Рівненський ЦПТО: двадцятирічний шлях становлення та розвитку

img 4148 1 1350379644Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – державний професійно-технічний навчальний заклад з 20-річною історією.

У березні 1992 року відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» був створений обласний учбовий центр, що займав невелике приміщення за адресою м.Рівне, вул. Замкова, 22-а. Центр організовував навчання безробітних відповідно до договорів, які укладалися з різними навчальними закладами. У 1994 році було створено невелику власну навчальну базу у м. Рівне за адресою вул. Остафова, 27, де обладнали класи вишивальниць, в’язальниць трикотажних виробів та полотна, кравців, касирів, секретарів-друкарок. З лютого 1997 року розпочав діяльність Рівненський навчальний центр державної служби зайнятості. У 2002 році закладу передане приміщення по вул. Кавказькій, 2.

 

У 2007 році навчальний заклад було перейменовано у Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (РЦПТО ДСЗ). Влітку цього ж року відкрили нове приміщення (вул. Пирогова, 8), у якому об’єднали усі рівненські навчальні підрозділи. Тоді у Рівному та чотирьох відділеннях у районах області навчали безробітних за 23 професіями.

 

Зараз професійна підготовка, перепідготовка проводиться за 51 робітничою професією, а підвищення кваліфікації – за майже 200 напрямами. Навчання відбувається у м.Рівне, навчальних відділеннях центру у Гощі, Сарнах, Костополі, Млинові та у с.Олександрія Рівненського району.

Протягом двадцяти років заклад здійснює професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослих громадян, що втратили роботу, або тих, чия професія стала неактуальною на ринку праці. Якщо у 1992 році навчили усього 569 безробітних, у 2002 році – 1716, у 2007 році – 4169 осіб, то у 2011 році пройшли навчання уже 7056 слухачів, з них – 1436 з 15 інших областей України.

З моменту отримання статусу навчального закладу профтехосвіти (1997 р.) послугами РЦПТО ДСЗ скористалися майже 60 тисяч слухачів з числа безробітних та інших категорій громадян.

Навчання здійснюється з урахуванням вимог ринку праці та перспектив розвитку регіону за професіями деревообробної, металообробної та будівельної галузей, сфери побутового обслуговування населення і торгівлі, сільського господарства, автомобільного транспорту, туризму, готельного господарства, ресторанної справи. Чимала увага приділяється відродженню професій народних промислів.

Перевагами навчального закладу є: стислі терміни навчання; максимальне врахування вимог роботодавців; висока ймовірність працевлаштування після закінчення навчання; впровадження новітніх технологій, що сприяє швидкому засвоєнню матеріалу; можливість навчатися за індивідуальною формою та близько до місця проживання; комфортна атмосфера для людей різного віку, прийом слухачів без вступних іспитів, незалежно від рівня освіти та віку; висококваліфікований викладацький склад.

Слухачами центру є громадяни, зараховані на навчання за направленнями центрів зайнятості, а також особи, направлені на навчання за кошти підприємств, організацій, установ, або особи, які навчаються власним коштом. Після закінчення навчання випускники отримують свідоцтво державного зразка.

До послуг слухачів сучасна матеріально-технічна база навчального закладу, яка забезпечує отримання безробітними знань та формування навичок, що відповідають вимогам роботодавців: 30 навчальних кабінетів, 13 лабораторій, 28 майстерень центру облаштовані найсучаснішою технікою, верстатами та іншим обладнанням. До послуг слухачів 3 бібліотеки з читальними залами, творча лабораторія, інформаційно-пошукові комплекси.

Длянавчання безробітних використовується найсучасніше обладнання та техніка, серед яких, наприклад, комп’ютерний автотренажер для підготовки водіїв, вантажні та легкові автомобілі, трактори із різноманітними сільськогосподарськими агрегатами, сучасні токарні, фрезерні та деревообробні верстати всесвітньовідомих фірм, швейні та вишивальні машинки з програмним забезпеченням, комп’ютеризовані робочі місця касирів торговельного залу тощо. У 2011 році у Рівному було відкрито новий навчально-виробничий комплекс з підготовки фахівців готельного господарства, туристичної сфери та ресторанної справи. У його структурі - 6 навчальних кабінетів, 5 лабораторій та 10 навчальних майстерень: навчальні майстерні «Салон краси», «Ресторан», «Бар», «Банкетний зал», «Туристична фірма», кухня-лабораторія з усіма необхідними цехами, кабінет автоматизації торговельних розрахунків, навчальний номер для підготовки покоївок, лінгафонний кабінет та інші. Усі майстерні, лабораторії та кабінети обладнані найсучаснішим устаткуванням, мультимедійними комплексами. У навчанні широко застосовуються інтерактивні технології.

