24 квітня представники Рівненського ЦПТО взяли участь у ярмарку вакансій «Будуємо кар’єру разом!», організованому Київським міським центром зайнятості. Захід був присвячений пошуку кадрів та вакансій у сфері ІТ, тому наш заклад презентував свої можливості з підготовки таких фахівців на замовлення ринку праці а також – застосування інформаційно-комунікаційних технологій у навчанні.
Відвідувачі виставкового блоку РЦПТО мали змогу пройти комп’ютерне тестування на предмет визначення загального рівня підготовки для вступу на курс «WEB-дизайн: проектування, створення та супроводження WEB-вузла». Ті з них, хто успішно склали тести, отримали можливість створити власну веб-сторінку за допомогою конструктора сайтів під керівництвом викладача Ігоря Яроцького. Приємно констатувати, що в результаті декілька безробітних виявили бажання пройти повний курс навчання за напрямом у Рівному.
За допомогою мультимедійної системи було презентовано можливості дистанційного навчання, організованого за принципом веб-конференції. Гості ярмарку могли поспостерігати за уроком англійської мови, що проходив у рівненському лінгафонному кабінеті та при бажанні взяти активну участь у занятті, поставивши запитання викладачу. Цю можливість, як іноваційний підхід у навчанні, високо оцінив директор Державного центру зайнятості Петро Петрашко.
Серед відвідувачів заходу було немало викладачів, які особливо цікавилися презентованими методистом Оксаною Зигаловою педагогічними програмними засобами. Засоби створюються по замовленню РЦПТО з урахуванням специфіки роботи із дорослими людьми, які не завжди мають можливість повторювати матеріал після занять. Тому на кожному диску містяться відповідні тексти, аудіозаписи, покрокові відеоуроки, таблиці, схеми, графіки, креслення, технологічні карти та тестові завдання. Це дає можливість задіяти у навчанні більше каналів сприйняття інформації, що гарантує краще запам’ятовування. Метод був високо оцінений саме викладачами, які цікавилися тим, де можна придбати або замовити такі програмні засоби.
Застосування 3-D графіки у ковальській справі презентував викладач Андрій Тума. На очах відвідувачів він створював 3-D – модель ковальського виробу, роздруковував та передавав для виконання ковалям, що працювали на вулиці.
Можливості вишивальної машини традиційно представляла Лілія Давидюк. Роботодавці та відвідувачі виставки, пов’язані зі швейним бізнесом, із зацікавленістю спостерігали кроки розробки електронної версії майбутнього вишитого мотиву.
Великим успіхом користувалося імпровізоване кафе, де гості ярмарку могли покуштувати тістечка, прикрашені емблемою РЦПТО, що на їхніх очах роздруковувалася на кондитерському принтері. Ця іновація, що дозволяє прикрашати кондитерські вироби їстівними малюнками та фотографіями, нещодавно застосовується у нашому закладі. Бармени демонстрували трюки флейрінгу, що вивчили за допомогою онлайн-уроків, розміщених у мережі Інтернет та пригощали усіх бажаючих чаєм, кавою і безалкогольними коктейлями. Усі замовлення обслуговувалися за допомогою системи автоматизації торговельних розрахунків, які презентувала позаштатний викладач Ірина Кухарук.
Команда, що брала участь у виставці, задоволена результатом – адже вдалося не тільки гідно презентувати освітні послуги ЦПТО, але й ознайомитися із напрацюваннями колег, почути зауваження та побажання безробітних, школярів, роботодавців, спеціалістів служби зайнятості.