#рівне_цпто_дсз_2020
2020-й був непростим. Рік, що згуртував спільні зусилля освітян задля максимально оперативної роботи в умовах карантинних обмежень, спричинених пандемією – коронавірусною хворобою COVID-19, рік, що сприяв активному пошуку і впровадженню нових ефективних форматів навчання слухачів. І це забезпечило безперебійну роботу освітнього закладу.
Освітніми послугами Центру скористалися 9723 особи, зокрема, 9206 зареєстрованих безробітних, у т.ч. 5464 особи з 16 інших регіонів України, 20 слухачів - із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО); 88 осіб - учасники АТО/ООС із числа зареєстрованих безробітних; 465 осіб із обмеженими фізичними можливостями та 517 осіб навчалися за власні кошти і кошти підприємств.
Впродовж року розроблено 5 навчальних робочих планів за професіями з використанням елементів дуальної форми та 43 нових курсів цільового призначення на замовлення та у співпраці з роботодавцями різних регіонів України.
Вперше у закладі освіти було проведено навчання груп за новими ліцензованими категоріями професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», а саме: підвищення кваліфікації робітників на категорії С, D1 та Е1.
Успішно пройшли атестацію 13 педагогічних працівників. Впродовж року підвищували свою кваліфікацію, що підтверджено відповідними документами, 38 педагогічних працівників.
В Олександрійському навчальному відділенні урочисто презентували новий Центр сучасних зварювальних технологій для підготовки кваліфікованих електрозварників ручного зварювання. Професію «Електрозварник ручного зварювання» 2 або 3 розрядів щороку у Центрі зможуть здобувати близько 100 слухачів. ЦЗТ має 4 навчальних приміщення та інструментальну кімнату.
До закладу освіти звернулося 35 осіб із різних регіонів України, аби підтвердити результати свого неформального навчання за професією «Кухар». Це мешканці Рівненщини, Волині, Тернопільщини та Закарпаття. 34 претендента успішно склали кваліфікаційну атестацію та отримали свідоцтва державного зразка.
Педагоги та слухачі взяли активну участь та здобули призові місця у всеукраїнських та обласних професійних конкурсах, фестивалях, семінарах та майстер-класах з професій, більшість з яких через карантинні обмеження проводилися віддалено. Зокрема, до щорічного Фестивалю ковалів у Івано-Франківську в режимі онлайн долучилися слухачі за професією «Коваль ручного кування» та майстер виробничого навчання Сергій Торуля.
До участі у ХХІІІ Чемпіонаті України Спілки професіоналів України свою слухачку за професією «Перукар (перукар-модельєр)» Оксану Зінкевич підготувала майстер виробничого навчання Вікторія Рибальченко. Випускниця впевнено здобула золоту медаль (1 місце) в номінації «Стильний хвіст».
Для майбутніх кухарів під час виробничого навчання було проведено майстер-клас із використання новітніх технологій. Техніку приготування Су-від м’яса та Су-від жовтків (від sous vide – під вакуумом) продемонструвала наш партнер, співзасновниця Гільдії кухарів Рівненщини, бренд-шеф ресторану «Мелін» Аліса Хагенбрух.
Майбутні агенти з організації туризму разом із майстром виробничого навчання Інною Луговою побували на найвищому гірськолижному курорті України «Драгобрат», здійснили апробацію нового туристичного маршруту «Львівське Прикарпаття», розробленого власними силами.
У рамках реалізації Меморандуму про співпрацю Рівненського центру ПТО ДСЗ з Компанією «SoftServe» її представники відвідали заняття слухачів за напрямом «Розробка web-додатків засобами Java». Кращі випускники за результатами співбесіди стали учасниками ІТ – Академії компанії та отримали роботу у цій компанії. З метою підготовки та працевлаштування фахівців ІТ-сфери налагоджено тристоронню партнерську співпрацю з Компанією «Mindi Support» та Рівненським міським центром зайнятості. У її рамках проведено навчання групи слухачів за напрямом «Робота в програмі Adobe Photoshop» з подальшим працевлаштуванням за вакансіями графічного асистента із машинного навчання штучного інтелекту та графічного асистента для фотошопу.



Практичним психологом закладу Оксаною Кондратюк-Якимець запроваджено нові форми анкетування слухачів з метою виявлення проблемних наслідків перебування людей в умовах соціальної ізоляції та подальшої розробки корекційних заходів. У позаурочний час дистанційне психологічне консультування слухачів різних за професіями груп проводила вихователь Ірина Гарнага.
Із метою забезпечення доступності професійного навчання активно застосовувалися елементи дистанційних технологій: 5058 осіб пройшли онлайн підготовку з використанням програм відеозв’язку (Google Meet та Skype), чату та електронної пошти; на дистанційній платформі Moodle, з використанням програми Skype, інтегрованої в Microsoft Windows10.
У навчальному закладі працюють 69 педагогічних працівників. Педагогічні звання мають 11 педагогів - троє викладачів та 8 майстрів виробничого навчання.
Навчальний заклад залишається одним із найпотужніших центрів профтехосвіти у системі Державної служби зайнятості: навчання здійснюється за 58 ліцензованими професіями та понад 200 напрямами.
Більше цікавих світлин - на офіційній сторінці у Фейсбук