Тарас Григорович Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину. Сьогодні Україна й світ вшановують видатного поета, художника та мислителя.
9 березня 1814 року на Черкащині народився український поет, класик української літератури, мислитель, художник Тарас Шевченко.
Це найвеличніша постать в історії українського народу. Багатющою є його натхненна, світового значення літературна спадщина. Вірші Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу і навіть мовою есперанто.
Із цікавих фактів. Найменше видання «Кобзаря» має розмір близько половини квадратного міліметра. Створив його український майстер Микола Сядристий.
Будучи успішним портретистом, Шевченко добре заробляв і завжди одягався доволі модно.
У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Шевченка. Діаметр цього кратера – 137 кілометрів.
Загалом, українському поетові встановлено 1384 пам’ятники по всьому світу: 1256 - в Україні, ще 128 – у 35 країнах світу, зокрема, США, Бразилії, Китаї та інших.
Найбільший портрет Шевченка має площу 500 кв. м. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового житлового будинку і внесений до Книги рекордів. Графіті малювали Шевченка ночами впродовж двох тижнів.
Тарас Шевченко уже давно поза рамками лише геніального поета і маляра, він митець з пророчим мисленням. Він і нині живе і промовляє…
...Мені, було, аж серце мліло,
Мій Боже милий! як хотілось,
Щоб хто-небудь мені сказав
Хоч слово мудре; щоб я знав,
Для кого я пишу? для чого?
За що я Вкраїну люблю?
Чи варт вона огня святого?..
Бо хоч зостаріюсь затого,
А ще не знаю, що роблю.
Пишу собі, щоб не міняти
Часа святого так на так,
Та іноді старий козак
Верзеться грішному, усатий,
З своєю волею мені
На чорнім вороні-коні!.. («Хіба самому написать», 1849 р.)