Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!
14 серпня на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ склали підсумкові іспити вісім фахівців з тестування програмного забезпечення. Група сама по собі особлива, адже вона об’єднала слухачів з різних куточків України: четверо – з Київщини, двоє – із Слов’янська та ще двоє рівнян. Вдалося це зробити завдяки тісній співпраці Рівненського обласного центру зайнятості із Донецьким та Київським ОЦЗ. Саме ж навчання фінансувалося за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Слухачі з інших областей України опановували цей непростий фах за дистанційною технологією навчання, не виїжджаючи з дому, не відриваючись від своїх родин та звичного способу життя, що позитивно відобразилося на їх сімейних бюджетах. А щодо самої спеціальності, то на ринку праці тестувальники завжди почуваються впевнено, бо їх вміння і навички потрібні у кожному сучасному проєкті. Велика затребуваність автоматично веде за собою достойну оплату праці. Адже заробітна плата тестувальника вже на початку кар’єри стартує від 20 тисяч гривень. Тож наші випускники зробили перший крок до високих доходів та престижної роботи.
Протягом двох останніх років це вже п’ята (за рахунком) група тестувальників опановувала підходи до тестування програмного забезпечення, вчилася визначати рівні, типи та методи тестування, освоювала основи комп’ютерних мереж та системи контролю версій. Нинішні випускники в змозі самостійно розробляти плани тестування програмного забезпечення, додатків та сайтів. Вони навчилися виявляти помилки у програмах, щоб спеціалісти їх потім усували. З упевненістю можна сказати, що слухачі успішно оволоділи цим інженерним фахом. А якщо все вище сказане перекласти простими словами, то тестувальник – це технічний лікар «Айболить», який оберігає комп’ютерну програму від помилок і багів, постійно працює над покращенням технічної сторони продукту та запобігає виникненню помилок у роботі ПЗ у майбутньому.
Усі випускники одностайно відзначають високий рівень знань, який отримали під час навчання. Найкращі результати, за результатами екзаменів, показали Олексій Купець, Олексій Тверезовський, Анастасія Олійник та Алла Маляренко.
– Я свого часу закінчив технічний коледж за спеціальністю «електрогазозварювальник» і працював за фахом, – розповідає 25-річний рівнянин Олексій Купець. – Комп’ютер і все, що з ним пов’язане, був для мене захопливим хобі. Коли почалася війна, втратив роботу і тоді вирішив зробити своє хобі новою професією, бо ж з компом був на «ти». За порадою друга почав працювати тестувальником-фрілансером, але постійно відчував, що мені бракує знань. Тож коли почув про ці курси, довго не роздумував. Наш викладач Ганна Миколаївна Петрук дала глибокі і грунтовні знання. Я вже надіслав свої резюме у дві компанії і чекаю на відповідь, вірю в успіх
– Все у навчальному процесі було спрямоване на результат. Дуже важливо, що наш викладач подавав лише актуальну інформацію, бо ІТ-галузь дуже швидко розвивається, з’являються нові технології, а попередні перестають бути актуальними. Відчувається, що в нашу підготовку Ганна Миколаївна вклала не лише свій педагогічний талант, а й велике бажання зробити якісний освітній проєкт, – долучається до розмови другий рівнянин Олексій Тверезовський. – Щоправда з рахунків не можна скинути такі фактори, як особиста мотивація слухача, його базові знання в області ІТ та рівень англійської мови. Я працював системним адміністратором, відучившись на курсах, відчуваю наскільки зріс мій особистісний потенціал, бо я не лише отримав конкретні знання, а й оволодів вмінням швидко засвоювати інформацію, що, на мою думку, є одним з найважливіших критеріїв в ІТ.
Ми успішно навчаємо тестувальників програмного забезпечення вже другий рік, – підводить своєрідний підсумок позаштатний викладач Ганна Петрук. – Я й донині не полишаю своїх колишніх слухачів, створила viber-групу, де час від часу викладаю актуальні вакансії, консультую з питань, що у них виникають. Тож можна сказати, що зворотній зв’язок є. Слухачі та випускники курсів – це спілкування в IT по всій Україні, контакти, що закладаються під час навчання і не припиняються після. Тому з упевненістю можу сказати, що люди успішно працюють за опанованим фахом.
Тож запрошуємо на навчання до Рівненського центру ПТО ДСЗ за напрямом «Тестування програмного забезпечення».
Більше інформації про формування груп та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua
Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua, а також у Telegram Instagram Facebook YouTube
З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області ,
в Telegram https://t.me/PidtrimkaDcz16Rivne
aбо за телефоном +38096 539 53 59.