Традиційні народні ремесла та промисли – незмінно популярні професії серед тих, які безробітні здобувають у стінах Рівненського ЦПТО. Це й не дивно, адже для того, щоб розпочати діяльність, не потрібні великі інвестиції – лише бажання, творча «жилка» і професійні навички. А попит на вироби ручної роботи не падає ніколи, оскільки на таких предметах мистецтва завжди лежить відбиток індивідуальності автора, настрій, з яким виконувався виріб. Гощанське навчальне відділення спеціалізується на підготовці народних умільців.
3 червня 2013 року завершили навчання одразу дві групи майстрів – виробники художніх виробів з лози та ковалі. Слухачі обох груп брали активну участь у виїзних акціях, що їх проводила служба зайнятості з метою популяризації робітничих професій.
Галина Садрук, слухачка з міста Нова Каховка Херсонської області, неодноразово проводила майстер-класи для школярів та безробітних Рівненщини. За час навчання дівчина не лише досконало опанувала усі прийоми та методи ремесла, але й досягла поставленої мети – навчилася виготовляти садово-паркові скульптури з лози та меблі. У рідному місті на Галину чекає робоче місце – посада дизайнера у місцевій службі озеленення. Решта слухачів групи також завершили навчання «на відмінно» - так оцінює фінальні кваліфікаційні вироби майстер виробничого навчання Валентина Голуб.
Вихованці Сергія Торулі, ковалі ручного кування, склали кваліфікаційну атестацію у той же день. Під час навчання слухачі брали участь не лише у майстер-класах, але й відвідали міжнародний ковальський фестиваль «Свято ковалів» у Івано-Франківську, де гідно представили навчальний заклад попри статус новачків ковальського співтовариства. Вивіска «Ковальська майстерня», виконана Максимом Сторожуком, направленим на навчання Токмаківським РЦЗ, привернула увагу навіть редактора однойменного професійного журналу. Нині Максим планує відкрити власну майстерню, адже ковальство у його регіоні не дуже розвинене, а попит на вироби художнього кування високий. Хлопець зізнається, що вже має декількох замовників, тому дивиться в майбутнє з оптимізмом. Окрім того – отримав безліч ідей щодо подальшого розвитку, адже, навчаючись у Рівному, мав змогу відвідати ковальський фестиваль, познайомитися із Хуубом Сенсеном, Романом Велігурським, відомими українськими ковалями, успішними випускниками РЦПТО. Опанував технологію виготовлення дамаської сталі, виготовив декілька дуже цікавих кваліфікаційних робіт.
Однозначно визначився із подальшим шляхом і рівнянин Юрій Федоришин. Обробку металу вважає цікавою діяльністю, більше того – підходящою для відкриття власної справи. Саме тому обрав фах коваля. Рівнем підготовки вражений – не сподівався, що під кінець навчання буде стільки знати і вміти. За його зізнанням, люди, які давно працюють ковалями, часто не знають і не вміють того, що слухачі РЦПТО через півроку навчання. Із користю відвідав фестиваль у Івано-Франківську, познайомився із колегами, нині планує відвідати декого з них, щоб ознайомитися із тим, як організовані майстерні, поставлена справа. Визначився навіть зі спеціалізацією – у майбутньому планує виготовляти ковані меблі, камінні набори, лавки, бесідки, гойдалки. Юрій упевнений, що знайшов себе в цій професії, тому планує працювати над собою, допоки не стане «асом» - спеціалістом своє справи.
Юрій Юхно, направлений на навчання Запорізьким МЦЗ, також вдячний майстрам та працівникам Гощанського навчального відділення РЦПТО. На знак вдячності та приязні він виготовив елементи кованого герба Гощі, який після остаточного оформлення планує передати у подарунок місту.
Завідувач Гощанського навчального відділення Микола Корчевний привітав усіх випускників із завершенням навчання та вручив подяки і пам’ятні сувеніри Галині Садрук і Максиму Сторожуку.