кування, бляхар.
Була створена творча лабораторія з дизайну та художнього проектування виробів одягового та інтер’єрного призначення за 12 професіями. Розпочав роботу Млинівський навчально-консультаційний пункт. Продовжено дію ліцензій за 15 професіями, розпочато навчання за 24 новими напрямами на замовлення роботодавців.

2009 рік

Навчання проходило за 38 ліцензованими професіями та за 116 напрямками. Були ліцензовані професії: фрезерувальник, верстатник широкого профілю, рихтувальник кузовів, електрогазозварник ручного зварювання, слюсар з ремонту автомобілів. Значно оновлено матеріальну базу Олександрійського навчального відділення. Побудована теплиця, створений майданчик для підготовки кадрів з ландшафтного дизайну та майстерню з виготовлення меблів, відкрито лабораторію інформаційних технологій, облаштована база для підготовки бджолярів, пункт діагностики автомобілів.
Навчальний заклад відвідав директор Державного центру зайнятості Галицький В.М., його заступники та начальники управлінь. Були створені інформаційно-пошукові комплекси на навчальній базі у м. Рівне та в Олександрійському навчальному відділенні.

2010 рік

Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у 2010 році здійснював професійне навчання безробітних відповідно до потреб ринку праці та замовлень роботодавців. 
Всього протягом року пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 5387 слухачів, з них 5269 – навчалися за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та 118 осіб - за кошти підприємств та власні.
У порівнянні з 2009 роком у 2010р. навчальному закладу вдалося значно збільшити обсяги професійного навчання: кількість слухачів зросла на 891 чол., тобто на 19,8 %. Центру профтехосвіти вдалося досягти обсягів навчання докризового 2008р., коли у ньому навчалося 5323 чол., та навіть перевищити цей показник (на 64 слухача). Послугами з професійного навчання охоплені всі райони Рівненщини. Крім того, за 2010 рік значно пожвавилась співпраця центру профтехосвіти з іншими регіональними центрами зайнятості щодо підготовки кадрів для інших областей України. Протягом року на базі Рівненського ЦПТО ДСЗ пройшли навчання 311 безробітних з інших регіонів, найбільше з них – з сусідніх Хмельницької (161 чол.) та Волинської (114 чол.) областей. Всього у 2010 році центр профтехосвіти здійснював навчання безробітних за направленнями 12-ти регіональних центрів зайнятості (не враховуючи Рівненського).
Навчання здійснювалось за широким спектром робітничих професій, з урахуванням вимог ринку праці та перспектив розвитку регіону. Серед них: професії деревообробної, металообробної та будівельної галузей, сфери побутового обслуговування та торгівлі, сільського господарства, автомобільного транспорту тощо, які є перспективними на місцевому ринку праці. Чималої уваги приділялося й відродженню професій народних промислів (коваль ручного кування, виробник художніх виробів з лози, вишивальник та ін.). 
977 безробітних з Рівненської та інших областей проходили навчання за курсом „Підприємець-початківець” та „Основи малого підприємництва”. Методична служба навчального закладу протягом звітного періоду здійснювала супровід професійного навчання за вказаними напрямками не лише у Рівненській, але й в Хмельницькій та Волинській областях. Групи майбутніх підприємців навчалися в смт Маневичі, м Горохів, м. Ківерці та Нововолинськ Волинської обл., у м.Шепетівка, Кам’янець-Подільський та в обласному центрі Хмельниччини.
Протягом року були підготовлені матеріали для ліцензування та проведено ліцензійну експертизу 13-ти нових професій , серед яких: „оператор котельні”, „покоївка” , „агент з організації туризму”, „адміністратор”, „бармен”, „офіціант”, „кухар”, „ кондитер”, „майстер ресторанного обслуговування”, „косметик”, „ манікюрник”, „педикюрник”, „перукар (перукар-модельєр). Після отримання ліцензії навчальний заклад розпочне професійне навчання кваліфікованих робітників для туристичної галузі, готельного господарства та ресторанної сфери тощо, а загальна кількість ліцензованих професій зросте до 51-єї.
Показник працевлаштування випускників центру у 2010 році становить майже 90 %. Цьому сприяла тісна співпраця навчального закладу служби зайнятості з роботодавцями. За їх безпосередньої участі та на їх замовлення розроблені десятки нових навчальних планів та програм професійного навчання за різноманітними напрямами, загальна кількість яких становить близько 200.
У 2010 році були розроблені навчальні плани та програми за напрямами:
- „Особливості роботи організації управління об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та управителів” (на замовлення та за кошти Рівненської міської ради, провчилося 2 групи – 50 чол.);
- „Підготовка обладнання цукрового заводу до сезону цукроваріння” тощо (на замовлення ТзОВ „Авас-цукор” у с.Бабин Гощанського району, провчилося 2 групи – 21 чол.).;
- „Сучасні технології та комплекс машин для вирощування основних сільськогосподарських культур” (на замовлення СВК „Агросервіс” , Демидівський район);
- „Технологічні особливостіобробки каменю” (на замовлення СПД Віталія Тихончука В., м.Костопіль) та багато інших.


 2011 рік

Навчання відбувалося за 51-ю ліцензованою професією та більш ніж 200-ми напрямами. Протягом року професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли 7056 слухачів з Рівного та області та з 15 інших регіонів України. У 2011 році було відкрито новий навчально-виробничий комплекс з гуртожитком з підготовки фахівців готельного господарства, туристичної сфери та ресторанної справи в рамках підготовки до проведення футбольного чемпіонату «Євро – 2012». Тут слухачі проходять навчання за професіями: „адміністратор”, „агент з організації туризму”, „покоївка”, „кухар”, „бармен”, „офіціант”, „перукар”, „манікюрник”, „педикюрник”, „косметик”, „продавець продовольчих товарів”, „продавець непродовольчих товарів” , „продавець з лотка на ринку”, „касир торговельного залу”. У структурі навчально – виробничого комплексу 6 навчальних кабінетів, 5 лабораторій та 10 навчальних майстерень. Серед них: навчальні майстерні „Ресторан”, „Бар”, „Банкетний зал”, „Салон краси”, „Туристична фірма”, кухня-лабораторія з усіма необхідними цехами, кабінет автоматизації торговельних розрахунків, навчальний номер для підготовки покоївок, лінгафонний кабінет та інші. Усі майстерні, лабораторії та кабінети обладнані найсучаснішим обладнанням, устаткуванням, мультимедійними комплексами. У навчанні широко застосовуються інтерактивні технології. З метою дотримання високих стандартів проживання слухачів створено комфортабельний гуртожиток готельного типу на 200 місць. До послуг проживаючих кімнати з DVD, телевізорами, холодильниками, окремими санвузлами. Відведені окремі кімнати приймання їжі з кухнею на кожному поверсі. Працюють пральня та побутові кімнати із сучасним обладнанням. Обладнані затишні холи з м’якими куточками, актова зала, медичний пункт, приміщення для проведення дозвілля та відпочинку. Наприкінці серпня 2011 року новий НВК відвідав президент України Віктор Янукович. У 2011 році офіційно відкрито нове навчальне відділення на базі Млинівського навчально-консультаційного пункту. Тут навчаються слухачі за професіями «перукар», «продавець продовольчих та непродовольчих товарів», «оператор котельні», проходять навчання з написання бізнес-планів. 

2012 рік

Виповнюється 20 років з моменту створення навчального закладу. Навчання проводиться за 55-ма ліцензованими професіями та більш ніж 200-ми напрямами підвищення кваліфікації. Протягом року у навчальному закладі отримали нові професії та підвищили кваліфікацію понад 8000 безробітних з 20 регіонів України.
У грудні введено в експлуатацію Ресурсний центр інформаційно-комунікаційних технологій – єдиний інформаційний простір, призначений для оптимального виконання функцій навчання, у тому числі – дистанційного, управління, комунікації підрозділів закладу, взаємодії з іншими навчальними закладами служби зайнятості, структурами ДСЗ.

