Тиждень професій – комплекс навчально-просвітницьких заходів, спрямованих на розвиток творчості слухачів, поглиблення та розширення знань з предметів, підняття престижу робітничих професій, збагачення науково-методичного досвіду викладачів та майстрів виробничого навчання.
З 13 по 20 лютого у стінах Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ відбувся Тиждень за професіями швейної галузі. У заході взяли участь майже усі відділення навчального закладу, адже швачка, кравець, закрійник, вишивальник – професії, що користуються сталою популярністю у безробітних області.
Тиждень стартував кваліфікаційною атестацією у групі № 367 за професією «Швачка», в Зарічному. Під час заходу завідувач Сарненського навчального відділення Іван Гаврилюк провів презентацію освітніх послуг РЦПТО.
Навчальна база у Рівному стала тим майданчиком, де відбувалася більшість подій. Тут було організовано виставку творчих робіт слухачів за професіями швейної галузі та випускників попередніх років. На виставці були представлені декоративні подушки, вишиті вироби, картини, обереги, ляльки-мотанки, вишиті сорочки, сукні, жіночі торбинки.
Майстер виробничого навчання Ліля Давидюк організувала екскурсію слухачів за професією «кравець» на ВАТ Рівненський Льонокомбінат. Підприємство люб’язно надає місця виробничої практики слухачам Рівненського ЦПТО, тож майбутнім кравцям корисно було ознайомитися з умовами сучасного виробництва, на якому, цілком можливо, вони працюватимуть, як мінімум, під час практики.
В рамках Тижня у навчальному закладі відбулися дві кваліфікаційні атестації: навчання завершили закрійники та кравці. Обидві групи продемонстрували високий рівень професійної підготовки. Приємно відмітити, що усі без винятку випускниці за професією «закрійник» знайшли роботу ще під час виробничої практики. Серед місць працевлаштування – здебільшого ательє, хоча є цікавий виняток: Наталія Юрчук отримала посаду начальника бутафорського цеху у місцевому драмтеатрі.
Кравці в рамках кваліфікаційної атестації взяли участь у конкурсі-рекламі «Моя професія». Переможниць визначало авторитетне незалежне журі. Преміальне місце розділили Тетяна Панчук за коротке есе про переваги отриманого фаху та Юлія Харковська, за віршовану рекламу професії кравця.
20 лютого в Олександрійському навчальному відділенні на базі Творчої лабораторії з дизайну виробів одягового та інтер’єрного призначення була організована педагогічна вітальня – захід, під час якого колеги могли ознайомитися із педагогічними та творчими напрацюваннями викладачів та майстрів за професіями швейної справи, виставкою творчих доробк. В межах заходу відбувся відкритий урок викладачів Тетяни Кость та Поліни Долганської. Також присутні змогли ознайомитися із творчим портретом майстра виробничого навчання Лілії Давидюк, її кар’єрним шляхом та творчими здобутками. Вона поділилася досвідом та своїми напрацюваннями. Для учнів з Олександрійської загальноосвітньої школи та школи-інтернату для дітей-сиріт Лілія Петрівна провела майстер-клас з вишивання та конкурс «Кращий знавець професії».
Протягом усього Тижня професій відбувалися Дні відкритих дверей та майстер-класи для безробітних та випускників шкіл в усіх навчальних відділеннях РЦПТО.