#інклюзивна_освіта_рівне_цпто
Наш заклад має відмінний досвід організації навчання та дозвілля слухачів із особливими освітніми потребами. Інклюзивна освіта стає дедалі доступнішою, і дорослі громадяни, що прагнуть здобувати робітничі професії, звертаються до Рівненської обласної служби зайнятості. У тісному тандемі із представниками влади заклад освіти і Рівненський обласний центр зайнятості розробляють сучасні зручні форми навчання. Так, у закладі освіти зараз навчається група майбутніх кондитерів. Молоді люди успішно пройшли тестування, аби виявити здібності та нахили до майбутнього навчання. І вже з квітня нова група слухачів розпочала заняття за професією «Кондитер», яке триватиме 6 місяців. Важливо, що після навчання вони зможуть започаткувати власну справу.
Напередодні, у рамках ініційованого народним депутатом України Олександром Ковальчуком соціального проєкту «Іди і роби», в Рівненському міському центрі зайнятості відбулася зустріч із молодими людьми з інвалідністю, їхніми батьками, представниками влади.
Сьогодні на базі навчально-виробничого комплексу майбутні кондитери опановують теоретичний курс. Вони вивчатимуть технологію приготування борошняних виробів, облік, калькуляцію і звітність, ознайомляться із устаткуванням підприємств, пройдуть спеціальне малювання та ліплення. Динамічне навчання допоможе максимально врахувати особливості професії. «Проводимо професійний майстер-клас із оздоблення пасхальних імбирних пряників. Початкові навички роботи із виробами допоможуть слухачам у подальшому навчанні», – поділилася майстриня виробничого навчання Світлана Рибачок.
А чудовою емоційною складовою стають цікаві заходи, які організовує психологічна служба РЦПТО. Перші задуми почали реалізовуватися...
Слухачі інклюзивної групи відвідали Свято-Воскресенський монастир у селищі Гурби. Настоятель монастиря провів цікаву екскурсію, слухачі побували в криївці та дізналися про учасників УПА. Вони також побували у стародавньому Свято-Різдво-Богородичному храмі у смт Мізоч. «Настоятель Олег Гаркавий опікується духовним розвитком наших слухачів. Група прослухала його розповідь про історію створення та відбудови будівлі, якій уже понад 250 років. Слухачі поринули в атмосферу вічних цінностей і духовного збагачення», - поділилася супроводжуюча групи, вихователь центру Ірина Гарнага.
Згодом група долучилася до майстер-класу зі створення писанок. Насичений день екскурсантів завершився затишним чаюванням.
Психолог закладу освіти Оксана Кондратюк – Якимець, яка також супроводжувала слухачів у поїздках, додала: «Приємно і важливо, що молоді люди активно спілкувались та комунікували у новому середовищі. За відгуками, екскурсії надзвичайно сподобалися, отож будемо ініціювати їх і надалі. Неформальна обстановка, щирі емоції і цікаві знайомства – запорука позитиву та успішного налаштування на подальші навчання і працю».
Додамо, за підсумками 2020 року, у Рівненському центрі ПТО ДСЗ здобули професії, вдосконалили навички, підвищили кваліфікацію понад 150 осіб з інвалідністю.