Стажування педагогів за компетентністю «Використання інформаційно-ресурсного забезпечення та інноваційних виробничих технологій при підготовці кваліфікованих робітників швейного виробництва».
«Стажування на базах колег по «цеху» - це завжди величезний крок у саморозвитку, цінний професійний досвід та безумовно нові сучасні комунікації!» - ділиться викладачка Рівненського центру ПТО ДСЗ за професіями «Кравець», «Закрійник» і «Швачка» Поліна Долганська. Солідарні з нею і майстрині виробничого навчання РЦПТО Лілія Давидюк та Оксана Мороз. Днями наші представниці повернулися із тижневого стажування на базі ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг». У програмі стажування – презентація досвіду створення електронного підручника; створення інтерактивних робочих аркушів на платформі Wizer.me; градація лекал у програмному забезпеченні САПР Julivi.
Під час семінару-практикуму учасники вчилися обробці корсета за уніфікованою технологією та сучасному його оздобленню. Ці навички особливо сподобалися педагогам.
#підвищення_кваліфікації_педагоги_рівне_цпто
«Комп’ютерне забезпечення модельно-конструктивних робіт із використанням системи САПР Julivi» передбачає, зокрема, виконання прийомів моделювання та градації плечових виробів у програмі «Конструктор САПР Julivi».
Не менш цікавим стало і моделювання одягу за методикою Pattern Magic (Tomoko Nakamichi) – орігамі. «Тут кравчині використовують тканину замість паперу. Це щось нове та унікальне. Думаю, нашим слухачам буде до вподоби подібний досвід», - коментує Лілія Давидюк.
Оксана Мороз відзначає такий етап стажування, як моделі верхніх сорочок: «Конструювання чоловічих сорочок у програмі САПР Julivi значно полегшує роботу та вдосконалює її виконання».
«Мали стажерки і практичні завдання – моделювання вшивних рукавів макетним способом та обробка кишень із застосуванням елементів орігамі. Із задачею впоралися на відмінно!» – звітує майстер-викладач курсів підвищення кваліфікації Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну Марія Карпюк-Самолюк.
За результатами стажування педагоги отримали сертифікати про підтвердження робітничих розрядів.
Із новими сучасними знаннями та навичками педагоги повернулися до навчального процесу та застосовуватимуть цінний досвід у підготовці кваліфікованих кравців і закрійників.