Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!
Конституція – це особливий інститут правової системи держави, якому належить правове верховенство по відношенню до всіх її актів. Це не просто закон, а Основний Закон країни – закон законів, який закріплює основи суспільного і державного устрою держави, визначає напрями розвитку суспільства, основи організації та діяльності державних органів, а також органів місцевого самоврядування, встановлює конституційні гарантії здійснення прав та свобод людини і громадянина
Конституцію України було прийнято Верховною Радою України на її п'ятій сесії 28 червня 1996 року. Цей день тоді ж було проголошено державним святом українського народу. Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина та підвищило міжнародний авторитет України у світі. Найголовнішим пунктом Основного Закону є деклаларія України як унітарної держави, територія якої є цілісною і недоторкано. Український народ визнається носієм суверенітету і єдиним джерелом влади. І саме держава відповідає перед людиною за свою діяльність. В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Тож читаймо Конституцію, вивчаймо її і разом захищаймо свої права і право своєї держави на майбутність!
Що означає для кожного із нас Конституція України? Із таким запитанням я звернулася до працівників Рівненського центру ПТО ДС.
Директор Рівненського центру ПТО ДСЗ Наталія Бура:.
– Щороку, починаючи 1996-го, 28 червня Україна відзначає День Конституції. Це – знаковий для нас день. Тоді, після багатьох років наукових і політичних дискусій, країна отримала основоположний документ найвищої юридичної сили. Комуністи, наприклад, хотіли продовження радянської форми правління, а націоналісти пропонували позбавити Крим статусу автономії. Не було єдності у питаннях мови, державної символіки,точилися суперечки про розподіл повноважень між гілками влади І лише у 1996 році була створена спеціальна парламентська комісія під керівництвом депутата Михайла Сироти і 27 червня почався розгляд запропонованого документа у Верховній Раді, що тривав цілу ніч. На ранок 28 червня 1996 року була прийнята Конституція України в цілому. Міжнародне співтовариство високо оцінило Основний Закон України і назвало його найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина, що сприятиме подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Нині, коли український народ захищає своє землю від рашистського окупанта, Конституція України підтверджує незалежність та територіальну цілісність держави, стоїть на захисті демократії. Наша країна, наш Основний Закон і наші люди гартуються нині кров’ю на полі бою. Сьогодні ми, як і вся світова громадськість, визнаємо, що маємо Конституцію, яка відповідає європейським вимогам Основного Закону.
Заступник директора Рівненського центру ПТО ДСЗ з навчальної роботи Людмила Абрамова:
– День Конституції – це важливий день в житті кожного громадянина України. Саме 28 червня 1996 року нашу Конституцію було ухвалено і з цього моменту щороку відбувається святкування цієї події на державному рівні. Цьогоріч святкування особливе – країна третій рік запекло обороняється від рашистського загарбника, нещодавно у Швейцарії відбувся Глобальний саміт миру, який підтвердив світову підтримку України у боротьбі за незалежність. Нині, як ніколи, ми розуміємо, наскільки важливо мати Основний Закон, де прописані засади державного ладу, права та громадян обов'язки України, які відіграють величезну роль у демократичних суспільствах. День Конституції України, як і інші державні свята, показують нашу силу, незламність та жагу до кращого життя, визначає достойне місце нашої країни серед інших демократичних держав.
Старший майстер Рівненського центру ПТО ДСЗ Віктор Красовський:
– Прийняття Конституції стало першим великим випробуванням для українських політиків і всього суспільства, адже тоді ще ніхто цілком не розумів, якою має бути наша держава. Саме Конституція закріпила правові основи незалежності України і її суверенітету, основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів. Українські громадяни отримали Основний Закон, який гарантував їх права та свободи, наблизив Україну до країн із розвинутою демократією та остаточно закріпив незалежність нової європейської держави. В той час депутати працювали всю ніч і , на мою думку, це була найплідніша їх робота за всю історію існування Верховної ради.
Старший майстер Олена Хоміна:
– Конституція – це текст, який встановлює державну організацію і гарантує повагу до основних прав людини. Вона, наприклад, закріплює принцип рівності громадян перед законом, визначає загальне виборче право як джерело легітимності й надає кожному право на розгляд своєї справи перед незалежним судом.
Методист Рівненського центру ПТО ДСЗ Наталія Місюра:
– Конституція України містить не тільки перелік наших прав і свобод. В ній також прописані і обов’язки громадян, про які популісти від політики часто «забувають». І першочерговими обов'язками громадян України є захист Батьківщини, її Незалежності та територіальної цілісності, шанування державних символів України. Прописано обов’язок не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані збитки. Одним із головних обов’язків – сплачувати податки і збори. Основний закон покладає на всіх громадян країни обов’язок неухильно додержуватися законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Завідуючий Олександрійського навчального відділення Олександр Сидорець:
– Для мене Конституція – це не про рамки і обмеження, а про порядок. Саме правові норми, прописані в Конституції, надають рівні можливості кожному. Головне: знати свої права та обов’язки. Конституція – це про демократію. Адже наші предки пройшли тернистий шлях у боротьбі за свободу і незалежність. Сьогодні я і всі українці живемо у військовий час, а Конституція слугує гарантом того, що держава і народ роблять все можливе задля гідного існування.
Майстер виробничого навчання Ольга Захарук :
– Прочитавши Конституцію, знаєш свої права і починаєш їх захищати. Захищаєш їх тут і зараз, якщо в цьому є потреба, адже статті Основного Закону враховують усі сфери життєдіяльності держави і людини. Конституція проголошує Україну суверенною, незалежною, демократичною, правовою державою. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Вважаю, що українці з початком повномасштабним вторгненням остаточно визначилися, щодо мови – державною мовою в Україні є українська!
✅✅✅Вас зацікавила ця інформація? ✅✅✅Телефонуйте за тел.0972662946.
Більше інформації про формування груп та умови навчання
– на офіційному сайті https://cpto.rv.ua
Контакти закладу освіти: 0800600635,, ел.пошта: cpto@cpto.rv.ua,
а також у Telegram Instagram Facebook YouTube
З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу уємо!служби зайнятості Рівненської області ,
в Telegram https://t.me/PidtrimkaDcz16Rivne
aбо за телефоном +380442449504