 27.11.2012 року навчальний заклад долучився до роботи Всеукраїнської громадської організації «Рада з конкурентоспроможності індустрії ІКТ» та включений до робочої групи з питань реформування системи підготовки кадрів для індустрії  інформаційно-комунікаційних технологій.


2013 рік

Протягом року в Центрі проходили навчання  8 656 осіб, з них: 2 551 особа – з 20 інших регіонів, 133 особи – навчалися за власні кошти та кошти підприємств.  У порівнянні з 2012 роком обсяги професійного навчання зросли на 8,2% /656 осіб/). Протягом року ліцензовано 4 нових професії: «Водій автотранспортних засобів» (категорії «С1», «С1Е»,   «СЕ», «ВЕ».
Продовжився розвиток Рівненського центру інформаційно-комунікаційних технологій на базі ЦПТО ДСЗ: впроваджено елементи дистанційного навчання (уроки в режимі on-line, розробка матеріалів для дистанційного навчання для курсів підвищення кваліфікації за компетенціями в ІТ-сфері), придбано 3D – принтер, проведено перемовини з роботодавцями для організації навчання під замовлення.
Завершено атестацію навчального закладу. У 2013 році в РЦПТО працювала 121 людина, у тому числі – 54 педагогічних працівника.

2014 рік

Протягом року в Центрі проходили навчання 8 904 особи з 18 областей України, що у порівнянні з 2013 роком на 218 осіб (2,87%) більше.

Навчальний заклад отримав свідоцтво Міністерства освіти і науки України про атестацію навчального закладу від 02.10.2014 серія РД № 040259.

Пройдено ліцензійну експертизу для отримання ліцензії на нові професії - «Візажист», «Робітник зеленого будівництва».

Зміцнено матеріально-технічну базу за 23-ма професіями.

Активно впроваджувались елементи дистанційного навчання, проводились уроки в режимі on-line.

Центр професійно-технічної освіти став пілотним навчальним закладом в експерименті Міністерства соціальної політики України щодо організації  підтвердження рівня неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Пілотна професія РЦПТО ДСЗ - «Кухар» (5 та 6 розряди).

     Навчальний заклад надавав посильну допомогу військовим, які захищали Україну в АТО.


2015 рік

Протягом року освітніми послугами Центру скористалися 8591 особа, зокрема, 8467 осіб із числа безробітних, у т.ч.3546 осіб із 21 регіону України (серед слухачів - 82 особи із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та 192 особи – учасники АТО).

Показник працевлаштування випускників Центру становить 90,4%.

Обсяги професійного навчання від запланованих виконано на 113,8%.

Перелік ліцензованих професій поповнився 3-ма новими: «Візажист», «Робітник зеленого будівництва» та «Рибовод (кваліфікований робітник)» . Поновлено ліцензію на професію «Бондар». На замовлення роботодавців та за їх участі розроблено 31 новий курс підвищення кваліфікації за різними напрямами.

У грудні 2015 року слухачка групи «Перукар (перукар-модельєр)» Олена Білецька під керівництвом майстра виробничого навчання Анни Зотік стала переможцем фінальних змагань Всеукраїнського конкурсу з перукарського мистецтва «СНІГОВА КОРОЛЕВА ESTEL» (м. Київ), що проводився серед студентів навчальних закладів, у номінації «Міс Неповторність».

Майстер виробничого навчання Сергій Торуля взяв участь у Міжнародному ковальському фестивалі( м. Ібзіц, Австрія) та отримав перемогу в номінації «Краща скульптурна композиція». У листопаді Сергій Торуля представляв РЦПТО ДСЗ на Міжнародному фестивалі ковальства «Les Fevres-2015» (Франція). Дві його скульптури, викувані з цільних шматків металу, знаходяться в музеї у колишній резиденції короля Луї-Філіпа Шато-д’Е.

Силами педагогічних працівників та слухачів Гощанського та Олександрійського навчальних відділень було виготовлено та відправлено воїнам АТО 13 пічок – буржуйок, 28 маскувальних халатів, виконано модельні стрижки 20 пацієнтам військового шпиталю.

2016 рік

Освітніми послугами Центру скористалися 8721 особа, зокрема, 8574 осіб із числа безробітних, у т.ч. 4502 особи із 20 регіонів. Серед слухачів – 26 осіб із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та 223 особи – учасники АТО.

У липні вперше в Україні в РЦПТО ДСЗ проведено підтвердження результатів неформального навчання за професією «Кухар». За рік відбулося 16 таких оцінювань, на яких 12 особам із різних областей України присвоєно кваліфікаційні розряди.

Офіційний сайт Рівненського ЦПТО ДСЗ посів ІІ місце серед 279 сайтів навчальних закладів професійно-технічної освіти України на VI Всеукраїнському конкурсі веб-сайтів навчальних закладів.

Традиційно слухачі Гощанського навчального відділення – майбутні ковалі відвідали XIV фестиваль ковальського мистецтва “Свято ковалів” (Івано-Франківськ). До того ж, на прохання громади смт Гоща слухачі разом із майстром виробничого навчання Сергієм Торулею виготовили ковану графську карету, яка стала окрасою місцевого парку відпочинку.

 «За участь у Х Міжнародному пленері ковальства «4 вітри - 2016» (м. Клайпеда, Литва) С. Торуля отримав почесний Диплом (за участь у виготовленні кованого ангела-охоронця міста).

Слухачка РЦПТО за професією «Перукар (перукар-модельєр)» Олена Білецька (майстер виробничого навчання Анна Зотік) здобула перемогу в обласному етапі престижного щорічного Всеукраїнського конкурсу серед студентів та слухачів закладів професійно-технічного навчання «Снігова Королева Естель 2016», а півфінал та фінал конкурсу підтвердив: один з найвищих рівнів підготовки фахівців перукарського мистецтва - в РЦПТО ДСЗ.

Суттєво оновлено та поповнено матеріально-технічну базу РЦПТО ДСЗ - 7 навчальних відділень та баз за 25 професіями. Зокрема, Олександрійське навчальне відділення поповнилося навчальними автомобілями ВАЗ 21043, ГАЗ 3307, MAN TGL та трьома навчальними автомобілями ЗАЗ Lanos SX.

Значно поповнилася МТБ за професіями «Кравець», «Закрійник», «Кондитер», «Бармен», «Перукар (перукар-модельєр)», «Косметик», «Візажист», «Агент з організації туризму», «Оператор котельні», зокрема, придбано манекени, дзеркала, занурювальний міксер МХ25, глобуси – моделі, циркуляційний насос GHN тощо. Для гуртожитку, що на вул. І. Підкови, 17а у Рівному, придбано 6 телевізорів, холодильник та пилосмок.

Для кабінетів інформаційних технологій навчальних відділень у м. Рівне, смт Костопіль та смт Гоща загалом придбано 38 нових комп’ютерів.

Рівненський центр професійно-технічної освіти держаної служби зайнятості підключений до Єдиної електронної бази з питань освіти (надалі ЄДЕБО) і з 01.03.2016 року усім випускникам по закінченню навчання видає документ державного зразка - Свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації (сформоване в ЄДЕБО).

Навчання здійснюється за 56 ліцензованими професіями


2017 рік

10 березня Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відзначає своє 25-річчя.

