Щоразу, коли слухачі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості складають державну кваліфікаційну атестацію (ДКА), переповнюють лише приємні враження: вчорашні безробітні стали впевненішими, професійно підкованими, з’являється професійний азарт, а отже, вони вже можуть і будуть по-новому будувати своє життя.
Поліна Долганська, викладач:
- Важливо, що слухачі зацікавлені професією кравця, мають амбітні плани щодо місця роботи, виважено і старанно пройшли увесь курс навчання. Група активна, ініціативна, творча. Серед найуспішніших слухачів хочу виділити Руфу Квашук та Тетяну Смагіна. Кравчині на ДКА продемонстрували якісні знання, їхні вироби стали окрасою іспиту і гордістю групи.
Теоретичний курс навчальної програми за професією «Кравець» включає вивчення, зокрема, таких предметів, як «Технологія виготовлення одягу», «Матеріалознавство», «Обладнання швейного виробництва», «Основи конструювання одягу» та інших. Але найвагомішою частиною навчання слухачі вважають виробничу практику. Саме на швейних підприємствах відточують вони свою майстерність, працюють із реальним замовленням. Тут відбувається адаптація до нових умов роботи, ознайомлення з вимогами та специфікою сучасного виробництва, формується комунікація із трудовим колективом.
На ДКА кравці представили кваліфікаційні роботи – індивідуальні вироби. Під час навчання обов’язковим для усіх було виготовлення поясних (брюки, спідниця) і плечових (блуза, сукня, сарафан, халат, жакет) виробів.
Руфа Квашук виготовила жакет на підкладці – позапрограмний виріб, який приємно вразив кваліфікаційну комісію і присутніх роботодавців.
До слова, усі кравчині на ДКА одягли власні вироби, які відразу й оцінювалися.
Ще під час проходження виробничої практики в Дизайн-студії Анни Челишкіної Тетяна Ляхоцька проявила переконливі професійні якості, а відтак отримала пропозицію залишитися на роботу.
Буквально «з нуля» розпочала навчання психолог за освітою Тетяна Перетятко із Радивилівщини. Проте вже наприкінці навчання вона помітно зросла професійно і на іспиті продемонструвала оригінальний жакет із надзвичайно якісно виконаною окантовкою всіх зрізів.
Мають пропозиції від роботодавця й Марія Лук’янчук та Вікторія Федорова. Після виробничої практики вони залишилися працювати у ТОВ «ФІЛ ЕНД ФЛАЙ».
Оксана Мисечко із Рокитнівщини та Тамара Онищенко із Здолбунова відточували професійну майстерність у компанії «Рівнеметалком». Засновник компанії Ольга Крока із задоволенням запропонувала слухачкам залишитися на роботу.
Рокитнівчанка Надія Скаковець та гощанка Ольга Тивончук пройшли виробничу практику на відомому рівненському підприємстві «Одягайко», яке спеціалізується на дитячому одязі. І майбутні кравчині, і представники роботодавця залишилися задоволені співпрацею.
Донеччанка Тетяна Смагіна приїхала на навчання в РЦПТО ДСЗ вже із певним досвідом швачки. Не приховує емоції: отримала велике задоволення від навчання. Кількість її виробів – найбільша в групі. Кваліфікаційна робота – сукні : вишукана сукня-корсет та комбінована з гіпюром.
Старанно навчалася і якісно виконала кваліфікаційну роботу Надія Ніколаєва із Острожчини. Слухачка прагне вдосконалюватися, мріє працювати за професією.
Майстер виробничого навчання Леся Огороднік наголошує, що успіх приходить до працьовитих і наполегливих. Лише фахова підготовка і досвід дозволять здобути прихильність роботодавців і авторитет серед клієнтів
Присутні на ДКА роботодавці одностайно відмітили високий рівень підготовки майбутніх кравців, а головне – бажання працювати. Саме ці якості допоможуть реалізуватися та мати успіх в роботі.
Ольга Крока, співзасновник компанії «Рівнеметалком», голова ДКА:
- Співпраця із РЦПТО ДСЗ завжди перспективна. Приємно працювати з людьми, які прагнуть і можуть забезпечити результат. Саме тому ми запропонували роботу декільком нинішнім випускникам навчального закладу.
Анна Челишкіна, ФОП, власник Дизайн-студії та Салону-магазину:
- Вже під час виробничої практики стає зрозуміло, яким буде робітник, які об’єми і якої якості він здолає. Залюбки пропоную роботу професійним людям, адже від цього лише виграє загальна справа.
Завітали на іспит і випускники РЦПТО ДСЗ минулих років. Рівнянка Тетяна Яремчук після навчання відкрила власну справу – ательє з ремонту і пошиття одягу.
Ольга Шустік – випускниця РЦПТО ДСЗ, працює адміністратором у мережі відомого рівненського ательє «Шарм».
Навчальний заклад постійно взаємодіє із своїми випускниками та роботодавцями а відтак коло однодумців щоразу розширюється, і це сприяє подальшій якісній конструктивній роботі навчального закладу. РЦПТО ДСЗ неодмінно поділиться і з вами кращими знаннями, цінним досвідом, оптимізмом і секретами успіху. Обирайте професію – обирайте майбутнє!