Роботодавцям

Рівненський центр професійно-технічної освіти – навчальний заклад державної служби зайнятості, створений для вирішення ряду задач. Однією з цих задач є швидке та ефективне забезпечення національної економіки висококваліфікованими робітничими кадрами шляхом професійного навчання, перекваліфікації та підвищення кваліфікації дорослих громадян.

Основними замовниками навчального процесу є роботодавці, які сьогодні усе виразніше відчувають "кадровий голод". У проблеми декілька сторін. Перша - кількісна: робітників просто мало. Друга - якісна: кваліфікованих робітників ще менше. Підприємства купують сучасне обладнання, яке без людей, здатних його оживити, загрожує залишитися лише експонатом музею майбутнього.

З іншого боку, середній вік кваліфікованого робітника, що здатний працювати на діючому обладнанні, постійно зростає. Це спричинене невисоким престижем робітничих професій серед молоді і постійним відтоком успішних представників найбільш дефіцитних та затребуваних професій за кордон. Тенденція стає загрозливою, адже, кадри, як відомо, вирішують усе, а успіх сучасного виробництва - в першу чергу. Роботодавець, звісно, хотів би одразу найняти кваліфікованого працівника, оскільки в іншому випадку він ризикує  отримати значні матеріальні та моральні збитки – зіпсовані матеріали, техніку, напружені стосунки з замовниками або клієнтами через неякісно виконані роботи або надані послуги. Окрім цього, робітник повинен розуміти специфіку конкретного підприємства або організації, щоб зуміти одразу працювати ефективно і з максимальною віддачею. Проте знайти на ринку праці людину, що відповідала б усім цим вимогам майже неможливо. 

Виходом з цієї складної ситуації є навчання працівників потрібної кваліфікації на  замовлення роботодавця. У цьому випадку не треба платити кадровим агенціям за пошук робітника, "переманювати" потрібні кадри з інших підприємств, забезпечувати житлом людей, що приїздять працювати з інших міст. Можна знайти охочих опанувати професію на місці і підготувати працівника під потреби власного виробництва, або підвищити кваліфікацію вже працюючого персоналу, чия лояльність справі та досвід  перевірені часом.  

Рівненський ЦПТО спеціалізується на підготовці робітничих кадрів з числа безробітних більше ніж двадцять років. За цей час напрацьовані методи роботи саме з дорослими слухачами, складені та постійно оптимізуються навчальні програми, які дозволяють готувати кваліфіковані кадри у максимально стислі терміни, із врахуванням вимог конкретного роботодавця.

Створено потужну матеріально-технічну базу, до складу якої входить сучасне обладнання від кращих світових виробників. У навчанні застосовується комплекс методів, що дозволяє слухачам засвоювати знання більш інтенсивно: використовуються спеціально створені програмні засоби навчального призначення, створено електронну бібліотеку закладу, тестується освітній портал, що дозволить проводити лекції онлайн та надасть слухачам доступ до депозиторію відеоуроків по кожній професії. Усе це дозволяє значно скоротити терміни підготовки, що особливо важливо для роботодавця, який не може чекати на працівника декілька років. У середньому навчання за ліцензованою професією триває 1-9 місяців.

Окрім навчання за професіями можливе підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення, що дозволяє вивчити окремі технології, матеріали, методи роботи.  Курси цільового призначення короткотермінові – від двох тижнів до трьох місяців. Проте цей формат дозволяє реалізовувати стратегію підтримки високого кваліфікаційного рівня персоналу протягом усього життя.

Навчання може відбуватися як безпосередньо на робочому місці, так і на базі РЦПТО, з наступним проходженням виробничої практики на провідних підприємствах регіону. Можливі групова та індивідуальна форми підготовки. До викладання залучаються успішні професіонали, що мають великий досвід роботи в реальному секторі економіки. Випускники за професіями отримують свідоцтво державного зразка.

Окрім цього, роботодавець може запрошувати слухачів РЦПТО для проходження виробничої практики на його підприємствах. Це дає можливість  всебічно оцінити не тільки рівень професійної підготовки фахівця, але його додаткові якості і компетенції - вміння працювати в колективі, комунікабельність, відповідальність, акуратність тощо. Велика кількість випускників працевлаштовуються саме на місцях проходення виробничої практики. 

 

Навчання безробітних здійснюється за кошти Фонду обов’язкового загальнодержавного страхування на випадок безробіття, тобто для роботодавця є безкоштовним. У разі, коли роботодавець бажає підготувати робітника, що не зареєстрований у службі зайнятості, він сплачує суму, яка розраховується на основі собівартості і завжди є нижчою, аніж в інших освітніх закладах.  

Головне меню


Лічильник відвідувачів

6436710
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
626
3018
626
6415669
38238
69298
6436710

Ваш IP: 44.210.99.209
На сервері час : 2024-04-15 05:20:32
Счетчик joomla
return_links(3); ?>