Освітніми послугами Центру скористалися 7492 особи, зокрема, 7287 осіб із числа безробітних, у т.ч. 3080 осіб із 18 інших регіонів. Серед слухачів – 18 осіб із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та 224 особи – учасники АТО. Серед слухачів - 225 осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Навчальний заклад успішно проходить атестацію за професіями «Візажист» (НВ у м. Рівне, Пирогова,8), «Рибовод (кваліфікований робітник)» (Млинівське НВ), «Робітник фермерського господарства» та «Верстатник широкого профілю» (Олександрійське навчальне відділення).

До навчального закладу із робочими візитами та метою обміну досвідом приїздять представники Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та директори усіх регіональних центрів зайнятості. Навчальний заклад ділиться досвідом та напрацюваннями із представниками Житомирського та Запорізького ОЦЗ.

Продовжується робота РЦПТО ДСЗ з оцінювання результатів неформального професійного навчання кухарів: 13 осіб, у т.ч. 3 особи з інших регіонів України, успішно підтверджують результати такого навчання, отримавши кваліфікацію кухаря 3 розряду. Загалом, свідоцтва державного зразка отримали 25 осіб - представники Львівщини, Волині, Хмельниччини і Рівненщини.

Навчальний заклад бере активну участь у всеукраїнських та міжнародних професійних конкурсах, фестивалях та чемпіонатах, виборюючи призові місця. Слухачі Центру разом із майстром виробничого навчання Сергієм Торулею відвідують XV Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів» у м. Івано-Франківськ, VІ міжнародний ковальський фестиваль «Металеве серце України 2017» у (м. Рівне, ІІІ Міжнародний фестиваль ковальства у м. Гельфштин (Чехія).

Майбутні перукарі – слухачі за професією «Перукар (перукар-модельєр)» беруть участь у VІ Всеукраїнському чемпіонаті з колористики «ESTEL COLOR 2017» (1 та 4 місця у півфіналі займають слухачки Млинівського навчального відділення Тетяна Хомич та Наталія Коуткудак), етапі Чемпіонату України з перукарського мистецтва «Бурштинові зорі 2017» у м. Рівне, півфіналі Всеукраїнського конкурсу перукарів-початківців «Снігова Королева 2017» від компанії ESTEL для учнів професійно-технічних навчальних закладів (1 місце – у слухачки Млинівського НВ Наталії Вакулюк – єдиної півфіналістки з Рівненщини). Перемогою слухачі завдячують майстру виробничого навчання перукарів Вікторії Рибальченко.

Представники РЦПТО ДСЗ відвідують XVI Міжнародну виставку індустрії краси «Inter CHARM-Ukraine 2017» у м. Київ.

У навчальних відділеннях РЦПТО ДСЗ для потреб армії виготовляють буржуйки, маскувальний спецодяг, маскувальні сітки, українські знамена, напівфабрикати. Психологи та вихователі допомагають впоратися із наслідками посттравматичного синдрому демобілізованим бійцям. Представники ГО «Гроза Рівненщини» відзначають подяками директора навчального закладу Володимира Псюка, майстра виробничого навчання Наталію Тис та завідувача Олександрійського навчального відділення Олександра Сидорця.

Посилюється співпраця із роботодавцями щодо підготовки кваліфікованих кадрів на замовлення. Так, до навчального закладу звертаються та отримують кваліфікованих робітників ТОВ «Морган-Сарни Партнер», ПП «Будинок моделей «Petro Soroka» (м.Суми), ВП «Ремонтне вагонне депо «Здолбунів», ТОВ «Пневмоцентр Плюс», Лешнівське споживче товариство (Бродівський район Львівської обл.).

Для ефективної організації освітнього процесу у Олександрійському навчальному відділенні за професіями: «Водій автотранспортних засобів», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва та «Робітник фермерського господарства» закуповуються колісний трактор John Deere, автомобільний причіп, вулканізатор універсальний та інші спеціалізовані с/г обладнання і пристрої.

Сарненське навчальне відділення поповнюється мультимедійним комплексом, консольним столом та гладильним парогенератором.

Для груп, які навчаються за професією «Електрозварник ручного зварювання», придбано газозварювальний пост, зварювальний трансформатор та газовий різак, фрезерний верстат.

У Костопільському НВ доукомплектовується кабінет інформаційних технологій лазерним БПФ.

Навчальна база у м. Рівне на вул. Підкови, 17а поповнюється мультимедійним проектором, новим обладнанням для навчання манікюрників і барменів.

Рівненський центр ПТО ДСЗ у Березнівському районному центрі зайнятості створює кабінет теоретичного навчання та онлайн -зв’язку. Із робочим візитом на Рівненщині перебуває в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко. Разом із головою Рівненської облдержадміністрації Олексієм Муляренком та у супроводі директора Рівненського обласного центру зайнятості Івана Ткачука він знайомиться із матеріально-технічною базою оновленого районного центру зайнятості у м. Березне, а також бере участь у багатоформатній інформаційній кампанії з питань соціально-психологічної адаптації учасників АТО.

Триває партнерська та благодійна підтримка Рівненського НРЦ «Особлива дитина».

Закладено нову «цеглину співпраці»: у рамках проекту «Допомога в управлінні професійно-технічної освіти на основі доказів» та за ініціативи ЗУРНГО «Волинський ресурсний центр» на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбувається робоча зустріч представників Міносвіти, Рівненського обласного центру зайнятості, Управління освіти Рівненської ОДА та представників польської і української експертних груп. Одним із компонентів проекту - вироблення механізму дослідження потреб регіонального ринку праці у Рівненській та Львівській областях.

 2018 рік

Освітніми послугами Центру скористалися 10 846 осіб, зокрема, 10 619 осіб із числа зареєстрованих безробітних, у т.ч. 5800 осіб особи із 19 регіонів. Серед слухачів – 21 особа із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та 151 особа – учасники АТО. 227 осіб навчається за власні кошти та кошти підприємств; 137 осіб – за індивідуальною формою. Інклюзивне професійне навчання проходять 448 осіб із обмеженими фізичними можливостями.

У навчальному закладі працюють 69 педагогічних працівників.

Навчальний заклад успішно проходить атестацію за професією «Робітник зеленого будівництва», розширено обсяги навчання за професією «Електрозварник ручного зварювання». Загалом, атестовано 72 професії із 80.

На замовлення роботодавців та за їх участі розроблено 16 нових курсів підвищення кваліфікації за різними напрямами.

Зміцнюється матеріально-технічна базу (МТБ) за 18 професіями: придбано ноутбук та 8 мультимедійних проекторів; трактор колісний МТЗ-892, прес під борщик, причіп самоскид тракторний ПТС-6, розкидач мінеральних добрив та ґрунтообробний дисковий агрегат; автомобільний 4-х точковий підйомник; зварювальний напівавтомат інверторний цифровий; промислову швейну машину JUKI DDL-8100; біофільтр (рибництво); стіл із числовим програмним забезпеченням для розкроювання металу та універсальний ковальський гідравлічний прес НК-7 100 з матрицями; промислові швейні машини, оверлоки та праски з парогенераторами; індукційні плити та морозильні камери, апарат низькотемпературного приготування; сухожаровочний стерилізатор та інше.

38 кухарів (у т.ч. 27 осіб з інших регіонів України) успішно підтверджують результати неформального професійного навчання із отриманням кваліфікаційного 3 розряду.

