Відбулося засідання педагогічної ради Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. У приміщенні рівненського відділення, що на вул. Пирогова,8, та в онлайн режимі з навчальними відділеннями зібрався увесь педколектив закладу. Директор РЦПТО ДСЗ Володимир Псюк оголосив порядок денний засідання.
Було заслухано звіт про показники роботи закладу в минулому році та названі пріоритетні напрями діяльності, суттєве оновлення навчальної бази за професіями електрозварника ручного зварювання, коваля ручного кування, акцентовано на якості навчання слухачів через використання ІТ-технологій, новації у підготовці спеціалістів ІТ-сфери. Наголошено, що нарощується співпраця із місцевими громадами та регіонами щодо професійного навчання дорослого населення.
Висловлено подяку освітянам, які брали безпосередню участь та разом із слухачами добивалися вагомих результатів у професійних конкурсах. Серед найактивніших – Гощанське та Млинівське навчальні відділення. На засіданні наголосили на активізації роботи із впровадження ваучерів, що дозволило б залучити більше осіб для підвищення кваліфікації та перекваліфікації за такими професіями, як взуттьовик з ремонту взуття, кухар, тракторист-машиніст с/г виробництва, швачка, машиніст грейдера, столяр будівельний та іншими. Один із головних меседжів засідання - необхідність ширшого інформування населення про можливість здобуття профтехосвіти у рівненському навчальному закладі ДСЗ. Присутніх ознайомили із бізнес-планом роботи на 2020 рік.
Заступник директора Оксана Зигалова у своєму виступі зупинилася на підвищенні кваліфікації педагогів центру, зокрема, представила Порядок підвищення кваліфікації, умови проходження атестації та основні види підвищення кваліфікації. Доповідач зауважила, що суттєвим сприянням самоосвіті педагогів слугують нові офіційні веб-ресурси – «Про школу», «Всеосвіта», платформа «УМІТИ».
До обговорення вищезазначених питань активно долучилися присутні, зокрема, Юрій Юдін (інженер з охорони праці), Микола Корчевний (Гощанське НВ), Сергій Торуля (майстер виробничого навчання ковалів), Олександр Сидорець (Олександрійське НВ), Ігор Баранець (майстер виробничого навчання слюсарів), Віктор Красовський (старший майстер), Раїса Ліхачова (методист). Колеги ініціювали нові форми зацікавлення професійним навчанням та пропонували створення нових віртуальних майданчиків для ширшого ознайомлення із світом професій РЦПТО.
На засіданні перед присутніми виступила заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Тетяна Новорок. Вона наголосила, що сучасні вимоги до підготовки кваліфікованих робітників передусім передбачають якість професійної освіти. Саме якісні показники та стислі терміни навчання сприяють успішній співпраці служби зайнятості із роботодавцями регіону та оперативному забезпеченню галузей необхідними кадрами. Говорили також про підготовку робітників для каменеобробної та деревообробної галузей та створення сприятливого середовища офіційного працевлаштування робітників.
Директор РЦПТО ДСЗ Володимир Псюк, підсумовуючи виступи, наголосив, що мало працювати добре, важливо, аби про відмінні умови здобуття професійної освіти дізнавалося якомога більше зацікавлених осіб. А резерви і потенціал до роботи у колективу Рівненського центру ПТО є чималі.