Благодатний вогонь ковальського горна

Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!

У Гощанському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ 14 листопада відбувся День відкритих дверей, на який прибули колишні слухачі за професією «Коваль ручного кування», а нинішні успішні підприємці, роботодавці, соціальні партнери, а також учасники бойових дій, які зацікавилися реалізацією експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій в закладах професійної освіти Державної служби зайнятості.

Представники Гощанського управління Рівненської філії ОЦЗ на захід запросили в.о. директора ОЦЗ Надію Плютинську, адміністрацію Рівненського центру ПТО ДСЗ, представників Рівненської РВА та Гощанської селищної ради. У числі гостей на День відкритих дверей прибув відомий митець ковальської справи Роман Велігурський.

Того дня у Гощу з’їхалися випускники різних років, котрі навчалися за професією «Коваль ручного кування» і нині, вже як досвідчені фахівці, розповідали про свої професійні успіхи, демонстрували свої неповторні роботи. А щоб розігріти м’язи і похвалитися власною майстерністю, ковалі  вирішили спільно виготовити ковану люстру для садиби Ленкевичів-Іпохорських та необхідні речі для потреб ЗСУ.

Об’єднав їх всіх у єдину монолітну ковальську спільноту майстер виробничого навчання центру Сергій Торуля, який за 15 років випустив із стін відділення цілу плеяду талановитих майстрів. Це шестикратний переможець фестивалю ковалів «Металеве серце України» Максим Марчук, який особисто переймав досвід ковальської справи у Сергія Торулі і попри основну роботу у кузні ще  виготовляє буржуйки для ЗСУ, Юрій Кухарчук, який привіз кілька десятків сокир для ЗСУ, зроблених у власній кузні, учасник бойових дій, звільнений з лав ЗСУ Валентин Поліщук. А також не менш щедрі на талант ковалі, бо кожного з них Сергій Торуля називає зірками – Микола Дроздік, Андрій Кучер, Юрій Тригубець, Ігор Дроздов, Дмитро Паламарчук, Ігор Карпук, волонтер Петро Коробчук та багато інших.

Того дня майстри взялися виготовити ковану люстру для садиби Ленкевичів-Іпохорських, провести майстер-клас з виготовлення сокири, а також викувати металеві скоби для фронту. Палав горн, навсібіч сипалися іскри з-під зварювального апарату та «болгарки», гупав механічний молот, дзвеніли об ковадло ковальські молотки – робота просто кипіла. Тож учасники заходу того дня на свої очі побачили, як шматки розжареного металу під вмілими руками перетворюються на фрагменти люстри.

Учасники заходу зібралися у конференц-залі Гощанського управління Рівненської філії обласного центру зайнятості, де хвилиною мовчання вшанували всіх, хто поліг у бою за незалежність нашої Батьківщини. Згадали колишнього випускника відділення коваля Олександра Перцова, який ангелом відлетів в небо.

- Наша місія – дбати про тих, хто нині захищає нашу країну від ворожої навали. Гощанське навчальне відділення готове допомогти учасникам бойових дій опанувати рідкісні професії – ковальську справу та лозоплетіння, щоб реалізувати себе у майбутньому, – звернулася до присутніх в.о.директора Рівненського обласного центру зайнятості Надія Плютинська. – Мета кожного із нас якомога ширше пропагувати послуги, які надає служба зайнятості.

Розповідаючи про спектр послуг в.о. директора ОЦЗ Надія Плютинська зокрема зупинилася на унікальній можливості учасників бойових дій взяти участь у державній програмі «єРобота» і відкрити власну справу.

Наша область вийшла вже на друге місце в Україні за кількістю отриманих мікрогрантів на розвиток бізнесу, – сказала вона. – І в цьому немала заслуга Рівненського центру ПТО ДСЗ, де сертифіковані викладачі на короткотермінових курсах навчають слухачів писати  успішні бізнес-плани, що відповідають вимогам для участі у програмі «єРобота».

Того дня до пізньої ночі палав благодатний вогонь ковальського горна у кузні Гощанського навчального відділення й не стихав дзвін молотів. Того дня була завершена спільна ковальська робота і справжній витвір мистецтва – кована люстра для садиби Ленкевичів-Іпохорських, а виготовлені металеві скоби, сокири і кирки були передані на потреби ЗСУ.

Більше інформації про формування груп та умови навчання – на офіційному сайті   https://www.cpto.rv.ua

Контакти закладу освіти: 0362-68-37-95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua,
а також у   Telegram  Instagram  Facebook  YouTube
З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області ,
aбо за телефоном +38096-539-53-59.

Головне меню


Лічильник відвідувачів

6057193
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
2484
4506
9267
6028415
134270
130363
6057193

Ваш IP: 18.207.160.97
На сервері час : 2023-11-29 13:18:49
Счетчик joomla
return_links(3); ?>