Нещодавно директор Рівненського центру ПТО ДСЗ Наталія Бура взяла участь у надзвичайно важливому навчальному візиті до Берліна в межах мультидонорської ініціативи «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery», що реалізується за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) у співпраці з Міністерством економіки України та Міністерством освіти і науки України.
Мета програми – посилення потенціалу української системи професійної освіти та розширення можливостей для осіб з особливими освітніми потребами, зокрема у контексті відновлення економіки України.
Наталія Бура активно долучалася до професійних дискусій та обміну досвідом, представляючи напрацювання Рівненщини у сфері інклюзивної освіти та перекваліфікації дорослих. У програмі були ознайомлення із німецькою системою підтримки осіб з інвалідністю: від професійного навчання до працевлаштування, візити до навчальних закладів, які успішно адаптують робочі місця під потреби різних людей
В рамках візиту директор Рівненського центру ПТО ДСЗ побувала у Центрі професійної підготовки Берлін-Бранденбург POHLIG BERLIN, де ознайомилися із сучасними досягненнями ортопедичної техніки – новітніми ортезами, протезами, функціональними засобами. В Агентстві з працевлаштування (Академія Беруфлічної освіти в Берліні) директор взяла участь у дискусії з навчання та інтеграції у робочий процес осіб з інвалідністю. Наступного дня учасники навчального візиту активно працювали на семінарі для людей із обмеженими можливостями під час якого розглядалися типи підтримки та можливості для подальшого розвитку для працівників з обмеженими можливостями, щоб вони впевненіше почувалися на своїх робочих місцях. Цікавим був візит до Берлінської торгово-промислової палати (IHK BERLIN), Берлінської служби прибирання, під час яких розглядалося питання, як заохочують роботодавців запрошувати на роботу людей з інвалідністю, як для особи з обмеженими можливостями адаптують робоче місце. Тут учасники навчального візиту ознайомилися із моделями, які можуть застосовуватися в Україні вже сьогодні. На завершення навчального візиту на підсумковому семінарі, який відбувся у Brillat-Savarin School (Середня школа гостинності) розглядалися питання орієнтації на професійно-технічну освіту та професії гостинності: як саме особи з інвалідністю інтегруються та підтримуються у професійно-технічному закладі.
– Ми переконалися, що інклюзія у Німеччині – це не окрема послуга, а складова державної політики та ринку праці, – сказала Наталія Бура, висловлюючи подяку організаторам візиту, німецьким партнерам за якісну програму та відкритість до діалогу. – Такий досвід надихає на зміни, які ми вже нині починаємо впроваджувати у нашому закладі освіти, щоб зробити професійну освіту та ринок праці більш інклюзивними, гнучким та орієнтованим на людей.
✅ Контакти закладу освіти: тел. 0800600635
✅ ел.пошта: cpto@cpto.rv.ua
Більше інформації про формування груп та умови навчання – на сайті
https://cpto.rv.ua
Telegram Instagram Facebook YouTube