Слухачі та представники РЦПТО відвідують, беруть участь та здобувають призові місця у різноманітних професійних заходах: Міжнародний фестиваль індустрії краси «Дзеркало моди» (м. Львів); IV Міжнародна спеціалізована виставка «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)» (м. Рівне); Всеукраїнський Фестиваль індустрії краси «Дзеркало моди - Львів-2018»; Чемпіонат України з перукарського мистецтва (м. Львів); Семінар-практикум «Сучасні технології у сфері пошиття одягу» (м. Харків); Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва (м. Рівне); Міжнародний аграрний форум «AGRORIVNE 2018» (м.Рівне); Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE 2018» (м. Київ); Міжнародний експофорум ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу FoReCh 2018 (м. Київ). Майстер виробничого навчання перукарів Вікторія Рибальченко успішно завершує навчання у школі технологів «Young – Hair Ukraine» (м. Львів), здобуває 2 місце разом із своєю слухачкою Анною Голенко на Всеукраїнському Чемпіонаті з колористики «ESTEL COLOR» (в рамках Міжнародного Фестивалю перукарського мистецтва, моди і дизайну «Кришталевий Янгол», м.Київ), 1 і 4 місця - із слухачками Тетяною Хомич і Наталією Коуткудак у півфіналі Всеукраїнського конкурсу «Снігова Королева» (м. Київ), два перших місця із моделлю Марією Мартинюк та візажистом Мирославою Мельничук (ХХ ювілейний Чемпіонат України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу, м. Київ). В. Рибальченко стає членом Спілки Перукарів України, у якості члена журі бере участь у Чемпіонаті України з перукарського мистецтва (м. Львів).

Слухачі за професією «Коваль ручного кування» (Гощанське навчальне відділення) з майстром виробничого навчання беруть участь у щорічному Міжнародному фестивалі ковальського мистецтва (м. Рівне). Педагог Сергій Торуля проходить неформальне стажування в Арабських Еміратах на фірмі «CHOUFANI WROUGHT IRON CO.L.L.C.» (м. Абу-Дабі, ОАЄ).

Розпочинається співпраця з об’єднаними територіальними громадами з питань забезпечення кваліфікованими кадрами різноманітних галузей регіону. На замовлення ОТГ для комунального закладу «Млинівський центр первинної медико-санітарний допомоги» 11 осіб проходять навчання за напрямом «Основи комп’ютерної грамотності».

У форматі впровадження нових, ефективних форм навчання навчальний заклад активно використовує технології дистанційного навчання, зокрема за напрямом «Підприємець-початківець».

На замовлення Луганського обласного центру зайнятості відбувається навчання слухачів за дистанційною технологією за напрямом «Удосконалення умінь та навичок роботи з персональним комп’ютером».

Загалом, у РЦПТО 1891 слухач навчається з використанням дистанційних технологій. Розширюється географія дистанційного навчання. Окрім Рівненської області, навчання відбувається на теренах Житомирської, Хмельницької, Київської, Луганської та Тернопільської областей, зокрема з он-лайн підключенням більше 30 базових центрів зайнятості цих областей.

Під час державних кваліфікаційних атестацій слухачів, зокрема, у групі «Кухар», теоретична частина іспиту проводиться у формі тестування на базі системи Moodle.

За участі роботодавців розробляються 16 навчальних планів та програм нових курсів цільового призначення для сільськогосподарської галузі, зокрема, з виробництва органічної продукції, для сфери спортивного конярства та кінного туризму, швейної галузі, виробництва кондитерських виробів, а також з охорони праці при виробництві цегли, у лісовому господарстві та в санаторно-оздоровчих комплексах.

При вивченні програм за ІТ-напрямами активно використовується програма для проведення телеконференцій TeamViewer. Слухачі мають змогу відвідувати уроки у режимі оn-line, а також проходити вступні тестування на офіційному сайті навчального закладу.

Навчальний заклад розпочинає здійснювати навчання слухачів з використанням елементів дуальної форми за 5 професіями (швачка, кухар, продавець продовольчих товарів, електрозварник ручного зварювання, токар).

У тісній співпраці із роботодавцями області, за їхніми рекомендаціями розробляються робочі навчальні плани з елементами дуальної форми навчання за професіями «Токар», «Електрозварник ручного зварювання», «Швачка», «Кухар», «Продавець продовольчих товарів». Налагоджено комунікації з Об'єднанням по торгівлі продовольчими товарами Березнівським РайСТ, кафе «LOK» (м. Рівне), ТзОВ «Морган Феніче» (смт Квасилів Рівненського району) та ТОВ «Веснянка-Д» (м. Дубно) За участі ПрАТ «Агроресурс» заплановано навчання токарів та електрозварників ручного зварювання.

Для навчання за професіями «Робітник фермерського господарства», «Тракторист-машиніст с/г виробництва», «Токар», «Фрезерувальник», «Верстатник широкого профілю», «Слюсар-ремонтник» та за професіями ІТ- сфери інформаційно-бібліотечний ресурс укомплектовується новими електронними підручниками. Впродовж року з’являються нові 220 примірників підручників і навчальних посібників. Бібліотечний фонд нараховує близько 6000 одиниць.

Презентаційні навчальні та інформаційно-рекламні відеоматеріали Центру поповнюються матеріалами та є доступними на каналі Youtube та у соцмережі Facebook (офіційна сторінка РЦПТО ДСЗ).

Із слухачами навчального закладу постійно працює практичний психолог. Нові навички психолог набуває на тренінгах «Особливості надання психосоціальної допомоги військовим та цивільним, що перебували в полоні та членам їх родин», «Соціальна безпека. Робота з тими, хто пережив травмуючі події». Бере участь у ХХХ міжнародному фестивалі арт-терапії «ART-PRARTIK».

Серед найбільш потужних роботодавців, з якими співпрацює заклад: ПрАТ «Агроресурс» (м. Рівне), ТОВ «Свиспан Лімітед» (м. Костопіль), ТОВ «Укрцемремонт» (м. Здолбунів), мережі магазинів «Вопак», «Наш край», «Фоззі», «Копійка», «Торба», спілка споживчих товариств Рівненської області, ГРК «Підкова».

Навчання здійснюється за 49 професіями та 86 напрямками навчання.

Навчальний заклад залишається найпотужнішим центром профтехосвіти у системі Державної служби зайнятості: навчання здійснюється за 56 ліцензованими професіями та близько 200 напрямами.


 2019 рік

Освітніми послугами Центру скористалися 10 846 осіб, зокрема, 10 547 осіб із числа зареєстрованих безробітних, у т.ч. 5931 особа із 19 регіонів. Серед слухачів – 26 осіб із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та 130 осіб – учасники АТО/ООС. 422 особи навчаються за власні кошти і кошти підприємств. Інклюзивне професійне навчання проходять 476 осіб із обмеженими фізичними можливостями.

У навчальному закладі працюють 69 педагогічних працівників.

Освіту молодшого спеціаліста здобуває 1 майстер виробничого навчання, 1 особа навчається за освітнім рівнем бакалавра. 2 працівники Центру продовжують здобуття вищої освіти за ступенем магістра. Третю вищу освіту - диплом магістра отримує 1 майстер виробничого навчання. Навчаються в аспірантурі 2 особи.

Суттєво розширено ліцензійні обсяги: отримано нові ліцензії за професіями «Машиніст (кочегар) котельні», «Машиніст автогрейдера» та «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії С, D1, Е1, Е2)».

На базі Олександрійського навчального відділення створено «Центр сучасних зварювальних технологій» із потужною матеріально-технічною базою для підготовки кваліфікованих електрозварників ручного зварювання.

Зміцнюється матеріально-технічна база (МТБ) за 15 професіями: придбано акустичні колонки та веб-камери, касовий апарат MINI -Т400; промислова швейна машинка JUKI DDL-8100; електроінструмент, стіл для розкроювання металу з числовим програмним управлінням НК-8 та універсальним ковальським гідравлічним пресом НК-7; 2 мультимедійні проектори; електропраска; аерограф, гофре для волосся та плойки з турмаліновим покриттям; крісло для візажиста; нові факс та принтер, багатофункціональний друкуючий пристрій; телекомунікаційне обладнання для відеоконференцзв'язку AVAYA.

