Ковалі завітали на «Музейні гостини»

фото Олександра ХарватаМузейні гостини – один з найдавніших фестивалів, що відбуваються у Рівному. Щороку у травні на території Краєзнавчого музею та алеях Парку молоді розміщують свої вироби народні майстри. Цей рік, попри напружену політичну ситуацію, не став винятком: народне дійство "Музейні гостини" зібрало більше 300 народних умільців з усієї України. Тут були представлені виставки – продажі виробів з дерева, кераміки, бісеру, соломи. Ткані вироби та вишиванки вражали своїм різноманіттям. Були презентовані безліч  видів писанок, інтер’єрних ляльок, ляльок – тильд, просочених кавою та ваніллю, обшитих тканиною книг та блокнотів, виробів у техніці «печворк», «декупаж», вінтажних ювелірних виробів. Розважали гостей фестивалю реконструктори, які влаштували битву середньовічних лицарів та демонстрацію одностроїв, зброї та побуту вояків УПА.

 

фото Олександра ХарватаУсі бажаючі могли скуштувати страви, приготовані в межах «ресторанного дня» - куліш, печене на відкритому вогні порося, шашлики, азійську локшину, бутерброди, тістечка, булки, каву та чай на будь-який смак. Окремо можна було придбати напої та продукцію, зроблені з медопродуктів.

Рівненський ЦПТО ДСЗ презентувала група слухачів, які навчаються за професією «коваль ручного кування». Зовсім нещодавно хлопці побували на фестивалі «Свято ковалів» (Івано-Франківськ), тому у форматі ковальського шоу працюють вже професійно. На очах в гостей фестивалю ковалі виготовляли дрібні вироби, які тут же можна було й придбати. Дуже вдалими виявилися й майстер-класи від учнів Сергія Торулі. Не лише діти, але й дорослі із захватом працювали ковальським молотом. А ще відвідувачі охоче тестували виконані ковалями сокири, якими можна легко перерубати цвях. Найбільшою популярністю як у гостей заходу так і представників преси користувався Віктор Рибачок, який приїхав на навчання з Хмельницького – харизматичний високопрофесійний коваль, до того ж історик за освітою. Віктор не лише демонструє різні ковальські прийоми, але й може фахово розповідати історію виникнення різних технік, видів зброї, обладунків, знарядь. Сподіваємося, у майбутньому він зробить успішну кар’єру коваля – популяризатора, як інший випускник Сергія Торулі Дмитро Кубка.фото Олександра Харвата

Приємно, що разом зі слухачами поточної групи участь у дійстві взяли двоє випускників РЦПТО – Віктор Балдич і Дмитро Паламарчук, які приготували на продаж велику кількість сувенірів і залишилися дуже задоволеними рівнем продажів по закінченню свята. Отже, дебютний виступ слухачів РЦПТО на «Музейних гостинах» пройшов надзвичайно успішно. Нині, проаналізувавши результати, оцінивши навчальний ефект, у наступних заходах Краєзнавчого музею планується брати участь набагато більшою командою від РЦПТО, у якій будуть представлені слухачі за різними професіями.

Головне меню


Лічильник відвідувачів

7941411
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
178
4889
18100
7891753
133723
134353
7941411

Ваш IP: 13.59.114.66
На сервері час : 2025-05-30 01:08:38
return_links(3); ?>