Металеве серце України

p8240207 1 1346050963Святкові дні у Рівному не обмежилися традиційними заходами. Цього року з 24 по 26 серпня у місті тривав перший всеукраїнський фестиваль ковальського мистецтва «Металеве серце України». Організатором ковальського свята за підтримки мера Рівного Володимира Хомка стала компанія «Рівнебудпостач», яку очолює Ніна Крока.

 

 

Фестивальний майданчик було облаштовано у парку ім. Шевченка, біля скульптури витязя. Ковалі з Рівного, Донецька, Запоріжжя, Львова, Івано-Франківська та інших міст презентували свої роботи відвідувачам свята. Особливим учасником та зіркою фестивалю був відомий голландський коваль, великий друг нашого навчального закладу Хууб Сенсен. Пан Сенсен підтримує традиції, відродження та розвиток ковальської справи у багатьох країнах світу. Він знаходить талановитих, часто нікому невідомих ковалів, купує їхні вироби, організовує навчання, участь у виставках, виступає наставником та продюсером. Цього разу голландський коваль у своїх інтерв’ю із гордістю повідомляв, що у Рівному живуть і працюють декілька його учнів, знані та популярні далеко за межами регіону і навіть України ковалі.

 

Відкриття фестивалю відбулося у традиційний для ковальських заходів спосіб – з розпалювання горна від жарини, що виникає під час кування металу. Після того, як Леонід Красицький з Краматорська добув вогонь, ковалі розпалили горна і розпочали роботу над фестивальними виробами – металевими серцями. Такі серця виготовила кожна ковальська команда, представлена на виставці. Пізніше вони будуть інстальовані на велику скульптуру Українського Серця, яка прикрасить собою одну з центральних вулиць міста.

Відвідувачі заходу мали можливість побачити майстер-класи у виконанні різних майстрів, зокрема – Хууба Сенсена, майстра виробничого навчання РЦПТО Сергія Торулі, випускника РЦПТО, відомого херсонського коваля-популяризатора Дмитра Кубки. Також до уваги гостей були ковальські вироби, представлені на ярмарку кованих виробів, шаховий турнір на металевих шахах, виступи реконструкторів у лицарських обладунках. Бажаючі мали змогу сфотографуватися із ковалями та їхніми виробами. Величезною популярністю у публіки користувалася міні-експозиція скульптур відомого рівненського коваля, скульптора Романа Велігурського. Виконані із великою майстерністю та почуттям гумору персонажі незмінно викликають інтерес як у дорослих так і дітей у будь-якій країні світу.

Палатки Рівненського ЦПТО також постійно були оточені бажаючими поспостерігати за роботою майстрів, поспілкуватися із ковалями. Сергій Торуля відповідав на запитання про роботу та кар’єру коваля, можливості навчитися цій професії. Приємно, що у фестивалі взяли учні Сергія Торулі – як ковалі-початківці, що лише навчаються у гощанській кузні, так і випускники закладу різних років. Слухачі Сергія Торулі мали можливість відвідати ще один ковальський фестиваль, що цими днями проходив у Луцьку – «Солом’яний птах України», куди вони завітали разом із Хуубом Сенсеном.

Перший фестиваль «Металеве серце України» завершився врученням учасникам фестивалю подяк та цінних призів. Подяки за підтримку фестивалю отримали директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук та РЦПТО ДСЗ Олександр Калюх. Сергій Торуля отримав не лише подяку, але й вишиванку та срібну статуетку у вигляді наковальні. Учасники задоволені і сподіваються, що фестиваль стане доброю традицією, справжньою окрасою серпневих свят у Рівному.

Головне меню


Лічильник відвідувачів

6057183
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
2474
4506
9257
6028415
134260
130363
6057183

Ваш IP: 18.207.160.97
На сервері час : 2023-11-29 13:16:15
Счетчик joomla
return_links(3); ?>