✅ Увага!
Наступні 12-денні курси за напрямом «Організація власної справи" стартують 16 квітня.
Для зареєстрованих безробітних, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни навчання безоплатне (за рахунок коштів Фонду загальнообов'язко-вого державного соціального страхування України на випадок безробіття). Приєднуйтеся!
Захист бізнес-планів слухачів, який відбувся вчора на підсумковому занятті курсу «Організація власної справи» Рівненського центру ПТО ДСЗ, знову став справжнім калейдоскопом бізнес-ідей. Такий вибух планів у людини буває лише тоді, коли мрія виношується роками і обдумується кожна деталь. Діапазон бізнес-ідей наших слухачів був дуже широким – від б’юті сфери до вантажних перевезень.
Слухачі із різних регіонів України – з Полтави і Києва, Рівного і Рівненської області, з Волині, Київської та Черкаської областей – навчалися за змішаною формою – очно та із використанням технологій дистанційного навчання.
– Приємно, що наші люди, навіть в умовах війни, активно розпочинають підприємницьку діяльність, адже це один із важливих способів підтримати економіку держави, – зазначила викладачка курсу «Організація власної справи», кандидат економічних наук Наталія Сирочук. – А держава, своєю чергою, робить усе можливе, щоб у такий економічно складний час ініціативні люди мали фінансове підґрунтя для бізнесу. Держава продовжує грантову підтримку для розвитку та започаткування бізнесу. Радує різноманіття бізнес-ідей, які сьогодні презентували наші слухачі.
Наприклад, полтавчанка Наталія Іванілова вирішила своїм бізнесом зробити власне хобі – виготовлення іграшок (амігурумі), які нині мають великий попит у покупців. Милих іграшкових звіряток, зв’язаних гачком, охоче купують на подарунки, тож майбутній бізнес буде активно розвиватися. Її мета – вибороти мікрогрант у сумі 75 тис. грн. На перших порах вона планує працювати без найманого працівника. Під час презентації її бізнес-плану одна із слухачок підказала п.Наталії організовувати он-лайн майстер-класи або курси в’язання ляльок-амігурумі і на цьому мати додатковий заробіток.
– Звичайно, з часом справа буде масштабуватися, – погодилася Наталія Іванілова. – Саме для цього зараз опановую тонкощі цієї справи у Полтава.Дія.Бізнес. Вірю, що моя ідея буде успішною і обернеться у майбутньому гарними прибутками.
Тетяна Романюк з смт Маневичі (Волинь) давно хотіла відкрити магазин якісних дитячих товарів іноземних брендів. Але працювала державним службовцем і в силу певних обставин не могла реалізувати свою мрію. Провчившись на 12-денних курсах, вона підготувала бізнес-план на мікрогрант у сумі 75 тис.грн, вже обрала постачальника, а з часом планує вийти на виробників і привозити товар.
– Вдягаю своїх дітей у брендові речі, – розповідає Тетяна. – Тож давно прийшла до висновку, що вигідніше купити одну якісну річ відомого закордонного виробника, ніж кілька дешевих з базару. Думаю, що справа піде, адже у Маневичах буду першим продавцем таких речей. Також великі надії покладаю на он-лайн продажі.
Учасник бойових дій Віктор Власюк із Сарн – професійний водій, йому підкоряється фура. Своїм бізнесом вирішив зробити вантажні автоперевезення по Україні і за кордоном. Грант у сумі 500 тис. грн., а також аналогічну суму власних коштів використає на придбання сучасного великовагового автомобіля. Нині моніторить ринок постачальників вантажних авто – хто з них працює із грантовими коштами.
– Буду брати на роботу двох працівників – водія і бухгалтера, – розповідає Віктор. – Від побратимів, які вже займаються перевезеннями, отримав пропозицію на виконання послуг перевезення.
Киянка Тетяна Талько відкриє пекарню і випікатиме хліб на живих заквасках, які сама вирощує і доглядає та на дріжджах. Родзинкою її продукції стануть сорти хліба з додаванням в’ялених томатів, оливок та ін. Вона вже нині займається хлібопеченням і має широкий асортимент якісної пекарської продукції
– Хлібина важить 350 грамів і коштує близько 70 гривень, – розповідає Тетяна. – Вірю, що справа буде розвиватися, адже нині здорове харчування – у тренді. Мій хліб на живих заквасках не черствіє 3-4 дні. Щоб знати все про пекарську справу, постійно вчуся – пройшла майстер-класи у львівських та київських майстрів, моніторю Інтернет в пошуках цікавих новинок.
Дубенчанка Світлана Завальнюк каже, що для неї чистота у домі – в пріоритеті за будь-яких обставин. Понад 30 років вона працювала на керівній посаді у Дубенській міській лікарні, слідкувала за чистотою та порядком. А тому, коли задумалася про власну справу, вирішила надавати клінінгові послуги населенню. Майбутня підприємиця надаватиме послуги з прибирання квартир, чистки килимів, миття вікон. Грантові кошти витратить на придбання сучасної клінінгової техніки – миючого пилососа, пароочисника тощо. Планує взяти на роботу водія, щоб мати можливість перевозити всю техніку і побутову хімію.
– Моя конкурентна перевага – невисока ціна за послуги і те, що я віддаю перевагу паровій очистці, адже нині багато людей - алергетики, які реагують на хімічні засоби, – розповідає Світлана.
Дуже цікавою є бізнес-ідея киянки Наталії Глушко, яка вирішила створити Простір ювелірного мистецтва.
– Кілька разів у своєму житті особисто зіткнулася з таким фактором як професійне вигорання, – розповідає Наталія. – І рятувала мене від цього стану лише творчість – люблю створювати гарні прикраси. Тож планую відкрити майстерню, де люди у вихідний день зможуть приходити на майстер-класи і створювати гарні речі для себе. Його вартість – 2 тис грн. за заняття. Буде організоване тривале навчання для тих, хто захоче більш глибоких знань у цій сфері, а також проводитимуся лекції та публічні заходи.
Психологічною розгрузкою населення вирішили займатися мешканка Броварського району Наталія Вергуненко та киянка Людмила Черкашина. Рівнянка Катерина Суравська, здолбунівчанка Лариса Чижикова та киянка Людмила Черкашина працюватимуть у б’юті-сфері і робитимуть людей красивими.
Так вчорашній захист бізнес-планів став яскравим прикладом того, що навіть у складні для країни часи українці не тільки не втрачають віру в себе, а й сміливо реалізовують свої мрії, перетворюючи їх на конкретні кроки до економічного відродження. У кожному з представлених проєктів – жага до дії, прагнення бути корисним і щире бажання творити своє майбутнє. А, отже, підприємницький дух живе, розвивається і, попри всі виклики, впевнено веде своїх носіїв до нових вершин.
✅ Контакти закладу освіти: тел. 0800600635
✅ ел.пошта: cpto@cpto.rv.ua
Більше інформації про формування груп та умови навчання – на сайті
https://cpto.rv.ua
Telegram Instagram Facebook YouTube
З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості aбо за телефоном +380442449504