Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!
Нині кваліфіковані трактористи-машиністи дуже потрібні на ринку праці. Як доказ цьому, – їх середня заробітна плата в нашому регіоні складає 10-12 тисяч гривень. Разом з тим потреба в цих кадрах повністю ще не закрита. І тут на допомогу приватному підприємцю і фермеру вкотре приходить Рівненський центр ПТО ДСЗ, де протягом шести місяців готують трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва (категорія А1).
Минулої п’ятниці випускні іспити у групі «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» (Категорія «А1») склали 22 слухачів. Група змішана, п’ятеро слухачів навчалися безкоштовно за направленням Здолбунівського і Гощанського управлінь Рівненської філії ОЦЗ та Рівненської філії ОЦЗ, а решта – за власні кошти.
– Сказати, що наші слухачі вперше сіли за кермо трактора буде не зовсім вірно, – розповідає викладач Віктор Ковальчук. – Це люди, які давно визначилися, чим хочуть займатися у житті. В більшості з них на подвір’ї вже стоїть трактор. А от прав, щоб ним керувати немає. І часу на здобування традиційної професійної освіти теж немає, бо вже нині треба годувати родину. Саме тому вони звертаються до нас. І наше завдання – навчити їх професії у стислі строки
До розмови долучається куратор групи, майстер виробничого навчання Павло Поліщук:.
– База Олександрійського навчального відділення, де оволодівали знаннями наші слухачі, дає можливість підготувати кваліфікованого фахівця для сільськогосподарської галузі в повному обсязі. Вони вчаться працювати не лише на МТЗ-821, ДТ-75, а й на сучасних Foton 1254, Dongfeng 244, John Deere 8360 R, на комбайні John Deere 2084 і вміють працювати з широким спектром причіпного інвентаря – плугами, культиваторами, сівалками, обприскувачами. Вони добре вивчили будову, правила експлуатації, технічне обслуговування та ремонт тракторів потужністю до 100 кінських сил. З впевненістю скажу, ми випускаємо добрих фахівців.
У групі слухачі різного віку. Є зовсім юні, що прийшли на курси одразу після завершення навчання у коледжах та ліцеях, а є люди з життєвим і професійним досвідом. І всі вони, як один кажуть, що для людини, яка живе у селі і не збирається нікуди виїжджати, найкращою є робота на землі.
Троє юнаків із Здолбунівщини – Назарій Семенчук, Володимир Власюк та Максим Лавринюк – добре справлялися із завданнями під час виробничоїпрактики на ТОВ «Мізоч-Агропродукт». Тож керівник цього сільгосппідприємства Олександр Андріюк вже запропонував їм роботу. Микола Вознюк із Тучина був будівельником, воював, після поранення повернувся у мирне життя і вирішив освоїти професію тракториста. Має попередню домовленість з місцевим фермером про подальшу співпрацю. Олег Петрук працював у одному з лісгоспів краю. Людина з вищою освітою, написав кандидатську дисертацію, яку не встиг захистити через війну. У зв’язку з реорганізацією державної лісогосподарської галузі потрапив під скорочення. Проте рук не опустив, придбав трактора і вирішив покладатися на свої сили. Але війна знову внесла корективи і Олег початок власної справи відкладає на мирний час, бо йому прийшла повістка з військкомату
А попереду в наших випускників – іспити на отримання посвідчень на право керування тракторами у відділі Технічного нагляду.
Підготувала Лідія МАРТИНЮК
Більше інформації про формування груп та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua
Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua, а також у Telegram Instagram Facebook YouTube
З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області ,
в Telegram https://t.me/PidtrimkaDcz16Rivne
aбо за телефоном +38096 539 53 59.