Як і де отримати безоплатне навчання, щоб стати на роботу чи започаткувати власний бізнес?

Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!

Відповідь на це питання безробітні та внутрішньо переміщені особи отримали під час зустрічі, яку організували для них працівники Рівненської газети «7 днів». Серед спікерів були люди, які вже скористалися послугами служби зайнятості. Наприклад, голова ГО «Всеукраїнське об'єднання переселенців» Марина Павлюченко скористалася ваучером на навчання – нині вона здобуває другу вищу освіту – навчається на психолога в РДГУ. Наталія Дубова є кандидатом технічних наук, експертом з організації заходів, родом із Харкова, нині працює психологом центру «ЯМаріуполь». Здобути другу вищу освіту змогла при допомозі ваучера. До речі, вона тісно співпрацює із Рівненським центром ПТО ДСЗ і розповідає, що була вражена високим рівнем викладання сертифікованих викладачів та оснащенням  навчальних лабораторій і класів сучасним обладнанням і комп’ютерною технікою.

З інтересом прослухали учасники заходу заступника директора Рівненського центру ПТО ДСЗ із методичної роботи Оксану Зигалову, яка презентувала послуги центру за допомогою серії слайдів.

– Ми унікальний освітній заклад не тому, що навчаємо доросле населення і працюємо без канікул, ми маємо рекордно великий перелік ліцензованих професій не тільки в Україні, а й у Європі, – сказала Оксана Зигалова. – Нині держава надає мікрогранти у розмірі до 250 тисяч гривень на розвиток бізнесу і наш центр може допомогти кожному, хто бажає розпочати власну справу, написати якісний бізнес-план. В тому, що Рівненщина знаходиться на другому місці в Україні за кількістю успішно захищених бізнес-планів є велика заслуга наших сертифікованих викладачів. Також наш освітній заклад допомагає людям, які усе життя пропрацювали кухарем або електрозварником, але не мають документа про освіту.

Щоб виправити ситуацію потрібно звернутися до кваліфікаційного центру закладу освіти, де протягом двох днів оцінювальна комісія встановить рівень наявної кваліфікації, про що буде вказано у відповідному сертифікаті, який є підставою для офіційного працевлаштування. Нині ми спостерігаємо тенденцію, коли жінки освоюють суто чоловічі професії. Наприклад, на базі Олександрійського навчального відділення жінки вчаться на верстатників деревообробних верстатів, токарів, вони масово освоюють професію водія, вчаться керувати БПЛА (всього ж центр випустив 110 операторів дронів), активно освоюють ІТ-технології..

 Окремо Оксана Зигалова зупинилася на умовах безоплатного навчання за ваучером та переліком категорій осіб, які можуть скористатися цією формою навчання. З початку року Рівненський центр ПТО ДСЗ навчив вже  252 особи на підставі ваучера.

– Ми є отим надійним плечем, на яке людина, котра залишилася без роботи, може опертися, – сказала на завершення презентації Оксана Миколаївна. –

З великим інтересом учасники заходу прослухали спікера Юлію Хажанець, колишня слухачка Рівненського центру ПТО ДСЗ, яка нині є успішним кондитером і розповіла історію свого становлення як підприємця.

- – Моє життя можна умовно поділити на дві частини, – сказала Юлія Хажанець. – Перша, у якій я – керівник однієї рівненської комунальної організації, живу розміреним життям, працюю з 9.00 до 18.15. Друга розпочалася, коли зі мною не поновили контракту, я залишилася без роботи і почала думати, чим мені зайнятися, щоб заробляти на хліб. Стала на облік у центрі зайнятості, дізналася про те, що на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ можна опанувати професію кондитера. Прийшовши туди у якості слухача, була приємно вражена сучасним оснащенням навчального кондитерського цеху та приязною атмосферою у колективі. І я зрозуміла – це моє! Й почала з азартом вчитися нового – пекла печиво, торти, скупляла кондитерське начиння. Перший мій професійний успіх – гарбузове печиво, яке скуштувала у знайомих і почала пекти його сама. Спочатку ним ласувала родина, потім я виставила його на Фейсбуці і його купили! Так починалося моє становлення у новій професії. З часом мені стало тісно на своїй кухні і ми з чоловіком обладнали кондитерський цех у літній кухні. Сьогодні замовлень маю дуже багато, тож шукаю помічницю, яка б допомагала мені справитися з таким великим об’ємом роботи. І, сподіваюся, знайду таку через службу зайнятості. Звертаючись до присутніх, скажу, якщо робити те, що подобається, то втома не дратує, а якщо отримувати з улюбленої справи ще й прибуток, то взагалі можна вважати, що життя вдалося! Тож своїми успіхами завдячую Рівненському центру ПТО ДСЗ.

Між учасниками заходу і спікерами зав’язалося жваве спілкування, останні розповідали про свій досвід, консультували тих, хто поки що перебуває у пошуку своєї ніші на ринку праці. І щоразу рефреном звучало, що у кожній успішній долі позитивну рушійну роль відіграла служба зайнятості.

Більше інформації про формування груп та умови навчання – на офіційному сайті   https://www.cpto.rv.ua

Контакти закладу освіти: 0362-68-37-95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua,
а також у   Telegram  Instagram  Facebook  YouTube
З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області ,
aбо за телефоном +38096-539-53-59.

Головне меню


Лічильник відвідувачів

6057405
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
2696
4506
9479
6028415
134482
130363
6057405

Ваш IP: 18.207.160.97
На сервері час : 2023-11-29 14:45:25
Счетчик joomla
return_links(3); ?>