Інклюзивне навчання у Рівненському центрі ПТО ДСЗ

Порядок супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у Рівненському центрі ПТО ДСЗ

 

Порядок

супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю

 та інших маломобільних груп населення  у Рівненському центрі

 професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
    • Цей Порядок розроблено відповідно до вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», державних будівельних норм, правил і стандартів – ДБН 2.2- 17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення»,  а також з метою забезпечення прав і можливостей осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення нарівні з іншими особами  та визначення дій працівників Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі - Центр) щодо забезпечення зручності та комфортності перебування на території Центру особам, що потребують допомоги, створення умов для їх якісного обслуговування.
    • Цим порядком визначається супровід (надання допомоги) осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп під час перебування на території Центру.
    • Порядок оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центру та розміщується на інформаційних стендах Центру та його навчальних відділень.
    • Терміни, які використовуються в тексті цього Порядку:

Особа з інвалідністю – особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана  створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

Маломобільні групи населення – люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержані послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі.

До маломобільних груп населення віднесені: особи з інвалідністю, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, люди старшого (похилого) віку, інші особи, які не можуть самостійно пересуватися, якщо вони не мають членів сім’ї (одинокі) або інших осіб поруч.

  1. ПОРЯДОК ПЕРЕСУВАННЯ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ І ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ НА ТЕРИТОРІЇ ЦЕНТРУ
    • Забезпечення супроводу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у Центрі покладається на відповідальних осіб, у разі необхідності, також залучається черговий працівник охорони для надання допомоги таким особам.
    • У разі настання надзвичайної ситуації за евакуацію осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у Центрі відповідальними є чергові працівники охорони та відповідальні особи.
    • Доступ осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у Центрі, його відділеннях та гуртожитку здійснюється через центральні входи, що обладнані пандусами.
    • Відповідальна особа зустрічає і супроводжує осіб, що потребують допомоги. З питань, що стосуються особи з інвалідністю, важливо завжди пам’ятати, що потрібно звертатись безпосередньо до ЦІЄЇ людини, а не до особи, яка її супроводжує. Щоб звернути на себе увагу людини з вадами слуху, необхідно помахати рукою, або іншим чином привернути її увагу.
    • У першочерговому порядку під час зустрічі відповідальним працівником уточняється, якої допомоги потребує маломобільний громадянин або особа з інвалідністю, мета відвідування Центру, необхідність супроводу. Якщо особа, яка потребує допомоги, відмовляється від пропозиції та не потребує допомоги, забороняється нав’язувати свою допомогу. Забороняється торкатись осіб з інвалідністю чи їх допоміжних засобів пересування без їх дозволу.

2.6. Необхідно бути терплячим з людьми, які мають труднощі в спілкуванні; не виправляти їх; не закінчувати їх речення замість них. В спілкуванні з особами з обмеженим слухом чи тими, що не чують, в нагоді інколи можуть стати ручка з папером.

2.7. Необхідно використовувати чіткі, короткі речення. Якщо особа з інвалідністю не зрозуміла відповідальну особу, потрібно повторити щойносказане або перефразувати речення. Деяким особам, що не чують або мають обмежений слух, може бути легше зрозуміти, якщо відповідальна особа також використовуватиме жестикуляцію руками, щоб пояснити напрям руху.

2.8. Якщо допомоги відповідальної особи потребує користувач візка, спочатку необхідно спитати людину, куди вона хоче дістатись, а потім проінформувати про необхідність довезти її. Забороняється нахилятись і спиратись на інвалідний візок чи на інший допоміжний засіб особи.

2.9. У разі, якщо допомоги потребує особа з порушенням зору, в першу чергу необхідно представитись, назвати прізвище, ім’я та по батькові, свою посаду, представити інших присутніх осіб, розповісти такій особі, де вона знаходиться.  Під час супроводу такої людини необхідно дізнатись, чи хоче вона бути попередженою про сходи, двері та інші перешкоди. Якщо так, то необхідно коментувати шлях і маршрут, яким здійснюється пересування. Наприклад: «За кілька кроків ми повернемо ліворуч» чи «Ми підходимо до сходів». Коли буде досягнуто необхідного місця, потрібно повідомити людину, де вона знаходиться. Крім того, необхідно зазначати такій особі про своє наближення чи віддалення.

  • У разі необхідності, за погодженням із керівництвом відповідальна особа залучає інших працівників Центру до супроводу осіб, які потребують допомоги.
  • При відвідуванні Центру особами, які потребують допомоги відповідальна особа роз’яснює правила внутрішнього розпорядку та навчального процесу Центру, а також розповідає про особливості будівель Центру: кількість поверхів, поручні, інші пристосування і пристрої для осіб з інвалідністю стосовно його функціонального обмеження; розташування санітарних кімнат; можливі перешкоди на шляху; структуру Центру (в якому кабінеті і до кого можна звернутись з питань, які можуть виникнути).
  • При необхідності особи, які потребують допомоги, можуть заздалегіть погодити з відповідальною особою по телефону необхідний обсяг допомоги при організації доступу в приміщення Центру із зазначенням дати і часу прибуття, або направити на електронну пошту Центру відповідний запит:
  • м. Рівне вул. Пирогова,8 тел.(0362) 68-37-80, факс 68-37-95

Е-maіl:cpto @cpto.rv.ua;

  • навчально-виробничий комплекс Центру м. Рівне, вул. І. Підкови, 17а, тел. (0362) 68-33-49;
  • гуртожиток Центру м. Рівне, вул. І. Підкови, 17а, тел. (0362) 68-33-49;

 Олександрійське навчальне відділення (Рівненська область, Рівненський район, с. Олександрія, вул. Санаторна, 26 тел.) (0362) 68-37-80;

  • Гощанське навчальне відділення (Рівненська область, Гощанський район, смт. Гоща, вул. Застав’я ,26) тел. (0250) 2-20-93;
  • Костопільське навчальне відділення (Рівненська область, Костопільський район, м. Костопіль, вул. Д. Галицького,1а) тел.(0257) 2-31-04;
  • Сарненське навчальне відділення (Рівненська область, Сарненський район м. Сарни, вул. Демократична, 29) тел.(0255) 2-12-77;

- Млинівське навчальне відділення (Рівненська область, Млинівський район,  смт. Млинів, вул. Народна, 6) тел.(0259) 26-41-90.

  • Відповідальна особа Центру за погодження з особами, які потребують допомоги, вправі надати інші види допомоги по супроводу, не передбачені цим Порядком.

3.ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

  • . Цей Порядок вступає в дію з дати видання наказу Центру, яким його затверджують.

 

Головне меню


Лічильник відвідувачів

6953215
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
1120
3491
13288
6922840
31645
117070
6953215

Ваш IP: 18.205.56.209
На сервері час : 2024-09-12 15:17:20
return_links(3); ?>