Знатимеш ремесло – матимеш роботу

посмішкаIMG 5070   Сонячного червневого дня у Гощанському навчальному відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості звітувалися про свої набуті знання майстри з лозоплетіння. В роботі комісії взяли участь і роботодавці – приватний підприємець Марія Божок, в.о. директора районного центру дітей, юнацтва та молоді Наталія Тивонюк.

     Державна кваліфікаційна атестація стала не тільки перевіркою теоретичних знань, а й своєрідною звітною виставкою кваліфікаційних виробів. Слухачі групи за професією «виробник художніх виробів з лози» показали виготовлені ними крісла, кошики, вази, хлібниці, таці, підвазонники та ще багато інших цікавих ужиткових речей. Виконані у різних техніках, зігріті теплом роботящих рук вироби ніби випромінюють добро і красу поліської природи. Гарні уміння показали усі випускники, але найкраще проявили себе Галина Цимбалюк та Людмила Усачук, яких на навчання спрямував Гощанський районний центр зайнятості.

хлібницяIMG 5058

     Професії, які дають безробітним можливості самозайнятості та підприємництва, на Рівненщині здобувають мешканці й інших областей. Чимало випускників курсів з лозоплетіння займаються виготовленням сувенірів для туристів, плетених меблів та інших декоративно-ужиткових виробів. Цим пишається майстер виробничого навчання Валентина Голуб, яка допомагає слухачам різного віку зрозуміти і полюбити древнє ремесло, навчитися різних технік плетіння та реалізувати свої творчі здібності.

     Лозоплетіння – одне з найдавніших ремесел, виготовлення господарсько-побутових та художніх виробів з різноманітної еластичної природної сировини. Воно виникло, як і кераміка, раніше, ніж обробка дерева, металу, що потребували відповідних знарядь виробництва. Сліди лозоплетіннязнайдені археологами ще в шарах епохи неоліту. Найдавніші пам’ятки українського плетіння походять з кінця ХVIII - початку ХIХ століття і зберігаються у музеях Києва, Львова та інших міст. кріслаIMG 5045

     На Рівненщині росте майже три десятки видів лози, отож поліщуки з давніх-давен уміли плести ужиткові речі, а із зростанням попиту – і декоративні вироби. У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості з часу його заснування приділяють увагу відродженню народних промислів та ремесел, тому тут уже понад 20 років навчають лозоплетінню. У Гощанському відділенні навчального закладу облаштовано спеціальні майстерні. Отож тут готові навчити цій цікавій справі усіх охочих.

   Теперішнім випускникам при врученні свідоцтв заступник директора РЦПТО ДСЗ з навчально-виробничої роботи Руслана Бодренко побажала успішного професійного росту, започаткування власної справи та творчого розвитку. іспитIMG 5065

    новеIMG 5051

Головне меню


Лічильник відвідувачів

6522366
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
769
1670
14299
6487465
29606
94288
6522366

Ваш IP: 3.129.247.196
На сервері час : 2024-05-10 04:15:50
return_links(3); ?>