27-річний Костянтин Мельник із Дубровиччини пішов у трактористи з іншої сфери діяльності - раніше він працював контролюючим інспектором на Хмельниччині. Нині чоловік став випускником Рівненського ЦПТО ДСЗ, а паралельно ще й встигав готувати дослідження для своєї дисертації. Розповідає, що до навчання в закладі вже мав загальні знання про роботу тракториста, проте тут вони набагато розширилися:
– Зараз в Україні виникає ситуація, що професії, які, здавалось би, повинні приносити гроші, тих грошей не приносять. Натомість – є потреба в розвитку і підтримці сільського господарства. А одним із перших кроків до того, щоб розпочати діяльність у фермерській справі, стало навчання в Олександрійському навчальному відділенні та свідоцтво про професію тракториста. Тут у мене було багато практичної діяльності. Ми пройшли все – від посіву, підготовки ґрунту, внесення добрив, догляду за рослиною, збором, перевіюванням і - до підготовки до посіву. Розумієте, яку феноменальну кількість знань потрібно мати для того, щоб вдало працювати із кожним агрегатом?!
За трактором закріплений тракторист, але й за всю іншу техніку теж відповідає тракторист. Нині дуже серйозно стоїть питання земельної реформи. Агрохолдинги не просто так обробляють землю. Відповідно, якщо вони віддають свої сили, вони щось мають із обробки землі. І, якщо інвестори з-за кордону вкладають кошти у нашу землю, то чому б нам самим не зробити те ж? Ми ж і так живемо в Україні, то для чого нам їхати ще кудись і працювати на когось?
Про професію, навчальний заклад, перспективи і особливості навчання - у матеріалі газети "Вісті Рівненщини"