ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

Вчора, 8 квітня відбулося он лайн засідання наглядової ради Рівненського центру ПТО ДСЗ.

9042026 11На порядку денному стояли питання «Про розгляд робочих навчальних планів та освітніх програм підвищення кваліфікації для отримання нових/додаткових компетентностей з курсів підвищення кваліфікації «Використання хмарних сервісів у професійній діяльності» та «Розробка вебсторінок за допомогою хмарних сервісів та штучного інтелекту», «Про анулювання ліцензій за професіями, які втратили свою актуальність і акредитацію нових професійних кваліфікацій» та звіт директора Рівненського центру ПТО ДСЗ про роботи закладу освіти за І квартал 2026року.

9042026 2З першого питання доповідали викладачі інформаційних технологій Сергій Зубриюк та Андрій Литвин. Вислухавши спікерів та обговоривши питання, члени наглядової ради прийняли рішення погодити робочі навчальні плани та освітні програми підвищення кваліфікації для отримання нових/додаткових компетентностей з курсів підвищення кваліфікації «Використання хмарних сервісів у професійній діяльності» та «Розробка вебсторінок за допомогою хмарних сервісів та штучного інтелекту».

 

Про освітню програму з розробки вебсторінок з допомогою хмарних сервісів та штучного інтелекту учасників засідання ознайомив викладач Центру Сергій Зубриюк. Він наголосив: актуальність питання полягає у тому, що у зв’язку із цифровізацією суспільства роботодавці очікують базової цифрової грамотності від кожного найнятого працівника, незалежно від галузі. Тому цільовою аудиторією цього 5-денного курсу є педагоги, представники малого бізнесу і громадського сектору та фахівці різних галузей економіки. В освітню програму входить вивчення таких інструментів як Google Sites, Canva, Gamma, GitHab Pages, ChatGPT (Claude) Gemini, VS Code.

– Цей курс дуже інтенсивний і корисний, – сказав Сергій Зубриюк. – Ми робимо акцент на практичних лабораторних заняттях, частка яких становить 64% від загального обсягу освітньої програми. Наша мета – щоб слухач навчився розуміти принципи роботи хмарних платформ для веброзробки, обирати відповідний інструмент залежно від мети та застосовувати інструменти ШІ для прискорення створення контенту та дизайну. Після завершення навчання наш випускник повинен розуміти процес публікації сайту в Інтернеті, а також у майбутньому самостійно розвивати навички веброзробки. Опанувавши цей курс, кожен зможе створити сайт-візитівку, запрошення на подію, сторінку для збору донатів на ЗСУ, чи особисту сторінку для розміщення навчальних матеріалів тощо.

Про затребуваність 5-деної освітньої програми «Використання хмарних сервісів у професійній діяльності» розповів викладач Центру Андрій Литвин:

– Актуальність цього курсу виходить із стрімкої цифровізації робочих процесів, зростанні частки віддаленої та змішаної роботи, впровадження ШІ в щоденну практику, – сказав Андрій Литвин. – Ми вчимо наших слухачів як протистояти кібернебезпеці та витоку даних. Після завершення курсу наші випускники вміють розуміти архітектуру та моделі хмарних сервісів, організовувати спільну роботу в Google Workspace у реальному часі, використовувати ШІ для генерації контенту та аналізу даних. Ми вчимо працювати у ChatGPT, Gemini, Claude для написання ефективних промптів та багато іншого корисного, що стане у пригоді кожному у щоденній праці.

9042026 5З другого питання «Про анулювання ліцензій за професіями, які втратили свою актуальність та акредитацію нових професійних кваліфікацій»  виступила заступник директора з методичної роботи Оксана Зигалова. Вона запропонувала анулювати професії, які втратили свою актуальність, а натомість підготувати пакет документів для акредитації професійних кваліфікацій «Верстатник широкого профілю» та «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» на базі кваліфікаційного центру Рівненського центру ПТО ДСЗ.