30 кухарів (у т.ч. 20 осіб із інших регіонів України) успішно підтверджують результати неформального професійного навчання із присвоєнням кваліфікаційного розряду (29 осіб – 1 кваліфікаційний розряд, 1 особа – 5-й).

Слухачі та представники Рівненського центру ПТО ДСЗ активно відвідують різноманітні заходи у Рівненській області та за її межами. Кращі представники професій здобувають призові місця у конкурсах. Всеукраїнський конкурс «Снігова Королева Естель 2019» (номінант – слухачка Ірина Лошиць (навчально-виробничий комплекс у Рівному; IV місце виборола слухачка Раїса Десяк, V місце – Ірина Наконечна Млинівське навчальне відділення); ХХІІ Чемпіонат України Спілки перукарів України (СПУ) - 3-тє місце та бронзова медаль у слухачки Оксани Зінкевич (Млинівське НВ); Чемпіонат України з перукарського мистецтва, макіяжу та нігтьової естетики «Бурштинові зорі» (слухачі – номінанти заходу); Міжнародний Фестиваль перукарського мистецтва, моди і дизайну «Кришталевий Янгол» (ІІІ місце у номінації «Комерційне фарбування» – у слухачки Ольги Кобилінської); «Smart Hair Show «Текстура»(м. Київ) – майстер-класи за участі майстра в/н Вікторії Рибальченко; Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WorldSkills Ukraine – 2019» - участь педагога Анни Зотік у якості судді. Майстра виробничого навчання РЦПТО Вікторію Рибальченко сертифіковано як тренера Спілки Професіоналів України в індустрії краси.

Майстер виробничого навчання за професією «Косметик» відвідує «Міжнародний ін’єкційний конгрес» у м. Львові.

Всеукраїнський фестиваль «Мама плюс Я» (м. Київ): професійні майстер-класи слухачів і представників РЦПТО.

Ковальський фестиваль «КOVAL fest» (м. Дніпро), Всеукраїнський фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки» (Рівненська область), VIII Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Металеве серце» (м. Рівне), ХVII Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів - 2019» (м. Івано-Франківськ) – майстер-класи за участі майстра виробничого навчання Сергія Торулі та слухачів Гощанського НВ; свято селища Гоща Рівненської обл. «Добре поруч» - майстер-клас із виготовлення кованого Герба селища.

Майстер виробничого навчання Сергій Торуля проходить неформальне стажування в Арабських Еміратах на фірмі «CHOUFANI WROUGHT IRON CO.L.L.C.» (м. Абу-Дабі, ОАЄ).

Започатковано новий напрям навчання ковалів - «Виконання робіт плазмової різки металу на станках числового програмного управління (ЧПУ)».

На базі Гощанського НВ відбувається зустріч із обміну досвідом із делегацією Франції, у складі якої - організатор ковальського заходу «Свято кування» в місті Сен-Мартен Ля Плен пан Ролан Комт.

Міжнародні змаганнях у локальних форматах «GLOBAL GAME JAM RIVNE 2019» - ІІІ місце виборюють випускники за напрямом «Створення додатків у середовищі Unity 3D на C#».

Польська делегація у складі представників Фонду VCC відвідує РЦПТО з метою впровадження 3D навчального модуля для підготовки слухачів.

На замовлення роботодавців з елементами дуальної форми організовано навчання слухачів за 5 професіями: «Токар», «Електрозварник ручного зварювання» «Швачка», «Продавець продовольчих товарів» та «Кухар». Загалом, 284 слухача успішно завершили дане навчання. Налагоджено комунікації з Об'єднанням по торгівлі продовольчими товарами Березнівським РайСТ, кафе «LOK» (м. Рівне), ТзОВ «Морган Феніче» (смт Квасилів Рівненського району) та ТОВ «Веснянка-Д» (м. Дубно) За участі ПрАТ «Агроресурс» організовано навчання токарів та електрозварників ручного зварювання.

З метою активізації співпраці із роботодавцями ІТ-галузі, підписано Меморандум між Рівненським обласним центром зайнятості та Громадською спілкою «Рівне. ІТ-кластер» та організовано на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ навчання першої групи за новим курсом «Розробка web-додатків засобами Java».

Розпочинається співпраця з об’єднаними територіальними громадами (ОТГ) з питань забезпечення кваліфікованими кадрами різноманітних галузей регіону. На замовлення ОТГ для комунального закладу «Млинівський центр первинної медико-санітарний допомоги», 11 осіб проходять навчання за напрямом «Основи комп’ютерної грамотності».

У форматі впровадження нових, ефективних форм навчання РЦПТО активно використовує технології дистанційного навчання, зокрема за напрямом «Підприємець-початківець». Відеоурок спікера, викладача, старшого майстра Віктора Красовського із започаткування власної справи розміщується на новоствореному Освітньому порталі ДЦЗ. У рамках дії проекту Міжнародної організації праці (МОП) «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» (2017-2022 роки) та програми «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес» проведено тренінг спільно із колегами з Киргизстану.

На замовлення Луганського обласного центру зайнятості відбувається навчання слухачів за дистанційною технологією за напрямом «Удосконалення умінь та навичок роботи з персональним комп’ютером».

Загалом, у РЦПТО 1318 слухачів навчаються з використанням дистанційних технологій. Розширюється географія дистанційного навчання. Окрім Рівненської області, навчання відбувається на теренах Житомирської, Хмельницької, Київської, Луганської та Тернопільської областей, зокрема, з он-лайн підключенням більше 30 базових центрів зайнятості цих областей.

Під час державних кваліфікаційних атестацій слухачів, зокрема, у групі за професією «Кухар», теоретична частина іспиту проводиться у формі тестування на базі системи Moodle.

За участі роботодавців розробляється 31 навчальний план та програми нових курсів цільового призначення для сільськогосподарської галузі, зокрема, з виробництва органічної продукції, для сфери спортивного конярства та кінного туризму, швейної галузі, виробництва кондитерських виробів, а також з охорони праці при виробництві цегли, у лісовому господарстві та в санаторно-оздоровчих комплексах.

При вивченні програм за ІТ-напрямами активно використовується програма для проведення телеконференцій TeamViewer. Слухачі мають змогу відвідувати уроки у режимі оn-line, а також проходити вступні тестування на офіційному сайті навчального закладу.

Для навчання за професіями «Робітник фермерського господарства», «Тракторист-машиніст с/г виробництва», «Токар», «Фрезерувальник», «Верстатник широкого профілю», «Слюсар-ремонтник» та за професіями ІТ- сфери інформаційно-бібліотечний ресурс укомплектовується новими електронними підручниками. Впродовж року з’являються нові 220 примірників підручників і навчальних посібників. Бібліотечний фонд нараховує близько 6000 одиниць.

Презентаційні навчальні та інформаційно-рекламні відеоматеріали Центру поповнюються цікавими матеріалами та є доступними на каналах Youtube, Telegram та у соцмережах (Facebook, офіційна сторінка РЦПТО ДСЗ), а також на мобільному додатку для Android.

Загальний фонд бібліотечного ресурсу Рівненського центру ПТО ДСЗ становить 5994 примірники. У 2019 році він поповнився 10 примірниками та 130 електронними посібниками. Електронна база підручників становить 798 одиниць.

Із слухачами навчального закладу постійно працює практичний психолог, який вдосконалює знання і навички на тренінгах «Особливості надання психосоціальної допомоги військовим та цивільним, що перебували в полоні та членам їх родин», «Соціальна безпека. Робота з тими, хто пережив травмуючі події». Бере участь у ХХХ міжнародному фестивалі арт-терапії «ART-PRARTIK».

