БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ – ЦЕ БАЧИТИ ЛЮДЕЙ СЕРЦЕМ!

зображення viber 2025 04 16 08 46 13 652Нещодавно у Центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Рівному в рамках освітньо-грантової програми для ветеранів та сімей військовослужбовців «Траєкторія 2» з лекцією  «Безбар’єрний бізнес. Створення доступних послуг» виступила кандидат економічних наук, викладач Рівненського центру ПТО ДСЗ, сертифікований тренер МОП по «BiZ-UP» Наталія Сирочук. У заході взяли участь 20 зареєстрованих підприємців-початківців та 10 підприємців із досвідом. Мета цього заходу – підтримка ветеранів та членів сімей військовослужбовців, які прагнуть започаткувати або масштабувати власний бізнес.

За ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Перша леді зазначила, що відтепер безбар'єрність стає новою суспільною нормою. Це – філософія суспільства без обмежень, це – про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім.

Чому безбар’єрність бізнесу так важлива сьогодні? Бо ми декларуємо Україну усьому світу як цивілізовану державу. Безбар'єрний бізнес демонструє соціальну відповідальність та позитивно впливає на імідж компанії, що у свою чергу цінують вдячні клієнти. А створення інклюзивного робочого середовища дозволяє залучити кваліфікованих співробітників з різними можливостями. Це коли немає перешкод при працевлаштуванні та в доступі до отримання послуг для людей літнього віку, осіб з інвалідністю, молоді без досвіду роботи та батьків дітей дошкільного віку. Безбар’єрність як державна політика включає 6 напрямків – фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня.

123456Наталія Сирочук навела чимало прикладів із власної практики, коли на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ слухачі із створювали власні справи, одразу орієнтуючись на потреби клієнтів вразливих категорій.

Наприклад, учасник бойових дій Ігор Рик створив Expres-перукарню, що знаходиться по вул.В.Чоновола у Рівному, де в числі інших клієнтів за демократичними цінами обслуговує пенсіонерів. Взяв участь у Всеукраїнському проекті «VMILODILO» і став власником електромобіля, у якому планує облаштувати пересувну міні-перукарню. Тож матиме можливість обслуговувати ветеранів, які знаходяться на лікуванні і реабілітації у госпіталях краю, надавати перукарські послуги літнім людям у селах тощо.

 Ветеран Вадим Хуц лікуючись після поранення, побачив, що на території госпіталю немає кав’ярні, і щоб випити запашного напою та поласувати круасаном, треба долати чималу відстань до найближчої торгової точки. Ставши слухачем Рівненського центру ПТО ДСЗ написав, а згодом успішно захистив бізнес-план з відкриття кав’ярні на території цього госпіталюі нині успішно провадить власну справу. І таких прикладів у практиці Наталії Сирочук – чимало.

                Лекторка зупинилася на грантових програмах, які пропонує держава майбутнім підприємцям та запропонувала алгоритм стратегічного плану розвитку бізнесу з врахуванням безбар’єрності на прикладі кав’ярні. А тих, хто побажав заглибитися у вивчення цього питання детальніше, запросила на навчання у Рівненський центр ПТО ДСЗ. Адже разом з нашим закладом освіти можна реалізовувати найсміливіші плани!

 ✅ Контакти закладу освіти: тел. 0800600635
✅ ел.пошта: cpto@cpto.rv.ua

Більше інформації про формування груп та умови навчання – на сайті  
https://cpto.rv.ua
Telegram  Instagram  Facebook  YouTube

З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості aбо за телефоном +380442449504

 

Головне меню


Лічильник відвідувачів

7816090
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
988
4353
19527
7733456
8402
134353
7816090

Ваш IP: 3.17.164.48
На сервері час : 2025-05-03 08:39:32
return_links(3); ?>