8 лютого на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ відбулася семінар - нарада представників ДСЗ(ЦА), представників Рівненського ОЦЗ та директорів центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
На нараді у форматі інтерактивного спілкування обговорили шляхи удосконалення роботи та взаємодії відділів професійного навчання ОЦЗ та ЦПТО ДСЗ щодо сприяння працевлаштування безробітних шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.
Заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк зустрілася із директорами та представниками 11 ЦПТО ДСЗ.
У нараді також взяли участь заступник начальника Управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів – начальник відділу навчальних закладів Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Марія Богуслав, провідний фахівець з питань зайнятості відділу навчальних закладів Управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів у ДСЗ Олександр Калігаєв.
Юлія Жовтяк поділилася враженнями і зазначила:
- Я вперше у Рівненській області. Відвідала Рівненський ЦПТО ДСЗ, Гощанське та Олександрійське навчальні відділення, навчальні кабінети та лабораторії, спілкувалася із викладачами і слухачами. Я у захваті: тут навчається багато людей. Прикро, що про ЦПТО ДСЗ мало інформації.
Перед присутніми виступили директор Рівненського ОЦЗ Іван Ткачук, заступник директора ОЦЗ Андрій Грещук, директор РЦПТО Володимир Псюк. Із роботою Рівненського ЦПТО ДСЗ присутніх ознайомила заступник директора Оксана Зигалова.
Директори професійно-технічних навчальних закладів ділилися досвідом, озвучували проблеми і потреби своїх ЦПТО та пропонували шляхи їх подолання. В атмосфері конструктивного діалогу народжувався новий формат взаємодії регіональних ЦПТО ДСЗ. Так, було запропоновано створити єдину корпоративну інформаційну онлайн-платформу на сайті РЦПТО ДСЗ для дистанційного спілкування фахівців ЦПТО та оперативного вирішення нагальних питань. Присутні також погодили формування пакету пропозицій, змін та доповнень до законодавства щодо професійного навчання дорослого населення, який буде направлено до ДСЗ (Центрального апарату).
Серед великої кількості порушених питань – оперативне та повномасштабне інформування незайнятого населення про освітні послуги ЦПТО ДСЗ, нові підходи в організації навчання безробітних, особливості регіональних ринків праці, оперативне впровадження дистанційного навчання слухачів на прикладі РЦПТО ДСЗ, навчання демобілізованих учасників АТО, нові форми взаємодії із роботодавцями, прогнозування перспективи вакансій, формування нових термінів навчання, перегляд списку професій на предмет їх актуальності на ринку праці та ряд інших питань.
Юлія Жовтяк наголосила:
- Фахівці регіональних центрів зайнятості мають постійно відвідувати безпосередньо навчання слухачів, їх практичні та теоретичні заняття.
Директори ЦПТО підтримали таку позицію, адже замало користуватися інформаційними буклетами та демонструвати відеоролики, - потрібно наживо спостерігати за процесом навчання, щоб пропонувати його у спілкуванні з безробітними.
Директор РЦПТО ДСЗ Володимир Псюк відмітив:
- Наш заклад має такий досвід у співпраці із директорами базових центрів зайнятості, Так, Представники Хмельниччини, Львівщини, Волині. побували у наших навчальних відділеннях. Для прикладу, лише Хмельницький ОЦЗ делегував 4 тисячі безробітних до РЦПТО ДСЗ.
Іван Ткачук наполягав на проведенні постійних інформаційних кампаній з метою максимального інформування безробітних про навчання в ЦПТО ДСЗ. Він також підкреслив:
- Інформацію про центри професійно-технічної освіти ДСЗ необхідно постійно доносити і до роботодавців. Через засоби масової інформації, рекламу, спільні заходи, живе спілкування на базах центрів зайнятості.
Життєвий та професійний досвід кожного з учасників, відверта розмова в колі однодумців та велике прагнення спільної ефективної роботи – це реальний шанс на новий проєвропейський курс в роботі ЦПТО ДСЗ.