Перший випуск тестувальників програмного забезпечення

зображення viber 2022 04 07 15 41 02 735Тестувальник програмного забезпечення – той, що перевіряє продукт (об’єкт, програму...) на відповідність очікуванню

Усі ми так чи інакше щодня тестуємо усе навкруги: предмети, товари, середовище, співрозмовників, природу, інформацію… Тобто даємо оцінку відповідно до своїх знань, інтуїції та досвіду. Приблизно так само, але за допомогою відповідних програм працює й тестувальник. Це надзвичайно динамічний і кропіткий, а головне необхідний у сучасному світі ІТ-технологій процес.

Сучасний тестувальник тестує готове програмне забезпечення на наявність багів та контролює якість додатків, над якими працює організація, він отримує сьогодні все більше замовлень і вважається одним із найзатребуваніших на ринку ІТ.

Вперше на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ відбулося онлайн навчання слухачів за напрямом «Тестування програмного забезпечення». За 2 місяці безробітні Рівненщини, Кіровоградщини та Одещини, скеровані на навчання службою зайнятості, навчилися проводити різні види тестування, засвоїли різні техніки тест-дизайну, основи SQL, отримали базові знання HTML і CSS та комп’ютерних мереж, а також мають навички роботи з системою контролю версій Git. Майбутні тестувальники вивчили моделі розробки програмного забезпечення, рівні та види тестування, елементи GUI. Вони опанували такі важливі методології розробки програмного забезпечення, як Agile, Scrum та Kanban.

#тестувальник_пз_рівне_цпто

Крім того, випускники здобули практичний досвід пошуку та оформлення дефектів у різних баг-трекінгових системах (Mantis, Jira), знають написання тест-кейсів у системах TestLink та TestRail, складання та проходження чек-лістів як для веб-застосунків, так і для мобільних додатків.

зображення viber 2022 04 07 15 41 19 705

Під час підсумкового заняття тестувальники презентували свої розробки. Увазі присутніх було запропонована перевірка найрізноманітніших об’єктів і середовищ – від термокружки, футбольного м’яча, піцерії до студентського середовища та факультету математики!.. Досліджували параметри, характеристики, показники, прогнози і статистику... Слухачі опанували розробку checklist для функціонального та usability тестування веб-ресурсу, написання баг-репортів та тест-кейсів.

зображення viber 2022 04 07 15 41 19 806

Цікаво було спостерігати за неймовірною працездатністю та емоційним наповненням виступів кожного із слухачів. Серед найперспективніших педагоги називають Андрія В’язовського (Ізмаїльський МРЦЗ Одеського ОЦЗ). У своїй презентації він, як і одногрупники, досліджував об”єкт так і веб-ресурс, а також створив базу даних, до якої написав запити мовою SQL. Викладачка Ганна Петрук виділяє і рівнян Юлію Гуменюк, Софію Потоцьку, Наталію Стасюк, Тетяну Марчук та Олександра Ціоса.

Приємно, що по завершенню підсумкового заняття слухачі виразили щиру подяку викладачам і закладу освіти за знання і умови навчання, за введення у новий сучасний курс. «Дистанційна форма занять в умовах воєнного стану дозволила мобільно та ефективно планувати роботу і досягти чудових результатів», - поділилися тестувальники.

зображення viber 2022 04 07 15 41 19 625

Заступниця директора Рівненського центру ПТО ДСЗ Оксана Зигалова подякувала за відповідальне навчання, вибір закладу освіти і побажала великих успіхів. «Бажаю реалізувати себе в галузі тестування програмного забезпечення, здобути авторитет та достойне місце роботи», - звернулася вона до випускників. Усі отримали посвідчення про професійне навчання.

Супроводжуючий групи, викладач Ігор Яроцький додав: «Слухачі у створеній онлайн групі планують не лише ділитися професійними думками, але й враженнями від першої співбесіди та першого замовлення роботодавця». Успіхів та достойних доходів, шановні тестувальники!

Головне меню


Реєстрація

Лічильник відвідувачів

4896350
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
803
1610
10581
4872473
39573
39595
4896350

Ваш IP: 3.215.79.204
На сервері час : 2022-06-26 20:59:10
Счетчик joomla
return_links(3); ?>