Про цивілізованість суспільства можна судити, у тому числі, по ставленню до людей з обмеженими можливостями – інвалідам. У нашій країні, за даними офіційної статистики, живуть 2,6 мільйона інвалідів. Багато з них прагнуть працювати, проте робота є в 10-18 відсотків. На жаль, жодний підприємець не хоче вкладати кошти, щоб узяти інваліда на роботу. Простіше узяти здорову людину з освітою, яка зможе конкурувати на ринку праці.
Найбільше потерпають від цієї ситуації батьки дітей - інвалідів, адже відповідальність, що лежить на них - значно вища, аніж у інших дорослих. Дитина повинна отримати професію, щоб упевнено почуватися у соціумі до зрілого віку, коли батьки вже не зможуть утримувати її. Проте сумна статистика, що наведена вище, не додає оптимізму.
Проте інвалідність – не вирок. Існує велика кількість професій, які можуть опанувати та успішно застосовувати інваліди. Серед них і ті, яких можна навчитися у навчальному закладі служби зайнятості: швачка, вишивальник, кравець, виробник художніх виробів з лози, веб-дизайнер, фахівець з 3D – візуалізації, верстки та поліграфічного дизайну, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, квіткар та багато інших. При цьому заробітна платня по більшості таких напрямів є вищою від середньої по регіону. Комп’ютерні професії додатково дають фахівцю можливість віддаленої роботи.
Саме про ці можливості ішлося під час презентації послуг РЦПТО для вихованців Рівненського навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина», що проходила в рамках серії заходів, присвячених Дню інваліда. Заступник директора з навчально-виробничої роботи Руслана Бодренко презентувала освітні послуги дітям та їх батькам, докладно зупинившись на кожній з професій, які можуть бути актуальними для вихованців центру.
Слухачі за професією «перукар» («перукар – модельєр») в рамках уроку виробничого навчання демонстрували свої практичні навички: робили зачіски та плетіння дівчаткам, стрижки хлопцям. Усього перукарськими послугами скористалися 25 маленьких вихованців закладу.
По завершенню відбулася зустріч з батьками дітей-випускників, де фахівці РЦПТО та ОЦЗ відповіли на численні запитання стосовно перспекти навчання та подальшого працевлаштування.