–  Для підвищення ефективності закладу освіти ми відмовляємося від підтримки неактуальних напрямів, концентруючи ресурси на затребуваних професіях та кваліфікаціях, – звернулася до учасників засідання Оксана Зигалова. –  При цьому Центр не втрачає галузеве охоплення, а переходить до підготовки більш універсальних фахівців. Наприклад, комплектувальник меблів при збереженні ліцензії було трансформовано в компетенції «Столяр будівельний» та «Верстатник деревообробних верстатів», а професію «Рихтувальник кузовів» покрито більш ширшим профілем «Слюсар з ремонту КТЗ». Суттєво покращивши матеріально-технічну базу, заклад освіти спроможний акредитувати нові професійніх кваліфікації «Верстатник широкого профілю» та «Електромонтер з ремониу та обслуговування електроустаткування».
 

9042026 1Зі звітом про діяльність закладу освіти у І кварталі поточного року виступила директор Рівненського центру ПТО ДСЗ  Наталія Бура. Директор акцентувала увагу на високих кількісних та якісних показниках  діяльності Центру, що робить його найбільш адаптивним та ефективним в умовах воєнного стану.

 – Поняття класичної освіти, що розтягується на роки, стає анахронізмом. Сьогодні ми спостерігаємо перехід до «just-in-time education»  – навчання саме тоді, коли цього вимагає момент, – розпочала звіт Наталія Бура. – Масштаб цієї трансформації наочно ілюструють дані  закладу освіти за І квартал поточного року. Протягом цього часу навчання у Рівненському центрі ПТО ДСЗ пройшли 1508 слухачів, з них 81% – це зареєстровані безробітні.1015 осіб опанували короткотермінові курси і лише 208 осіб пройшли професійне навчання. Цей феномен «мікронавичок» свідчить про запит на швидку професійну адаптацію. До речі, найпопулярнішим напрямком у Центрі стала короткотермінова освітня програма «Сучасні підходи до організації праці в умовах воєнного стану», яку обрали 418 осіб.

Наталія Бура розповіла, що на підставі ваучерів у Центрі провчилося 117 осіб, 151 особа – за кошти фізичних та юридичних осіб. Якщо аналізувати грантову та соціальну інтеграцію, то у проєкті «Жінки» взяли участь 12 слухачок, у проєкті УБД – 3 ветерани. В число ТОП-професій, які користуються попитом серед безробітних, входять професії кухаря (47 осіб), кравець (28 осіб), швачка (24 особи). Великим попитом серед населення користується курс «Організація власної справи», який пройшли 56 осіб з початку року.

Директор підкреслила, що Рівненський центр ПТО ДСЗ активно впроваджує в освітній процес дуальну форму навчання.  Це означає, що слухачі не просто отримують знання, а формують практичні навички безпосередньо на робочих місцях: підприємства фактично стають партнерами освітнього процесу та беруть участь у формуванні компетентностей майбутніх фахівців. Такий підхід дозволяє випускникам Центру бути конкурентними вже з першого дня роботи, адже вони адаптовані до реальних виробничих процесів і стандартів сучасного ринку праці.

 Окремо варто відзначити, що заклад освіти активно інтегрується в міжнароднийосвітній простір, – сказала Наталія Бура. – Ми налагодили співпрацю із зарубіжними партнерами, що дозволяє переймати сучасний європейський досвід  до професійного навчання.

Наталія Бура довела  до відома членів наглядової ради, що фінансові надходження від надання платних послуг закладу освіти у І кварталі поточного року  складають 1,2 млн грн, що в свою чергу, забезпечило виконання планового показника у найскладніший квартал року на рівні 17,3%.

Плідно попрацювавши, члени наглядової ради Рівненського центру ПТО ДСЗ підбили підсумки діяльності закладу та окреслили пріоритетні напрями подальшого розвитку закладу освіти.

 ✅ Контакти закладу освіти: тел. 0800219740

✅ ел.пошта: cpto@cpto.rv.ua

 

Головне меню


Лічильник відвідувачів

9973352
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
9504
7039
29462
9897623
61744
216485
9973352

Ваш IP: 216.73.216.40
На сервері час : 2026-04-09 19:15:58
return_links(3); ?>