Серед найбільш потужних роботодавців, з якими співпрацює заклад, - ПрАТ «Агроресурс» (м. Рівне), ТОВ «Свиспан Лімітед» (м. Костопіль), ТОВ «Укрцемремонт» (м. Здолбунів), мережі магазинів «Вопак», «Наш край», «Фоззі», «Копійка», «Торба», спілка споживчих товариств Рівненської області, ГРК «Підкова».

Навчання здійснюється за 53 професіями та 83 напрямками навчання.

Навчальний заклад залишається найпотужнішим центром профтехосвіти у системі Державної служби зайнятості: навчання здійснюється за 58 ліцензованими професіями та близько 200 напрямами.

 2020 рік

 Непростий рік, що згуртував спільні зусилля освітян задля максимально оперативної роботи в умовах карантинних обмежень, спричинених пандемією – коронавірусною хворобою COVID-19, рік, що сприяв активному пошуку і впровадженню нових ефективних форматів навчання слухачів, що забезпечило безперебійну роботу освітнього закладу.

Освітніми послугами Центру скористалися 9723 особи, зокрема, 9206 зареєстрованих безробітних, у т.ч. 5464 особи з 16 інших регіонів України, 20 слухачів - із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО); 88 осіб - учасники АТО/ООС із числа зареєстрованих безробітних; 465 осіб із обмеженими фізичними можливостями та 517 осіб навчалися за власні кошти і кошти підприємств.

Впродовж року розроблено 5 навчальних робочих планів за професіями з використанням елементів дуальної форми та 43 нових курсів цільового призначення на замовлення та у співпраці з роботодавцями різних регіонів України.

Вперше у закладі освіти було проведено навчання груп за новими ліцензованими категоріями професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», а саме: підвищення кваліфікації робітників на категорії С, D1 та Е1.

Успішно пройшли атестацію 13 педагогічних працівників. Впродовж року підвищували свою кваліфікацію, що підтверджено відповідними документами, 38 педагогічних працівників.

До закладу освіти звернулося 35 осіб із різних регіонів України, аби підтвердити результати свого неформального навчання за професією «Кухар». Це мешканці Рівненщини, Волині, Тернопільщини та Закарпаття. 34 претендента успішно склали кваліфікаційну атестацію та отримали свідоцтва державного зразка.

Педагоги та слухачі взяли активну участь та здобули призові місця у всеукраїнських та обласних професійних конкурсах, фестивалях, семінарах та майстер-класах з професій, більшість з яких через карантинні обмеження проводилися віддалено. Зокрема, до щорічного Фестивалю ковалів у Івано-Франківську в режимі онлайн долучилися слухачі за професією «Коваль ручного кування» та майстер виробничого навчання Сергій Торуля.

До участі у ХХІІІ Чемпіонаті України Спілки професіоналів України свою слухачку за професією «Перукар (перукар-модельєр)» Оксану Зінкевич підготувала майстер виробничого навчання Вікторія Рибальченко. Випускниця впевнено здобула золоту медаль (1 місце) в номінації «Стильний хвіст».

Для майбутніх кухарів під час виробничого навчання було проведено майстер-клас із використання новітніх технологій. Техніку приготування Су-від м’яса та Су-від жовтків (від sous vide – під вакуумом) продемонструвала наш партнер, співзасновниця Гільдії кухарів Рівненщини, бренд-шеф ресторану «Мелін» Аліса Хагенбрух.

Для слухачів, що обрали професії швейної галузі, провели знайомство із швейними підприємствами, сучасним обладнанням та технологіями, умовами праці робітників - були організовані екскурсії на провідні підприємства «Рівне-стиль» та «Алмі».

Майбутні агенти з організації туризму разом із майстром виробничого навчання Інною Луговою побували на найвищому гірськолижному курорті України «Драгобрат», здійснили апробацію нового туристичного маршруту «Львівське Прикарпаття», розробленого власними силами.

У рамках реалізації Меморандуму про співпрацю Рівненського центру ПТО ДСЗ з Компанією «SoftServe» її представники відвідали заняття слухачів за напрямом «Розробка web-додатків засобами Java». Кращі випускники за результатами співбесіди стали учасниками ІТ – Академії компанії та отримали роботу у цій компанії. З метою підготовки та працевлаштування фахівців ІТ-сфери налагоджено тристоронню партнерську співпрацю з Компанією «Mindi Support» та Рівненським міським центром зайнятості. У її рамках проведено навчання групи слухачів за напрямом «Робота в програмі Adobe Photoshop» з подальшим працевлаштуванням за вакансіями графічного асистента із машинного навчання штучного інтелекту та графічного асистента для фотошопу.

Практичним психологом закладу Оксаною Кондратюк-Якимець запроваджено нові форми анкетування слухачів з метою виявлення проблемних наслідків перебування людей в умовах соціальної ізоляції та подальшої розробки корекційних заходів. У позаурочний час дистанційне психологічне консультування слухачів різних за професіями груп проводила вихователь Ірина Гарнага.

Із метою забезпечення доступності професійного навчання активно застосовувалися елементи дистанційних технологій: 5058 осіб пройшли онлайн підготовку з використанням програм відеозв’язку (Google Meet та Skype), чату та електронної пошти; на дистанційній платформі Moodle, з використанням програми Skype, інтегрованої в Microsoft Windows10.

У навчальному закладі працюють 69 педагогічних працівників. Педагогічні звання мають 11 педагогів - троє викладачів та 8 майстрів виробничого навчання.

Навчальний заклад залишається одним із найпотужніших центрів профтехосвіти у системі Державної служби зайнятості: навчання здійснюється за 58 ліцензованими професіями та понад 200 напрямами.


 2021 рік

 Освітніми послугами Центру скористалися 8 271 особа. Серед них - 7868 – зареєстрованих безробітних, у т.ч. 4164 особи з 19 інших регіонів України. Професійне навчання пройшли 12 слухачів – із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО); 59 осіб – учасники АТО з числа зареєстрованих безробітних; 463 особи з обмеженими фізичними можливостями; 46 – неповнолітніх осіб; 403 особи, які навчалися за власні кошти та кошти підприємств.

 Навчання здійснювалось за 53 ліцензованими професіями та 83 курсами цільового призначення.

Успішно пройшли атестацію 16 педагогічних працівників.

Активно тривав процес підтвердження кваліфікації кухарів. До закладу освіти звернулася 51 особа з різних регіонів України з метою підтвердження результатів неформального професійного навчання за професією «Кухар» 3 розряду. Серед них 24 особи з Луганської, Полтавської та Харківської областей підтвердили свою кваліфікацію у рамках Проєкту «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні». Всього підтвердили кваліфікацію 50 осіб (із Рівненської, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Закарпатської, Полтавської. Харківської та Луганської областей).

На підставі ваучерів 5 осіб із Тернопільщини здобули професію «Кухар» 3 розряду.

Налагоджено співпрацю з об’єднаними територіальними громадами (ОТГ). Відбулися зустрічі із безробітними мешканцями та роботодавцями громад, на яких презентовано освітні послуги Центру.

Заклад освіти надав різноманітні платні послуги на суму 846 125 грн.

4514 осіб навчалися із застосуванням технологій дистанційного навчання. В освітньому процесі активно використовувались платформи для проведення телеконференцій Google Meet, Zoom та Skype. Для організації та координування освітнього процесу застосовувався додаток Viber. Розроблено 64 нових дистанційних курсів.

На замовлення роботодавців різних галузей за дуальною формою пройшов навчання 291 слухач.

