Майбутнє – за програмуванням

DSC 1142Веб – дизайн – один з найпопулярніших напрямів навчання серед представлених у Рівненському ЦПТО. Незмінна затребуваність курсів пояснюється просто: вони відносяться до напряму ІТ. Галузі, у якій актуальні знання застарівають надзвичайно швидко. Змінюється апаратне забезпечення інтернету, основні вимоги до сучасних презентаційних можливостей сайтів, модні тенденції в дизайні. Тому і потреба у підвищенні кваліфікації у веб-дизайнерів виникає досить часто. 

Днями завершила навчання чергова група слухачів за напрямом «Практичний веб-дизан: проектування, створення та супроводження веб-вузла». За зізнанням викладача Олександра Харченка ця група найбільш «інтеррегіональна» з усіх попередніх. Адже у ній навчалися представники Рівненської, Чернівецької, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Волинської, Хмельницької областей - справжня «збірна Західної України». Олександр відзначив високий рівень підготовки слухачів. За його словами група на заліковому занятті продемонструвала настільки професійні роботи, бездоганні як з технічної точки зору так і за дизайном, що важко було поставити комусь бали, нижчі від «відмінно».

 

DSC 1091Найбільш креативною викладач визнав роботу слухача з Ужгорода Романа Келемена – сайт, створений для ужгородської рекламної студії. Найпродуктивнішим він назвав Святослава Олексіва з Тернопільщини, наголосивши, що слухач за час навчання написав найбільшу у групі кількість сайтів. Але двадцятирічний Мечислав Липський – унікальний слухач як в історії РЦПТО, так і у викладацькій біографії Олександра Харченка. Юнак почав цікавитися комп’ютерами відколи себе пам’ятає. В десять років знайшов в інтернеті програму «Ресурс - хакер», відтоді зацікавився програмуванням. Навчався самостійно, шукаючи інформацію в мережі. Мечислав розповідає:

 - Не знаю, як правильно навчатися самостійно і віддалено. Я винайшов власний метод розвитку. Ставив перед собою проектну задачу, яка перевищувала мої можливості і виконував її. Якщо щось було незрозуміло – запитував у друга, якого знайшов через інтернет, дуже компетентного російського програміста Дмитра Зайцева. Так, наприклад, вивчив мову РНР. Довгий час навіть був адміністратором одного з сайтів Дмитра, допомагав у розробці інших проектів. А потім вирішив все-таки підвищити кваліфікацію у навчальному закладі служби зайнятості. Рішення прийняв через те, що хотілося знайти однодумців, вивчити нове, зробити щось цікаве. Багато чому навчився, деталізував самостійно здобуті знання. Сьогодні сайт будь-якої складності можу написати без проблем.

 DSC 1109Але окрім написання сайтів під час навчання хотілося зробити щось цікаве, нестандартне. Тож я приніс деякі деталі і ми з Олександром Борисовичем почали міркувати, які ідеї можна втілити, використовуючи ці деталі і можливості програмування. От, придумали власне, пристрій, який я зараз презентую на кваліфікаційній атестації. Це – електросамовар, який управляється віддалено, за допомогою комп’ютерної програми.  Ми його модернізували, щоб він працював у автоматичному режимі. Алгоритм роботи такий: заливаємо воду до самовара, запускаємо програму, вода гріється, потім автоматично відкривається кран, вода наливається в кружку, кран автоматично закривається. Таким пристроєм можна управляти віддалено, навіть з іншої кімнати чи будівлі. Як бачите, все працює відмінно, нам вдалося створити технологію побутової автоматизації  на перетині знання фізики, електроніки, програмування.

DSC 1128По завершенню заліку заступник директора з методичної роботи Оксана Зигалова вручила Мечиславу Липському та Святославу Олексіву статуетки – відзнаки «Кращий випускник» та побажала усій групі особистісної і професійної самореалізації. Роман Келемен в якості заохочення отримав можливість записати відеорезюме.

 

Головне меню


Лічильник відвідувачів

7846423
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
2314
3885
24833
7796562
38735
134353
7846423

Ваш IP: 3.143.144.95
На сервері час : 2025-05-09 13:46:27
return_links(3); ?>