Найочікуванішим та вкрай важливим у навчанні слухачів Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є виробнича практика. Навчальний заклад тісно співпрацює практично з усіма роботодавцями на ринку праці Рівненщини та із багатьма представниками інших регіонів. Тісна взаємодія РЦПТО ДСЗ із підприємствами різноманітних галузей дозволяє готувати робітничі кадри на найвищому рівні. Така форма стосунків має подвійний ефект: роботодавець, надає слухачам робочі місця для закріплення знань і навичок, здобутих під час навчання, а натомість, має унікальну можливість подбати про поповнення свого кадрового арсеналу.
На даний час виробниче навчання відбувається у групі майбутніх трактористів. Слухачі Олександрійського навчального відділення РЦПТО ДСЗ за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорія А2» вдосконалюються на ТзОВ «Агро Консалт АВ», що у Здолбунівському районі. Директор підприємства Александер Волтер задоволений рівнем знань слухачів Романа Вітрука, Миколи Невідомського, Івана Нестерука та Богдана Дмухара, котрі навчаються за власні кошти.
За словами майстра виробничого навчання РЦПТО ДСЗ Павла Поліщука, майбутні трактористи практикувалися і на таких підприємствах, як ТзОВ «Дедденс Агро» (Гощанський район), ПП «Компанія Автоленд» (Здолбунівський район) та Філія «Гощанський райавтодор». Виробниче навчання на усіх робочих місцях було організовано на належному рівні.
Виробниче навчання слухачів РЦПТО ДСЗ, як правило, відбувається згідно робочих планів, які у групі майбутніх трактористів-машиністів були виконані в повному обсязі. При проведенні технічного обслуговування, діагностики, налаштування і регулювання тракторів і сільськогосподарських машин слухачі впевнено використовували технологічне обладнання і інструмент. Основа основ – ремонт техніки, тому важливою частиною навчання є вивчення та освоєння прийомів із проведення ремонту трактора агрегатним методом, а саме - заміна двигуна, коробки передач, муфти зчеплення. Слухачі продемонстрували вміле виконання технологічних регулювань робочих органів сільськогосподарських машин та пристроїв до них.
Виробнича практика – це як своєрідна остання репетиція перед серйозною відповідальною роботою. Майбутні кваліфіковані робітники переконливо підтвердили свої вміння: провели технічне обслуговування трьох тракторів та освоїли операції технічного обслуговування сільськогосподарської техніки, провели технічний огляд і ремонт дискової борони, оборотного плуга, освоїли роботу на машинах для приготування кормів, вміють виконувати транспортні роботи на тракторах із дотриманням правил дорожнього руху та правил перевезення вантажів.
А ще, за словами Павла Поліщука, кваліфікований робітник – це, передусім, високоорганізований працівник, який дотримується дисципліни на робочому місці, вимог техніки безпеки, тому він завжди демонструє високі результати праці та успішно і своєчасно виконує норми виробітку, що особливо важливо роботодавцю.
Довідково
Професія: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорія А2».
Місце навчання: с. Олександрія Рівненського району (Олександрійське навчальне відділення).
Тривалість навчання: 2 місяці.