Матеріально-технічна база центру постійно вдосконалюється та поповнюється, що дає змогу слухачам вивчати та впроваджувати новітні технології виробництва та навчання.

Важливими складовими ефективного навчального процесу є сучасне методичне забезпечення, високий рівень викладання, використання новітніх методик навчання дорослого населення, добре організована виробнича практика. У штатному розписі РЦПТО ДСЗ - 52 педагогічних працівники, до викладання залучаються близько 250 позаштатних викладачів, що мають значний практичний досвід роботи.

Вирішальне значення має співпраця навчального закладу із роботодавцями. Якщо на державному рівні формуються державні стандарти та типові навчальні програми, то роботодавець вносить корективи з точки зору потреб реального виробництва та конкретного робочого місця. З 2007 року у центрі функціонує Дорадчий комітет, до складу якого входять 12 роботодавців основних ринкоутворюючих підприємств Рівненської області. Цей дорадчий орган визначає стратегію розвитку навчального закладу, розробляє шляхи та засоби співпраці з роботодавцями, підвищує рівень підтримки навчального закладу з їхнього боку.

Прийняті обласною владою стратегії розвитку регіону та розвиток технологій зумовлюють подальші кроки у розвитку РЦПТО ДСЗ. Так, до кінця 2012 року планується відкриття ресурсного центру з інформаційно-комунікаційних технологій, де безробітні зможуть опановувати професії ІТ-сфери та підвищувати кваліфікацію за цим напрямом (комп’ютерна графіка та веб-дизайн, практична поліграфія та дизайн, тривимірне комп’ютерне моделювання, основи системного адміністрування локальної комп’ютерної мережі та ін.). З метою наближення освітніх послуг до місць проживання потенційних слухачів впроваджуються елементи дистанційної форми навчання. Ведеться робота зі створення освітнього порталу, де зареєстровані користувачі зможуть скористатися електронною бібліотекою, депозитарієм відеофайлів, взяти участь в онлайн-лекції. Активно практикуються відеоконференції, для роботи підготовлені мобільні класи, за допомогою яких безробітні у будь-якому районі зможуть вивчати, наприклад, комп’ютерні дисципліни, не залишаючи домівок надовго. Для відшліфовування практичних навичок слухачів слугуватимуть навчальні господарства сільськогосподарського і готельно-ресторанного напряму, які надаватимуть реальні послуги споживачам.

Приділяється увага розвитку соціальної інфраструктури закладу. З метою дотримання високих стандартів проживання слухачів створено комфортабельний гуртожиток готельного типу на 200 місць. До послуг проживаючих кімнати з DVD, телевізорами, холодильниками, душовими. Працюють пральня та побутові кімнати із сучасним обладнанням, кімнати приймання їжі з кухнею на кожному поверсі. Обладнані затишні холи, актова зала, медичний пункт, приміщення для проведення дозвілля та відпочинку. Створюється кімната психологічного розвантаження, де практичний психолог проводитиме із безробітними індивідуальні та групові консультації, підготовку до занять та тренінгів. Організовано довезення слухачів власним автотранспортом навчального закладу до Олександрійського відділення.

Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – сучасний навчальний заклад, спрямований у майбутнє, школа майстерності робітничих кадрів, і тут докладають усіх зусиль, щоб підтримувати набутий за два десятиліття авторитет флагмана якісної підготовки працівників для забезпечення економіки краю та інших регіонів держави.

 

 

 

Головне меню


Лічильник відвідувачів

7403184
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
1857
3478
21514
7337243
85050
129333
7403184

Ваш IP: 18.97.14.88
На сервері час : 2025-01-18 08:12:25
return_links(3); ?>