А ви записалися у бібліотеку? Бібліотека – ваш помічник у навчанні

  2images   Щороку 30 вересня в Україні святкують Всеукраїнський день бібліотек.

     Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички, на яких їх сучасники записали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства.

     Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця, і в подальшому в майстернях при Софійському соборі виготовляли книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, що стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі. З розвитком друкарства великі бібліотеки з'явилися в школах Острога та Львова. У 18 столітті козацькі старшини, єпископи і просто багаті люди створювали свої особисті бібліотеки.

     На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Сучасна книгозбірня істотно відрізняється від її давніх прототипів. Бібліотеки застосовують новітні інформаційно-комунікаційні технології і вийшли за межі пункту видачі книг, перетворюючись на центри комунікацій, інтелектуального, соціального і культурного розвитку.

   Інформаційно-бібліотечний ресурс Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості має потужний потенціал для посилення ролі книги у навчальному процесі і є однією з основних баз для професійного навчання слухачів.

     У фонді бібліотеки зібрані найновіші підручники, посібники, словники і довідники, які були підготовлені та видані видавництвами України. На сайті навчального закладу представлені відкриті електронні ресурси, електронний каталог наявної літератури, віртуальні книжкові виставки, інформація про нові надходження, різноманітні картотеки.

     Час формує нові вимоги до інформації, але роль книги, роль бібліотеки не змінюється, вона лише набуває нового глибшого змісту, отримує нові можливості завдяки сучасним технологіям.

     Отож запрошуємо до бібліотеки нашого навчального закладу!

Головне меню


Лічильник відвідувачів

6496275
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
1181
2334
8809
6466835
3515
94288
6496275

Ваш IP: 18.191.84.32
На сервері час : 2024-05-02 10:08:36
return_links(3); ?>