Сьогодні, 23 квітня, - Всесвітній день книги і авторського права, який за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі. Книга - найцінніша скарбниця людства, яку створювали найкращі його представники. Вона допомагає розуміти самого себе, вчить жити, дає професійні знання, відіграє значну роль у становленні професіонала.
Інформаційно-бібліотечний ресурс Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості має потужний потенціал для посилення ролі книги у навчальному процесі і є однією з основних баз для професійного навчання слухачів.
У нашому фонді зібрані найновіші підручники, посібники, словники і довідники, які були підготовлені та видані видавництвами України. До речі, за останні роки встановлені тісні зв’язки з провідними видавництвами професійної літератури. У формуванні бібліотечного фонду беруть участь усі педагогічні працівники та майстри виробничого навчання.
Сьогодні центр уваги працівників ресурсу переноситься з кількісних показників на якісні як головні критерії оцінювання бібліотечної роботи. У першу чергу, це повнота та оперативність задоволення читацьких запитів, розширення бібліотечних послуг, обслуговування читачів за допомогою інформаційних технологій.
Справжнім подарунком для слухачів стала власна сторінка на сайті навчального закладу, на якій представлені відкриті електронні ресурси, електронний каталог наявної літератури, віртуальні книжкові виставки, інформація про нові надходження, різноманітні картотеки. Завдяки комп’ютеризації бібліотечної роботи стало більш очевидно, що інформаційно-бібліотечний ресурс – це центр збереження та поширення не тільки самої літератури, а й орієнтир для слухачів у пошуку інформації про них.
Активне використання електронної пошти дало можливість інформувати педагогічних працівників навчальних відділень про публікації в журналах «Профтехосвіта», «Професійно-технічна освіта», «Методист», «Практика управління закладом освіти». Завдяки цьому відбувається оперативний обмін інформацією та методрозробками уроків. Це вивело інформаційно-бібліотечний ресурс на нову сходинку ділового спілкування.
Для вирішення конкретних завдань щодо забезпечення слухачів інформацією про нові надходження застосовуємо таку форму роботи як «Зустріч з новинкою». Слухачі дізнаються про надходження нових книг та періодичних видань за професією і мають можливість усією групою з ними познайомитися.
Для слухачів проводяться бібліотечно-бібліографічні уроки, які навчають здійснювати бібліографічний опис книжок та періодичних видань, знайомлять з правилами складання бібліографічного списку, покажчика, бібліотечними системами класифікації.
Ми намагаємося формувати у слухачів високий рівень читацької компетентності, допомагаємо здобувати знання та навички, що дозволяють їм відбирати, розуміти інформацію, представлену в книжках, й успішно використовувати її під час навчання. Ця робота проводиться під час тематичних переглядів, індивідуальних бесід.
Ми розуміємо, що час формує нові вимоги у слухачів, але роль книги, роль бібліотеки не змінюється, вона лише набуває нового глибшого змісту, отримує нові можливості.
Щиро вітаємо всіх шанувальників книги та запрошуємо до бібліотеки нашого навчального закладу.