Заклад освіти готовий навчати людей із обмеженими фізичними можливостями та особливими освітніми потребами. Організовано навчання (з подальшим працевлаштуванням) інклюзивної групи слухачів за професією «Кондитер».

Працевлаштування випускників – найпереконливіший показних ефективного професійного навчання. Із 7459 випускників 7082 працевлаштовано.

 У серпні за сприяння Державного центру зайнятості розпочалося навчання педагогічних працівників щодо використання різних засобів для проведення дистанційного навчання IT Skills Up, яке проводить ГО «Маріупольський ІТ кластер» за підтримки німецького партнера «GIZ». У рамках проєкту пройшли навчання та отримали сертифікат 63 особи.

Фонд бібліотечного ресурсу оновлено на 1182 посібниками в електронному форматі. Загальний бібліотечний фонд становить 6040 примірників.

Активно працювала психолого-виховна служба: супровід та адаптація слухачів, зокрема неповнолітніх осіб, внутрішньо-переміщених осіб (ВПО), учасників АТО/ООС, слухачів з особливими освітніми потребами, інших категорій соціально-вразливих громадян. Більшість консультацій в умовах санітарно-епідеміологічних обмежень проводилося в онлайн форматі та стосувалися епідемії коронавірусного захворювання (COVID-19). Проводилась групова робота із слухачами: лекції, семінари, тренінги, бесіди, спільний перегляд мотивуючих художніх та документальних фільмів.

На замовлення роботодавців з різних регіонів України та у співпраці з ними було розроблено 37 нових курсів цільового призначення, провчили 488 осіб за галузями: виробництво харчових продуктів та напоїв, сільське та лісове господарство, промисловість, будівництво, виробництво одягу та інші.

Заклад освіти традиційно активний у освітніх заходах: взяв участь у проєктах: Програма Європейського фонду освіти «Професійні навички для СМАРТ-спеціалізації» (деревообробка та виробництво меблів); Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні (за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії) (проведено навчання безробітних за новим короткостроковим навчальним курсом «Монтажник віконних та дверних конструкцій»); Соціальний проєкт «Іди і роби!» (зайнятість молодих людей з інвалідністю); Проєкт «Школа Фермерства 2.0» (в межах проекту Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб», Німеччина); підписано Меморандум між закладом освіти та Інститутом сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України; Проєкт «Rivne work hub» - ефективна взаємодія команди «роботодавець - служба зайнятості – професійно-технічні заклади освіти» (у рамках проекту заклад освіти взяв участь у тристоронній робочій зустрічі із представниками Міжнародної компанії «Морган Феніче» з питань підготовки кваліфікованих швачок, верстатників деревообробних верстатів та комплектувальників меблів за дуальною формою навчання); Проєкт «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні»; (в рамках дії договору (GIZ) 24 особи з Луганської, Полтавської та Харківської областей підтвердили результати неформального професійного навчання за професією «Кухар»; Проєкт ООН «Аграрна освіта в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру».

Забезпечено ефективну роботу з роботодавцями та соціальним партнерами; функціонували дорадчі органи Рівненського центру ПТО ДСЗ - Дорадчий комітет та п’ять Консультативних рад за професіями металообробки, сільськогосподарської галузі, деревообробки, швейної галузі, готельного господарства та ресторанної справи.

Розпочато співпрацю з Рівненською обласною гідромеліоративною станцією, СФГ «Адоніс» та ПП «Шегера» у рамках навчання слухачів за професією «Рибовод (кваліфікований робітник)».

Укладено договори із Асоціацією роботодавців легкої промисловості щодо партнерства та співпраці у підготовці кваліфікованих робітників за професіями швачка, кравець та з КНП «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради щодо проходження виробничої практики слухачів з особливими потребами групи «Кондитер» на базі діючого харчоблоку.

Наповнилася база партнерів - підприємств, організацій та установ, з якими співпрацює Рівненський центр ПТО ДСЗ, становить понад 1750 найменувань.

Активно проводилася робота з інформування роботодавців і пошукачів роботи про можливість здобуття робітничих професій та підвищення кваліфікації на платформах: офіційний сайт РЦПТО ДСЗ, офіційні сторінки у Фейсбук на Телеграм на Ютуб каналі, Чат бот, портали партнерів – ЗМІ, на місцевих телеканалах (ITV, Сфера ТБ, Рівне1, Суспільне).

 2022 рік. Війна. Спротив

 Надзвичайно складний та максимально консолідуючий зусилля рік.

За сприяння Рівненської обласної служби зайнятості та колег із інших регіонів освітніми послугами Центру скористалися 6622 особи.  Серед них – 6 199 – зареєстрованих безробітних, у т.ч. 3 228 осіб із 20 інших регіонів України. Професійне навчання пройшли 112 слухачів – із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО); 34 особи – учасники АТО з числа зареєстрованих безробітних; 322 особи з обмеженими фізичними можливостями; 39 – неповнолітніх осіб; 423 особи, які навчалися за власні кошти та кошти підприємств.

Працевлаштування випускників – найпереконливіший показних ефективного професійного навчання. Із 5801 випускника Центру 5350 кваліфікованих робітників успішно працевлаштовані.

Із 24 лютого в країні запроваджено воєнний стан. Всупереч непростій економічній та фінансовій ситуаціям навчання у закладі освіти продовжилося та активізувалося. Застосовуючи модель дистанційного навчання (поєднання очного навчання з дистанційним та поєднання самостійного навчання та роботи в навчальному приміщенні), заклад освіти не припиняв надавати послуги, а слухачі здобули знання і навички за 46 ліцензованими професіями та підвищили кваліфікацію на 73  курсах цільового призначення.

Успішно пройшли атестацію 18 педагогічних працівників. 

Традиційно не припинявся і процес підтвердження результатів неформального професійного навчання кухарів. До закладу освіти звернулася 32 особи з різних куточків України. Серед них: 15 осіб з Рівненської, 8 - з Волинської, 3 - з Львівської, 2 - з Житомирської та 4 особи з Тернопільської областей підтвердили свою кваліфікацію. Професію «Кухар» 3 розряду на підставі ваучерів здобули 2 особи із Тернопільщини.

Заклад освіти активно долучився до розвитку Національної системи кваліфікацій. Здійснено  навчання у Національному агентстві кваліфікацій. Як результат, розпочав роботу Кваліфікаційний центр Рівненського центру ПТО ДСЗ за 2-ма професіями – кухаря і електрозварника. В Олександрійському навчальному відділенні 3 особи підтвердили часткову професійну кваліфікацію «Електрозварник ручного зварювання» 2 розряду.

Освітяни разом із слухачами і партнерами закладу, волонтерами та громадськими організаціями активно допомагають у наближенні Перемоги. Центр долучився до збору підписів під петицією до світових держав-лідерів щодо закриття неба над Україною від російських ворожих ракетних ударів. Разом із слухачами та випускниками виконували нагальні замовлення сил Територіальної оборони, волонтерських осередків, військового госпіталю. Жодне із навчальних відділень не залишилося осторонь.

Навчальна база у Рівному на вул. Пирогова, 8 : розкрій та пошиття медичних аптечок, військових розгрузок, сумок для благодійного продажу (Польща, Португалія);   виготовлення перев’язочного матеріалу для поранених; збір коштів на потреби Армії;    закупівля медикаментів.

Навчально-виробничий комплекс у Рівному: випікання кондитерських виробів для військовослужбовців.

Гощанське НВ : виготовлення протитанкових «їжаків», буржуйок, саперних лопат, кийків, скоб; розкрій та пошиття сумок для благодійного продажу (Іспанія, Польща).

