З 13 по 20 лютого 2013 року у Рівненському ЦПТО ДСЗ проходив Тиждень професій швейної сфери. Ці професії представлені у навчальному закладі достатньо широко: тут у короткий термін можна стати швачкою, кравцем, закрійником, вишивальницею, в’язальником трикотажних виробів та полотна, навчитися оздоблювати швейні вироби.
У рамках програми Тижня відбулися екскурсії, вікторини, зустрічі майстрів зі школярами та безробітними, майстер-класи, виставка творчих робіт слухачів, кваліфікаційні атестації.
У понеділок, 18 лютого, відбулася кваліфікаційна атестація за професією «закрійник» у групі, яку випустила майстер виробничого навчання Оксана Мирончук. Іспит традиційно проходив в присутності кваліфікаційної комісії, роботодавців та слухачів за професією «кравець» у форматі показу моделей. В приміщенні, де відбувався показ, було оформлено дві виставки кваліфікаційних виробів випускниць: декоративні подушки та набори столової білизни. Кожен набір скатертин та серветок був представлений на окремому столику і оформлений відповідно заявленій назві. Окрему увагу відвідувачів привертала експозиція іграшок, пошитих вручну Наталією Юрченко. Особливе захоплення викликали весільні зайці – подарунок молодятам, що вже стає традиційним і для України.
Показ пройшов у три етапи. Коментувала кожен з них майстер виробничого навчання Оксана Мирончук. На початку іспиту вона наголосила, що більшість кваліфікаційних виробів не лише розкроєні і пошиті, але й змодельовані випускницями, що свідчить про високу кваліфікацію випускниць. Адже моделювання – прерогатива спеціалістів, що мають вищу освіту.
У першому виході слухачки демонстрували повсякденний одяг: костюми, спідниці та блузки. Члени кваліфікаційної комісії та роботодавці дали високу оцінку якості моделювання, крою та пошиття виробів.
Другий вихід був присвячений вечірньому вбранню: сукням та святковим костюмам. Цей етап показу слухачі сприйняли із захопленням, оскільки представлені вбрання вирізнялися вишуканим смаком і високою якістю виконання. Олена Бірюкова представила одразу два кваліфікаційних вироби: вечірню сукню та фантазійну спідницю із блузою, оздобленою французьким мереживом.
У третьому виході новоспечені закрійники презентували національні костюми, які також викликали овації глядачів. Найгучніші оплески супроводжували виходи Людмили Солтис, Тетяни Негоди, Олени Шостак. Наприкінці кваліфікаційної атестації Олена Бірюкова презентувала спільний кваліфікаційний виріб групи – весільну сукню. Заступник директора з навчально-виробничої роботи Руслана Бодренко привітала випускниці із завершенням навчання, побажала успішного працевлаштування та нагородила кращих. Ними стали Тетяна Негода, Наталя Юрченко, Людмила Солтис, Жанна Радей.
Естафету кваліфікаційних атестацій 19 лютого перехопили кравці, яких випустила майстер виробничого навчання Лілія Давидюк. Атестація пройшла у два етапи, теоретичний і практичний. Усі слухачки відповіли на запитання білетів а також представили власні вироби. Нагороду за найкращі кваліфікаційні вироби отримала Юлія Гончарова, слухачка, яка навчалася в РЦПТО раніше на вишивальницю. Юлія подарувала виставці закладу вишиту літню торбинку, а презентовані нею вишиті сорочки заслужили найвищу нагороду з боку кваліфікаційної комісії. У цей же день навчальний заклад відвідала група безробітних, для якої провела екскурсію центром бібліотекар Антоніна Лисенко. Пізніше Лілія Давидюк провела для гостей майстер-клас з пришивання ґудзиків, найкращі отримали заохочувальні призи – плетений кошик та вишиту серветку, які створили слухачі РЦПТО.