20 липня 2017 року завершилось навчання групи №162 «Підприємець-початківець» Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, у складі якої навчалися 9 безробітних з Рівненщини, 3 особи – з Житомирської та 1 – з Львівської областей.
Результатами навчання та захисту бізнес-планів залишилися задоволеними як слухачі групи, так й викладачі - Віктор Голуб, Тарас Тирак та Алла Цепух.
Опанувавши в дуже стислі терміни (0,5 міс.) такі дисципліни, як «Основи управління власним бізнесом», «Маркетингова стратегія», «Правове регулювання підприємницької діяльності», «Основи обліку, оподаткування та звітність суб’єкта підприємницької діяльності», «Бізнес-планування» та ін., слухачі змогли самостійно підготувати якісні бізнес-плани та гідно їх захистити.
Дуже цікавими та перспективними виявилися бізнес-проекти випускників групи. Так, Катерина Бакалейко з Демидівського району планує надавати перукарські послуги; костопільчани Олександр Бебешко – колишній учасник АТО - надаватиме послуги з встановлення на автомобілі газобалонного обладнання, Василь Артерчук - юридичні послуги. Роман Потопа з Рівненського району планує займатися вирощуванням та реалізацією кролів, а Роман Яцук – органічним землеробством – картоплярством. Володимир Ступчук з м. Корець надаватиме офтальмологічні послуги, а рівнянки Лариса Тропець - консультаційні послуги у фінансовій сфері, Ольга Гончарівська - талановита людина з особливими потребами – послуги з літературного редагування та перекладу; Володимир Михальчук (м. Рівне) займатиметься дрібнооптовою торгівле
ю солодощами. Мешканці Житомирщини - Олексій Скупов із смт Ємільчине ремонтуватиме обладнання зв’язку, Григорій Гаркуша з Ружинського району створюватиме ветеринарну аптеку, а Тетяна Штирмер з м. Радомишль займатиметься роздрібною торгівлею постільною білизною; представник Львівщини Роман Іванів з Бродівського району, староста групи, організовуватиме кур’єрську доставку готових страв, зокрема, піци.
Варто зазначити, що особливістю організації навчального процесу в цій групі було те, що одна особа з інвалідністю навчалася дистанційно: для цього був організований відеозв’язок і людина, яка пересувається на візку, могла, не виходячи з дому, навчатися разом з усією групою, все чути, бачити, виконувати завдання та спілкуватися з викладачами. Крім того, слухачка була зареєстрована на сайті дистанційного навчання РЦПТО ДСЗ та мала змогу додатково самостійно опановувати корисний матеріал дистанційного курсу «Підприємець-початківець». У такий спосіб навчальний заклад забезпечив доступність професійного навчання для конкретної людини, яка в результаті змогла показати чудовий результат та виявилася однією з найсильніших слухачок групи.
Присутня на захисті бізнес-планів заступник директора Руслана Бодренко вручила випускникам Центру посвідчення про підвищення кваліфікації з курсу «Підприємець-початківець» та висловила їм свою щиру вдячність за дуже серйозно та відповідально виконану роботу. Найкращі побажання своїм підопічним висловила й супроводжуюча групи методист Раїса Ліхачова, яка побажала майбутнім підприємцям мати у майбутньому потребу у зверненні до служби зайнятості тільки в якості роботодавців, яким необхідно підготувати кваліфікованих робітників.