4,6 місяця знадобилося слухачам Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, аби навчитися впевнено виконувати манікюрні роботи. Шлях до професійного навчання у кожного із них свій. Хтось самотужки ще до навчання почав опановувати навички професії, а дехто вперше сів за манікюрний столик. Саме із такою групою розпочали навчання на базі навчально-виробничого комплексу РЦПТО, що на вул. І.Підкови,17а у Рівному. Під час державної кваліфікаційної атестації слухачі поділилися враженнями від навчання та новим цікавим досвідом.
Наталія Довгаль (м. Рівне) вважає, що манікюрна справа стрімко розвивається, міняються тенденції, з’являються сучасні методи догляду та виконання різноманітних видів робіт. Тому, на думку слухачки, важливо, щоб у навчальній програмі були якнайбільше враховані саме сучасні підходи. Манікюрниця вдосконалювала професійні навички під час виробничої практики в Салоні-перукарні «SV beauti» та вже після навчання прагне організовувати власну справу.
Тетяна Чеберяк – митник за освітою. На навчання прийшла з «нуля». Рівнянка поділилася, що перші свої роботи виконувала на племінницях. Та вже під кінець навчання та практичних занять манікюрниця стала впевненішою, адже професійно володіла усіма засобами та матеріалами. До того ж, їй подобається пропонувати особливі візерунки. Саме тому підприємець Терновик К.І., в салоні якого вона проходила виробничу практику, і запропонував працевлаштування.
Викладач РЦПТО Лілія Наконечна наголошує: «Група сильна та цілеспрямована. За віком – усім за 35 років. Практично усі слухачки прийшли на навчання свідомо, прагнучи працювати за професією. На заняттях жінки, наче губка, вбирали в себе максимум інформації та застосовували згодом знання на практиці». Не секрет, що клієнтами манікюрників є люди різні: трапляються хворі нігті (оніхолізіс), або так звані «гризуни» (оніхофапія) тощо. Саме в таких ситуаціях формується справжня професійність. Адже поради, консультації, лікування нігтів також важлива складова роботи манікюрника. Майстер вміє дорощувати нігті, укріплювати нігтеву пластину, приховувати небажані особливості та багато іншого. Чудова робота на ДКА свідчить про серйозну підготовку слухачів.
Акуратно, впевнено та натхненно працювала на ДКА Катерина Пархомчук. Її робота була особливо відповідальною, адже клієнтка - іменинниця! І саме гарні доглянуті руки вона «подарувала» собі у цей день. Іменинниця буквально сяяла від щастя та насолоджувалася чудовим перевтіленням своїх нігтів, а майстер доклала максимум зусиль, аби додати рукам естетики, а жінці святкового настрою.
Мирослава Рибак за освітою фінансист, має досвід роботи головним бухгалтером. Зізналася, що у салони мало ходила, сама давала раду своїм рукам. Але настав момент, коли забажала кардинально змінити професію. І обрала манікюрну справу. Жінці подобається творити красу, і відтепер вона робитиме це професійно. Випускниця поділилася, що у м. Костопіль має декілька варіантів працевлаштування, отож працюватиме за новою професією.
Викладач Лілія Наконечна додає: «Слухачка надзвичайно позитивна та оптимістична! Вона стала душею групи, заряджала усіх на позитив. У групі панувала взаємоповага, взаємопідтримка, обмін досвідом. А це важливі комунікаційні якості». Сама ж Мирослава додає: «Тут так цікаво! Я дуже задоволена, що навчалася саме в РЦПТО!»
Присутні на ДКА представник Рівненського обласного центру зайнятості Лілія Плисак, заступник директора РЦПТО Оксана Зигалова, роботодавці - давній партнер навчального закладу Юлія Євтушок (Студія-магазин нігтів «Nails Profi»), Галина Дмитрук (Салон «Наталія»), представниці салону «Аура» Світлана та Ірина (смт Оржів Рівненського району), адміністратор Ніна Марчук (новий рівненський салон «Asteria SPA»), Владислав Терещук (директор, Салон «Стефанія») та представниці фірми з підбору кадрів «Imperia HR», а також майстер виробничого навчання Лілія Мельник та старший майстер Майя Сульжик одностайно погодили, що професійне навчання манікюрників має відбуватися у тісній взаємодії із професійними салонами. Адже саме тут безробітні здобуватимуть кращий досвід та цінні комунікаційні навички. Під час обговорення та оцінювання робіт слухачів роботодавці пропонували свої послуги та запрошували на екскурсії до своїх закладів. Усі вони мали на меті поповнити свої професійні кадри кваліфікованими робітниками. Отож, випускники РЦПТО мали унікальну нагоду напряму спілкуватися із потенційними роботодавцями.
Цікаво, що під час конструктивного діалогу з’явилася нова пропозиція від директора «Стефанії»: пан Владислав поділився, що планує відкривати нові центри із надання професійної послуги у сфері падології. Пропозицію обговорили із освітянами, адже додати до навчальної програми нову тему, створити новий модуль – завдання методистів, і можливо саме це стане наступною їх розробкою. Оксана Зигалова подякувала підприємцю за довіру та виразила надію на подальшу ефективну співпрацю.
Манікюрниці впевнено подолали два відповідальних етапи ДКА – виконали теоретичне завдання та практичну кваліфікаційну роботу, тому із гордістю демонстрували членам державної кваліфікаційної комісії та роботодавцям свої роботи. Задоволеними були й клієнти навчального салону. Кожна жінка милувалась своїм новим надбанням та дякувала своєму майстрові. За сумлінність, успішне навчання, відповідальне ставлення до професії, активну позицію та посильну допомогу у різноманітних профорієнтаційних заходах усім випускникам подякувала Оксана Миколаївна Зигалова. Вона в урочистій атмосфері вручила манікюрницям свідоцтва державного зразка та закликала вдосконалюватися та не полишати професійне навчання. Саме кваліфікація, наполегливість та сміливість дозволять випускникам РЦПТО досягти нових вершин і, ймовірно, стати успішними підприємцями.