Вдосконалюємо свою майстерність
Слухачі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією “Перукар (перукар-модельєр)”, які навчаються у відділенні на вул. І.Підкови, 17а у Рівному, проходять виробничу практику в салонах краси, перукарнях міста та області.
Майстер виробничого навчання Оксана Підлісна зауважує: “Індустрія краси невпинно розвивається. І професії фахівців, які працюють у цій сфері, завжди затребувані та цінуються клієнтам. Професія перукаря зараз на піку популярності та дуже актуальна на ринку праці. Можу сказати, що нині багато людей проходять перекваліфікацію. Зміняють професію люди і з вищою освітою, бо не отримують того морального задоволення від своїх попередніх професій і відповідно не мають матеріальної віддачі.
Звісно майстер має бути постійно у формі та з гарним настроєм, постійно працювати над собою, аби встигнути за тенденціями моди та втриматися на плаву.
Навчання професії перукаря може бути настільки цікавим, допомагає відкривати нові можливості, реалізуватися та отримувати задоволення від роботи. І найбільша радість для майстра, коли наші слухачі досягають високих результатів в практичному відпрацюванні програмного матеріалу!”
Під час ознайомлення з проходженням виробничої практики, майстер виробничого навчання цікавиться думками директорів перукарень, майстрів, які супроводжують наших слухачів. Власниця перукарні “Sun”, що в м. Рівне, вул. П.Могили, 9, Лариса Білоус зауважує: “Слухачі РЦПТО ДСЗ, котрі проходять в нашій перукарні практику, демонструють майстерні вміння та навички володіння професійним обладнанням, інструментарієм, високі знання щодо виконання стрижок, укладок, завивок, фарбувань, можуть проконсультувати відносно засобів по догляду за волоссям. Сторожук Олена та Пешко Віта толерантні, позитивні, наполегливі, пунктуальні, відповідальні, вміють працювати з клієнтами, адже перукар це, насамперед, людина, яка вміє змінювати настрій. Перше правило перукаря - не вчитися різати волосся, а навчитися працювати з людьми. А це дуже тонка справа і непроста.”
В салоні-перукарні “Ассоль”, що в місті Вараш, проходить виробничу практику Пірко Діана. Директор Віталій Катюха не приховує здивування: “Діана, як майстер-початківець, вміє працювати так, аби клієнт став постійним. Її універсальні вміння дозволяють надавати широкий спектр послуг, як виключно перукарських, так і, наприклад, якісне фарбування брів та вій. Звісно не варто зупинятися на досягнутому, тим паче, що це тільки перший етап навчання.”
Загалом керівники, у яких наші слухачі проходять виробничу практику, задоволені їхніми успіхами та в більшості пропонують залишитися у них працювати.