16 квітня в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України відбувся міжрегіональний круглий стіл в режимі on-line «Досвід використання інформаційно-комунікаційних технологій у професійному навчанні».
У роботі круглого столу взяли участь провідні фахівці з питань зайнятості Державної служби зайнятості (Центрального апарату), керівники відділів активної підтримки базових центрів зайнятості, наукові співробітники проблемної науково-дослідної лабораторії з професійного навчання безробітних, керівники і викладачі професійно-технічних навчальних закладів – Дніпропетровського, Одеського, Рівненського центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку (м. Київ), Миколаївського професійного промислового ліцею.
Завідувач лабораторії з професійного навчання безробітних ІПК ДСЗУ Леонід Капченко ознайомив учасників круглого столу з результатами емпіричного дослідження щодо можливості та доцільності запровадження дистанційного навчання у професійній підготовці безробітних.
Оксана Зигалова, заступник директора Рівненського ЦПТО ДСЗ з методичної роботи, розповіла про досвід використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі, діяльність створеного у тісній співпраці із роботодавцями ресурсного центру. Оксана Миколаївна також зупинилася на питанні впровадження технологій дистанційного навчання з використанням сучасного програмного забезпечення. Зокрема, уже апробовано використання web-орієнтованої системи підтримки навчального процесу вільного доступу MOODLE, яка використовується у 197 країнах світу, та платформи дистанційного навчання «Віртуальний університет». Розроблено декілька модулів дистанційного навчання, зокрема за професіями «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування», «оператор інформаційно-комунікаційних мереж» та з предмета «Основи ринкової економіки». Ці модулі уже застосовуються під час навчання слухачів. Упроваджено також вхідне тестування за окремими професіями та напрямами, on-line навчання за допомогою відеоконференцзв’язку.
Досвідом розробки дистанційних курсів та впровадження елементів дистанційного навчання поділилися викладач Миколаївського професійного ліцею Наталія Фещенко, фахівці Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку (м. Київ) Михайло Слизьконіс та Людмила Возненко.
Під час жвавого обговорення учасники круглого столу відзначили актуальність проведення досліджень з питань дистанційного навчання безробітних у професійно-технічних навчальних закладах, необхідність нормативно-правового врегулювання окремих аспектів такої форми навчання.