12 жовтня 2012 року Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості офіційно відсвяткував двадцятиріччя з дня створення. У цей день серед запрошених були ветерани закладу, роботодавці, соціальні партнери, працівники базових та регіональних центрів зайнятості, представники місцевої влади, обласного та державного центрів зайнятості.
Святковий день розпочався із екскурсій приміщенням навчального відділення з підготовки фахівців сфери туризму, готельного господарства та ресторанної справи. Директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук презентував заклад заступнику директора Державного центру зайнятості Наталії Зінкевич, голові Рівненської ОДА Василю Берташу, заступнику голови Рівненської облради Олександру Чуприні, представникам преси. Під час екскурсії Іван Ткачук зазначив переваги РЦПТО: стислі терміни, тісну співпрацю із роботодавцями, сучасну матеріально-технічну базу, досвід викладачів та майстрів виробничого навчання. Також аудиторії і навчальні майстерні центру оглянули групи роботодавців та соціальних партнерів, безробітні.
На урочистому зібранні голова облдержадміністрації Василь Берташ та заступник голови обласної ради Олександр Чуприна подякували колективу центру профтехосвіти та усієї служби зайнятості області за велику допомогу безробітним в отриманні сучасних і потрібних роботодавцям професій, а також вручили почесні грамоти кращим працівникам.
Заступник директора Державного центру зайнятості Наталія Зінкевич підкреслила велике значення тісної співпраці з роботодавцями та нагородила почесними грамотами ДЦЗ, подяками директора ДЦЗ і нагрудним знаком «За співпрацю» тих роботодавців, які багато років є надійними партнерами у професійному навчанні безробітних.
Пізніше, на прес-конференції «Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – кузня сучасних робітничих кадрів» Наталія Зінкевич, Іван Ткачук та Олександр Чуприна відповіли на питання журналістів. Найбільша кількість питань від представників преси стосувалася нещодавно прийнятого закону України «Про зайнятість населення». Наталія Зінкевич прокоментувала основні положення закону, детально зупинившись на запровадженні ваучерів для професійної освіти особам старше 45 років, навчанні безробітних за інтегрованими професіями, підтвердження результатів неформального навчання.
Наталія Іванівна також наголосила, що нині усі розвинені країни стикаються з проблемою старіння трудових ресурсів, що спричинена демографічними змінами, і Україна – не виняток. В той самий час швидка зміна технологій все частіше змушує зрілих людей повертатися за парту і проходити повторне навчання. Ці фактори змінюють підходи до соціального забезпечення, зокрема у країнах Заходу останнім часом заговорили про переваги «срібної економіки», коли люди пенсійного віку продовжують трудову кар’єру. Економісти вбачають у цьому підході нове джерело для економічного зростання. Адже залишаючись на ринку праці, літні люди підвищать свої доходи, довше будуть фінансово незалежними, економіка отримає зростання внутрішнього попиту, держбюджети – ріст податкових надходжень та зниження витрат на пенсії.
Таким чином, освіта для дорослих залишається вкрай актуальною, як і досвід навчальних закладів, що спеціалізуються на цьому напрямку.