Враховуючи динамічну зміну вимог ринку праці до компетенцій персоналу, Рівненським ЦПТО ведеться активна робота у налагодженні тісної співпраці з роботодавцями регіону. Адже лише управлінці здатні вичерпно сформулювати вимоги до фахівців, яких хотіли б бачити у складі керованих ними колективів. Вимоги роботодавців враховуються навчальним закладом при складанні робочих планів та програм, підборі місць проходження виробничої практики слухачами. Постійну, ефективну, конструктивну співпрацю забезпечують Консультативні ради за професіями – дорадчі органи, що об’єднують представників різних компаній області.
Протягом 2012 року навчальним закладом ліцензовані чотири нових професії – «монтажник інформаційно-комунікаційних мереж», «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «оператор інформаційно-комунікаційних мереж», «оператор комп’ютерної верстки». На основі цих професій розроблені напрями підвищення кваліфікації, з тих, які найбільше затребувані ринком праці.
Це стало приводом для створення консультативної ради за професіями сфери ІТ. До неї увійшли представники восьми найпотужніших підприємств регіону, серед них – постачальники та розробники програмного забезпечення, провайдерські компанії, агенції з веб-дизайну та 3D – графіки. Консультативну раду очолив Володимир Плескачов.
Найближчим часом відбудеться перше засідання Ради, під час якого планується внести зміни до навчальних планів та програм і створити КЦП, яких вимагає регіональний ринок праці.