Млинівське НВ: надавання перукарських послуг військовослужбовцям, збір коштів на потреби Армії.

Сарненське НВ: виготовлення спецзамовлень, збір коштів, формування продуктових запасів для ЗСУ, закупка медикаментів.

Олександрійське НВ : зварювальні роботи в ОТГ із виготовлення протиавтомобільних і протитанкових «їжаків», буржуйок; пошиття спецзамовлень.

За межами закладу освіти також ведеться активна волонтерська робота - виготовлення маскувальних сіток, сприяння транспортом, інформаційна підтримка, збір коштів, формування медичних пакетів, пошук і доставка замовлень для ЗСУ.

З вірою в Перемогу та працею заради Миру, заклад освіти здобував новий досвід, нові комунікації та робив ставку на співпрацю із представниками ринку праці. Так, на замовлення роботодавців організовано навчання слухачів за дуальною формою з професій: «Бармен», «Рибовод (кваліфікований робітник)», «Кравець», «Швачка», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Продавець непродовольчих товарів», «Верстатник деревообробних верстатів».

На замовлення роботодавців різних галузей за дуальною формою пройшло навчання 254 слухача.

В умовах війни важливою комунікацією із слухачами стало дистанційне навчання. Понад 5500 осіб навчалися із застосуванням технологій дистанційного навчання. В освітньому процесі активно використовувались платформи Google Meet, Zoom та Skype, додатки Viber та Telegram та програма Discord.

Активно також використовуються дуальна форма навчання, навчання індивідуальними планами  та освітніми програмами.

Освітянами розроблено 28 нових дистанційних курсів.

Налагоджено співпрацю з об’єднаними територіальними громадами (ОТГ) регіону. Під час зустрічей із безробітними мешканцями та роботодавцями презентовано освітні послуги Центру та залучено безробітних до навчання.

Заклад освіти надав різноманітні платні послуги на суму понад 1,5 млн. грн.

Заклад освіти відгукнувся на ініціативу держави з підтримки малого бізнесу через фінансування власної справи підприємців та організував навчання за напрямом «Створення бізнес-плану в рамках мікрогрантів на започаткування або розвиток власного бізнесу» для отримання претендентами грантів. 83 слухача Рівненської, Київської, Волинської та інших областей склали під час навчання бізнес-плани, 80% з яких отримали схвалення та фінансову підтримку від держави.

У 2022 році особливо результативно організована співпраця із релокованими підприємствами Рівненщини. Із початку року, у т.ч. повномасштабного вторгнення ворога заклад провчив понад 100 переселенців. У поточному році відбулося влиття у харчову, легку та деревообробну і меблеву промисловості. Рівненський ринок праці отримує кваліфіковані кадри, підготовлені у максимально короткі терміни. Одним із гарантів кадрових вливань стає і заклад освіти для безробітних.

Триває та розпочата нова співпраця із провідними представниками швейної галузі: ТОВ «Фапомед Україна», ТОВ «Морган Феніче», «Гарне Груп», релокованими швейними потужностями харківських підприємців Дмитра Александрова і Тетяни Власової та ТОВ «Термокейс Європа», ТОВ «Спецпошив» та ін. Роботодавці навчають майбутніх робітників за дуальною формою, є постійними гостями на державних кваліфікаційних атестаціях, де й пропонують роботу випускникам.

На  замовлення роботодавців з різних регіонів України та у співпраці з ними було розроблено 32  нових курси цільового призначення для галузей: виробництво харчових продуктів та напоїв, сільське та лісове господарство, промисловість, будівництво, виробництво одягу та інших. Організовано навчання за новим затребуваним напрямом «Оператор БЛА (дрона)».

Зміцнилася співпраця з рівненськими, львівськими, хмельницькими рибогосподарствами: Рівненською обласною гідромеліоративною станцією, ПП «Саган» у рамках навчання слухачів за професією «Рибовод (кваліфікований робітник)». Налагоджена ефективна взаємодія із ПрАТ «Хмельницькрибгосп».

Матеріально-технічна база закладу освіти поповнилася новим обладнанням: придбано машинку для стрижки, лампа настільна, Led-лампа, апарат для пресотерапії, термостат для методики плазмо гель, закуплено лазерний рівень, швейну промислову машину Jack, касовий апарат РРО Міні-Т400МЕ. Завдяки участі у різноманітних проєктах отримано сучасне електрозварювальне обладнання - багатофункціональні зварювальні напівавтоматичні пристрої ESAB, FRONIUS, у т.ч. пристрій для зварювання неплавким електродом у середовищі захисного газу – аргон, пристрій Hypertherm для здійснення повітряно-плазмового різання металу з інтегрованим компресором, мобільна аспіраційна система AKROKOL, стаціонарний багатоопераційний зварювальний тренажер FRONIUS; планшети для облаштування ІТ-кабінетів, навчальний квадрокоптер, відеокамеру, принтери, ноутбуки. Саме завдяки цим вливання заклад освіти організовує навчання за напрямами «Оператор безпілотного літального апарата (дрона)», «Розпочни свій бізнес: практичні аспекти роботи», «Технологія обробки спеціального одягу», «Використання графічних планшетів в освітній діяльності педагогів під час дистанційного навчання», «Технології виконання мулярних, лицювальних та плиткових робіт», «Відкриття власної справи у сфері б’юті-індустрії», «Облік та оподаткування у малому бізнесі» та інші.

Заклад освіти взяв участь у наступних проектах і програмах: «Професійні навички для СМАРТ-спеціалізації» (деревообробка та виробництво меблів); «FUTURE PROFI» для започаткування короткострокових освітніх програм підвищення кваліфікації в рамках компоненту «Професійні кваліфікації у сфері енергоефективності» проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (2020-2025), який реалізується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії); «Школа Фермерства 2.0» (в межах проекту Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб», Німеччина); «Rivne work hub» (комунікація «роботодавець – служба зайнятості – професійно-технічні заклади освіти»; «BIZ-UP: Навички самозайнятості для молоді»; «EU4Skills» (підтримка реформи пто в Україні);  «Open IT» (залучення молоді в ІТ-сферу); «Аграрна освіта» (в рамках  Програми ООН із відновлення та розбудови миру); .  .

Оновлено базу партнерів - підприємств, організацій та установ, приватних підприємців, з якими співпрацює Рівненський центр ПТО ДСЗ, яка складає понад 1750 найменувань.

Фонд бібліотечного ресурсу активує свою віртуальну книгозбірню. Для зручності створено відповідні рубрики, що охоплюють більше 30 тем та містять близько 400 статей. До послуг слухачів і педагогів понад 1200 посібників у електронному форматі. Загальний  бібліотечний фонд становить понад 6000 примірників.

Слухачі та працівники Центру активно долучилися до Національного радіодиктанту.

Активно проводилася робота з інформування роботодавців і шукачів роботи про освітні послуги Центру на платформах: офіційний сайт РЦПТО ДСЗ, офіційні сторінки у Фейсбук на Телеграм в Інстаграм на Ютуб каналі, портали ЗМІ (ІTV Media Group, Сім Днів, Вісті Рівненщини, Рівненські новини, Рівне1, ОГО, Новини по-рівненськи, Суспільне UA, Rivne Media, ЧаРівне, Вісті Рівненщини, Радіо Трек, Рівне вечірнє; Rivne Online, Rivne Live, Україна24, Суспільне Рівне, 5 канал, Урядовий кур’єр, Голос України та інших).

 

Головне меню


Лічильник відвідувачів

7116338
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
1968
1719
22140
7076711
31037
87156
7116338

Ваш IP: 3.147.48.21
На сервері час : 2024-11-10 21:45:24
return_links(3); ?>