Мода на ковані вироби не мине ніколи. Вишукані, аристократичні металеві мережива завжди будуть викликати захоплення, а, отже, зростатиме і попит на працю ковалів. Адже мало який метод декорування балконів, камінів, огорож, лавок, сходів, ліхтарів, рекламних вивісок може порівнятися з естетичної точки зору із ковальськими виробами. Тому ця професія завжди буде і престижною і затребуваною. Люди приходять до ковальської справи різними шляхами. Проте ковалі визнають, що величезною перевагою у професійному становленні є шанс навчатися у майстра високого класу.
Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості надає безробітним унікальну можливість отримати професію „коваль ручного кування”. У Гощанському відділенні ЦПТО функціонує навчальна майстерня, оснащена новітнім ковальським обладнанням. Тут викладає майстер Сергій Торуля, на навчання до якого прагнуть потрапити слухачі з усієї України.
1 лютого кваліфікаційну атестацію складала чергова група випускників за професією „коваль ручного кування”, що навчалася тут чотири місяці. Група складалася з восьми чоловік. Двоє слухачів, з Одеси та Дніпропетровська, навчалися за власні кошти. Решту було направлено на навчання центрами зайнятості з Чернігівської, Херсонської областей, Сарненського та Дубенського районів Рівненської області, міста Рівного. Атестація проходила за звичною схемою – іспит на знання теоретичних основ та презентація кваліфікаційних виробів, виготовлених руками слухачів: вазонних підставок, камінних наборів, підсвічників, декоративних панно. Проте цього разу кваліфікаційна комісія також мала нагоду оцінити новацію. Один зі слухачів, коваль з Дніпропетровська Володимир Гандурін, за період навчання у Гощі опанував нову для себе технологію кування дамаської криці. Це – новий напрям у викладацькій роботі Сергія Торулі.
Отримавши кваліфікаційні свідоцтва, ковалі охоче розповіли про подальші плани. Більшість з них зізналися, що мають наміри і можливості не тільки працювати за здобутою професією, але й згодом відкрити власну справу. Адже на ковальські вироби дійсно існує значний стабільний попит. Отже, якщо виріб зроблено якісно і професійно – вартість його може бути високою. Та й знайти замовників – не проблема. На запитання, чи потребуватиме таке рішення його слухачів значних інвестицій, Сергій Торуля зазначив: навіть найскладніший виріб може бути виконаний без застосування складного обладнання. Лише за допомогою ковадла, молота, горна та деяких видів ручного інструменту.