У навчальній швейній майстерні Рівненського центру ПТО ДСЗ сонячно! І не лише від весняного сонця, що заглядає у вікна, але й від усміхнених, натхненних слухачів та теплих барвистих тканин. Виробниче навчання майбутніх кравців у розпалі. До їхніх послуг – сучасне швейне обладнання, комп’ютеризована вишивальна машинка, кравецький інструмент, розкрійні столи, прасувальна техніка... Майстриня виробничого навчання Оксана Мирончук щедро ділиться досвідом, терпеливо навчає та усіляко підбадьорює слухачок. «Як правило, усі безробітні приходять дещо пригнічені, обережні, невпевнені. Наше завдання – змусити кожного повірити у власний потенціал, закохати кожного у професію, відкрити «чарівні дверцята» в унікальний і безмежний світ творчості. Тут руйнуються старі стереотипи, майбутні кравці заряджаються на позитив і неодмінний успіх! І вже наприкінці навчання, а особливо під час державної кваліфікаційної атестації у липні ви їх не впізнаєте!», - запевняє вона.
Позаду – 6 місяців занять із досвідченими педагогами, долання невпевненості та приборкання професійного швейного обладнання. Незабаром – виробнича практика на базах роботодавців. Талановиті представниці Здолбунівського, Березнівського, Володимирецького, Зарічненського, Корецького, Рівненського районів та міста Рівного успішно формують власні портфоліо, додаючи до авторських колекцій нові вироби. Слухачки пишаються своїми першими самостійними здобутками.
Аліна Стаценко проживає у Рівному. Приїхала із Маріуполя. Розповідає, що мрія стати кравцем ніколи не покидала. Навіть працюючи менеджером в організації, прагнула навчитися кроїти і шити. Після тривалих декретних відпусток (має 3-х чудових дітей!) таки зважилася на переміни. У Рівненському міському центрі зайнятості, куди стала на облік, серед розмаїття професій обрала свою, омріяну. Пані Аліна не приховує піднесення та насолоду від навчання, ділиться, що в чудовій атмосфері та серед однодумців зуміла реалізуватися, здобути цінні знання та професійні навички. У першій колекції майбутньої кваліфікованої кравчині – дитячі спортивний костюм, кофтинка, гольф, для себе – спідниця «на запах», літня сукня, три постільних комплекти білизни, один столовий комплект, пальто на підкладці (а це вже «вищий пілотаж»!), мамі – фартух із вишивкою, оздоблений стразами Swarovski, серветка і прихватка. «Щиро сподіваюся, що під час виробничої практики визначуся із офіційним працевлаштуванням. Дуже хочу працювати кравцем - створювати із будь-якого шматка матерії унікальні вироби ! Це моє покликання!».
Рівнянка Лідія Ковальчук має чималий досвід роботи з людьми. І їй особливо відомі творчі пошуки та нелегка праця заради краси. Жінка поділилася, що свідомо змінює вид діяльності і тепер демонструватиме красу ще й у одязі. Наразі, працює над літніми чоловічими штанами із льону.
Оксана Кукліновська із Здолбунівщини – найкращий приклад оптимізму та працелюбства для своїх 5 (!) дітей. Жінка має відмінну мотивацію – одягти свою найкращу родину в сучасний, зручний, якісний і неповторний одяг. Професія кравця, впевнена, принесе не лише насолоду, але й зміцнить та примножить дохід.
Катерина Цимбалюк із Рівного має освіту музиката, скрипалька. Схоже, відтепер її творче натхнення позначиться і на вишуканих сукнях, пальтах, кардиганах, костюмах... та розмаїтті власних фантазій та ідей!
Приємно, що група дружня, завзята і відкрита. Відмінні професійні та комунікаційні якості завтрашніх кваліфікованих кравчинь допоможуть якнайшвидше адаптуватися у нових колективах, здобути авторитет серед клієнтів та впевнено будувати своє майбутнє.